Navigacija za opel insignia

lolypop000

Pripravnik
24. mar 2009
75
0
6
Zanima me če obstajajo karte za opel insignia CD500 navi za Slovenijo?
Cd ki je bil zraven avta ima tako slabo pokritost,da se je za zjokat.
Če kdo ve če obstajajo nove karte oz cd za Slovenijo bi ga prosil,če lahko sporoči kje se ga da kupit in koliko stane.

Hvala za info.


Lp
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Sam sem mnenja , da bi lahko tudi uvozniki postavili pogoj, da imajo vsi avtomobili za slovenski trg z vgrajeno navigacijo tudi čimboljšo pokritost Slovenije, tako kot mora biti temu primerno opremljen (prirejen) avto za prodajo npr. na angleškem trgu.

LP
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Posodobljena različica je že na uradni strani... Tudi slovenija je med njimi.... cena hmmm 109€... Črne verzije pa še očitno ni... No vsaj jaz je ne najdem. Če kdo ve, se priporočam!
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Za CD500 je še ni z Slovenijo, žal.

Pa še kopije CDjev ne delujejo,ali pa je potrebno imeti ustrezen medij in ustrezen pekač. Ko dobim v roke kej novejšega,pa lahko javim.
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Če pa je na uradni strani 09/10 updejt.... stane 109€. Med državami je tudi slovenija.
 

xtr116

Zelenc'
5. jan 2010
4
0
1
Strijc, a lahko daš link do te uradne strani?
Pred mesecem ali dvema sem si "dopisoval" z Navteqom, kjer so mi razložili, da sicer pripravljajo nove karte za Slovenijo ampak
da prej kot v roku enega leta sigurno ne bo nič (to pomeni proti koncu leta 2010). Isto mi je potem zagotovil tudi uradni prodajalec
pri katerm sem kupil Insignio.
 

xtr116

Zelenc'
5. jan 2010
4
0
1
Thx, mislim da je to tista ista karta ki sem jo dobil priloženo k mojemu avtu (2009/2010).
Pokritost Slovenije je brezvezna, samo glavne ceste. Isto velja za Avstrijo in italijo, skratka velika revščina. Mislim da so še najbolj pokrite te vzhodne države (Madžarska, Češka..) katerih tako ne rabim. Za Avstrijo in Italijo bi moral kupit Alpe, cena je isto 109 EUR.
Kopirat CD ja ni šlo (moral bi še poizkusit z Alcohol 120 %). Skratka, Blaupunkt se je še enkrat več "izkazal" z enim total zaprtim sistemom, saj po informacijah ki sem jih zbral nobena druga karta na paše na ta CD 500 Navi sistem.
 

MarkB

Pripravnik
3. jan 2008
108
1
18
Obišči stran
Citat:
Uporabnik xtr116 pravi:
. Skratka, Blaupunkt se je še enkrat več "izkazal" z enim total zaprtim sistemom, saj po informacijah ki sem jih zbral nobena druga karta na paše na ta CD 500 Navi sistem.

A ni v Insigni-i vgrajen Panasonic radio?
 

xtr116

Zelenc'
5. jan 2010
4
0
1
Ne, ne. Proizvajalec je Bosch / Blaupunkt. In po tem kar sem raziskoval niti svojih (Oplovih) sistemov za nazaj ne podpirajo.

http://www.bosch-presse.de/TBWebDB/e...arch=1&id=3787

V Oplih pa so dosedaj tile sistemi:

1. VDO Siemens like SY587/62 and NCDR3000 obsolete since 2000
2. VDO NCDx systems obsolete since 2004
3. VDO CD70/DVD100 systems obsolete since 2007
4. Delphi CD60/80/DVD100 systems
5. Blaupunkt CD500/DVD800 systems

Vsi uporabljajo različne platforme in različen softver.

