Medion Gopal Navigacije

popr

Zelenc'
17. avg 2013
7
0
1
Vsakokrat ko odprem aparat se mi odpre kalibracija .ko kalibriram(ne vem kako to shanim)se mi normalno odpre navigacija in vse dela dokler aparata ne ugasnem potem pa ko ga spet prižgem moram vse skupaj ponoviti -včasih moram kalibrirati tudi večkrat..l.p.
 

popr

Zelenc'
17. avg 2013
7
0
1
Imam medion e4440 (orig.gopal5map2009) na njega sem naložil gopal 6,1 q42012 -po clean up formatiranju flash memory moram vedno po vklopu calbrirati ekran-včasih tudi večkrat po kalibraciji začne delati-dela normalno ,ko pa ga ponovno vklopim moram ponovno kalibrirati-ne zapomni si kalibracije in tudi ne ponudi oppcije shranjevanja.Navigacijo uporabljam za motor ,drugače mi je všeč vendar je zamudno kalibriranje zato bi rad odpravil težavo pa je ne znam..l.p. a kdo zna...
 

Oschti

Zelenc'
17. okt 2013
2
0
1
Mangeš
Pozdrav

Rabim nasvet okol Mediona 4240. Gor je sistem Navigator 5 in če dam noter mape l.2011 javi, da ta sistem map ne prepozna. Zdj pa, kaj je bolje, da dam gor IGO kot je navedeno že zgoraj? Ampak...tistega fajla, da se system odpre ni nikjer. Sn že tk daleč, da v win vidim sistem od naprave, a rabim nasvete, da bi 13 let stare mape posodbil. Vsak nasvet dobrodošel...pa tist fajl, da odklenem 4240 once and for all.

Hvala
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
na 10. strani te teme imaš unlock za Medione. Tudi na tvojem bi moral delovat. Naprej verjetno ne bo težav...
wink-1.gif
 

Oschti

Zelenc'
17. okt 2013
2
0
1
Mangeš
Janch hvala za info sicer z malo zamude, ker sem se odločil bit brez pc-en teden...ni problema. Bom šel po navodilih, če me pa
kje zabremza pa napišem.

LP
 

Fabia

Zelenc'
6. mar 2014
14
0
1
Zivjo!
Imam napravo Medion GoPal P4225. Na pomnilniško kartico sem namestil Janch-ev unlocker, ki deluje, vendar ne znam nastaviti poti za naložen iGO Primo, ki je pravtako na pomnilniški kartici.
Bi bil kdo tako dober in mi razložil kako naj shranim mape od Primota, da jih bo navigacija lahko prebrala?
Prav tako pa me zanima, če bi se kje dalo dobiti novejše 3dl datoteke za slo, hr, bosno, srbijo in ČG?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Najprej preveri, da imaš na SD kartici ime mape res Primo in enako ime za zagonski exe. Torej primer: Če se tvoj Primo dejansko imenuje Primo in je zagonski .exe poimenovan slučajno iGO.exe potem unlock skripta ne more najti zagonske datoteke. Upam, da razumeš kaj želim povedat. Torej najprej preveri imena.
 

Fabia

Zelenc'
6. mar 2014
14
0
1
no, zagonski je bil Primo.exe... je pa res, da potem nisem imel mape Primo, ampak sem kopiral vsebino mape Primo na SD kartico (se pravi so bile na SD kartici mape Content, license,...). Sedaj, ali bi mogu na SD kartico kopirat celo mapo Primo (v kateri so Content, license,...in med drugim tudi Primo.exe), ali bi mogu kopirat na SD mapo Primo, ven iz mape Primo pa zagonski Primo.exe?
 
Nazadnje urejeno:

Fabia

Zelenc'
6. mar 2014
14
0
1
no, bom probal ko pride žena s kablom za navigacijo...baterija je žal omagala :D
mimogrede, Primota sem naložu tud na androida..bi pa zlo rad te 3d zgradbe...kje bi lahko dobil te 3dc in 3dl datoteke?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Na našem največjem torrent trackerju maš zadnjo verzijo zemljevidov NavteQ (Here) 2013.Q3, kjer imaš zraven v paketu tudi najnovejše stavbe in landmarke.

ps: moderatorju se opravičujem, ker rekrutiram gusarje
grin1.gif
 

Fabia

Zelenc'
6. mar 2014
14
0
1
žal morem povedat da zadeva ne deluje.. ko v meniju kliknem iGO Primo, se pokaže peščena ura, nato se Medion ponovno zažene. Janch, imaš odgovor na to mogoče, prosim?
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Verjetno si namestil najnovejšo verzijo Prima (2.0 ali 2.4) ki sta sistemsko zelo požrešna in če naprava nima dovolj sistemskih resourcev, se ponavadi zgodi to, kar se dogaja zdaj tebi. Imaš na ZS verzijo Primo 1.2, ki bi morala delovat na tvoji napravi. Probaj in poročaj!
wink-1.gif
 

Fabia

Zelenc'
6. mar 2014
14
0
1
ok, ja, verjetno bo tvoja razlaga taprava..imam namreč naložen primo 2.4...
Bom poskusil sedaj starejšo različico
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Potem je potrebno "fiksirati" ram oz preko sys datoteke fiksno določiti količino rama za navigacijo, ker očitno Primo hoče več, kot ima dejansko na voljo. Dodaj v sys:

[debug]
reserve_memory=1500000
cache=2048

shrani spremembe in pobriši mapo save. Če ne bo OK se še lahko malo poigramo s temi vrednostmi a če ne bo uspeha, potem boš moral naložiti stari dobri iGO8!