Edino kar sem do sedaj ugotovil vzpodbudnega je, da v bistvu CD 500 bere tudi DVD je - sem enega napolnil z MP3 ji pa gre brez problema.
 

maximus

Pripravnik
3. sep 2007
138
0
16
54
Renault in Opel uporabljata oba Navteq,,pa na Renaultu zelo lepo dela in se tudi da cd dobit,,,Renaultov pa ne paše v Opel?
 

xtr116

Zelenc'
5. jan 2010
4
0
1
Navteq dela samo karte. Sistem, na katerem se bodo te karte "predvajale" pa je odločitev vsake tovarne posebej. Jasno, da jim je v interesu da naredijo nekaj čisto drugačnega, tako da so potem uporabniki prisiljeni kupovati samo pri njih.
 

peterrepek

Zelenc'
16. jan 2010
29
0
1
Navteq naredi vse, samo plačaj. Koliko pa avtomobilistična znamka odšteje za letno licenco za kartografijo, od tega zavisi kako dobro bo pokrita tudi Slovenija.
Banalna primerjava je ta.
BMW Profi 2010-1 ima kartografijo iz prve polovice 2009. VAG v zadnjih različicah V7 za MFD2 in V6.1 za RNS510 ima pa iz druge polovice 2008.
Razlika v licenci je več kot 30%. Pa BMW zapravi par miljonov € za letno licenco.

Je pa res, da je Navteq naredil tudi eno majhno zmedo sedaj in A4, ki prihaja iz Italije proti Sloveniji baje označil kot regijonalno cesto z omejitvijo 50km/h in zaradi tega te stalno meče gor in dol. Nisem pa še sprobal, če je ta intel pravi ali ne.
 

peterrepek

Zelenc'
16. jan 2010
29
0
1
Citat:
Uporabnik Frko pravi:
Sam sem mnenja , da bi lahko tudi uvozniki postavili pogoj, da imajo vsi avtomobili za slovenski trg z vgrajeno navigacijo tudi čimboljšo pokritost Slovenije, tako kot mora biti temu primerno opremljen (prirejen) avto za prodajo npr. na angleškem trgu.

LP

Pri Oplu vsaj delno podpira SLO. Pri Hondi pa niti to ne. Enako velja za Chrysler pa še koga bi se našlo.

Še bolj žalostno pa je, da recimo starejši sistemi na Balupunktovi osnovi, kateri upiorabljajo CDje BP DX tudi je nimajo. Sem noter pa sodi ogromno število avtomobilov in celo takih, ki so bili prodani leta 2004 in so avti višjega cenovnega razreda. Edino kar lahko narediš je, da se nasmeješ in pozabiš na to.

Nazadnje sem zasledil tak problem pri SL55AMG 2004 letnik. Pa je avto bil kr slan. Pa žal nimaš nič.
 
Nazadnje urejeno:

astraV

Zelenc'
6. feb 2010
6
0
1
Ljubljana
To kar je napisal xtr116 so mi potrdili tudi na Navtequ, ko sem reklamiral njihove karte centralne evrope za CD500. Po mojem nerganju so celo odstranili napis Slovenija pri karti CE (glej Coverage na strani http://www.navigation.com/is-b...igationMenu=YES ).
Očitno se opel požvižga na uporabnike v SLO. Sedaj sem se obrnil na opel SLO, da vidim kaj bodo odgovorili. Predlagam, da tudi drugi kupci zahtevajo od prodajalcev ali direktno od Opela boljše karte za SLO.
 

peterrepek

Zelenc'
16. jan 2010
29
0
1
Lahko se obrneš na Opel SLO tudi v večjem številu, vendar bistveno ne bo pomagalo. Sami prodajalci bodo dvignili roke in vas preusmerili k uvozniku. Uvoznik pa bo rekel, da to ni v njegovi kompetenci (kar tudi ni) in bo vse skupaj obrnil na Opel HQ.

Na žalost smo premajhen trg, da bi investirali v boljšo pokritost takoj, to bodo počeli počasi.


Poleg vsega pa je CD sam po sebi dobro zaščiten, katerega se ne da kopirat.
 

Roader

Zelenc'
16. feb 2010
1
0
1
Štajerska
Tud sam imam omenjen radio CD500 navi v Insignii + dobil sem tak cd za navigacijo zraven, in kot so že uporabniki nad mano napisali, je navigacija po sloveniji neuporabna. Niti ni opcije, da bi lahko izbral naslov v sloveniji, tako da vodenje po sloveniji ne deluje. Na Oplu so mi rekli (včeraj sem šel po avto in se pozanimal) da bi naj nove karte s strani navteqa prišle šele v začetku leta 2011, ima kdo kakšne boljše informacije?
xtr116 @ starejše karte ne delujejo, ki so bile narejene za oplovo osnovo? Recimo od cd70 radia? Kaj pa te od renaulta?