VW navigacija

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Vsi Volkswagnarji DL jajo novo karto.

Meni je uspela prva posodobitev ...

Sicer v drugo ker sem moral razširit z 7 zip programom ker win rar je nekaj zaštrikal.

Popotnik ti si na Telemachu tako kot jaz ????

Naj še kdo drug proba ki ni na Telemachu proba.

Pred mesecem dni sem probaval pa je letelo 7 Mb/sek
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Jp, žal sem na Telemachu tako kot ti
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
V tem primeru ni problem v Telemachu. Zgleda da imajo preobremenjen strežnik oz kaj v tej smeri. Tudi meni tole dl max 200 Kb/s, medtem ko drugi prenosi letijo na polno. Sem pa tudi sam na Telemachu.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Janch za discover media nimaš kaj pečt karte ker se shrani na sd kartico sistema.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
po zasebnem spročilu me je spraševal za MFD2, zato sem mu odpisal v tej smeri. Sicer pa moja napaka ja, da sem usekal na prvo žogo, saj debata res teče o sistemu discover media in ta se res updejta preko sd kartice, ki pa mora seveda biti originalna!
 

ReBo

Pripravnik
15. jul 2014
65
0
8
imam pa se eno vprašanje glede navigacije za VW 2009 passat RNS 510/810, zanima me, kako jo lahko posodobim in ali obstoja slovenski meni in glas za to napravo.

Hvala in lp
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Žal ne obstaja. To itak generalno velja za večino vse OEM vgradne avtomobilske navigacije. Edina izjema, ki se je trenutno spomnim je Renaultov Media Nav sistem, ki ima na voljo tudi slovenski jezik.
 

ReBo

Pripravnik
15. jul 2014
65
0
8
..kje in kako pa lahko nadgradim sistem in karte? zdaj imam namreč ¤west europe V4¤ rad pa bi imel east europe z slovenijo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik ReBo pravi:
..kje in kako pa lahko nadgradim sistem in karte? zdaj imam namreč ¤west europe V4¤ rad pa bi imel east europe z slovenijo.

V11 je trenutno najnovejša verzija, vendar je zaenkrat na voljo samo west europe. Torej dobi si verzijo east europe V10, posnemi na DVD (za snemanje uporabi imgburn in vebatim medij) in vstavi v sistem. Če boš imel srečo, da boš naredil dobro kopijo (RNS 510 je namreč zelo občutljiv na kopije), ti bo sistem prepoznal update in ponudil ti bo 2 opciji - če želiš navigacijo uporabljati direktno iz DVD-ja ali želiš naložiti na HDD. Bolj zdrava je seveda druga opcija vendar v tem primeru se ti bo obstoječa stara verzija prepisala z novo, proces traja cca 1 uro. Vedeti pa moraš, da imaš lahko na notranjem disku samo 1 regijo, se pravi EE ali WE.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Citat:
Uporabnik ReBo pravi:
..kje in kako pa lahko nadgradim sistem in karte? zdaj imam namreč ¤west europe V4¤ rad pa bi imel east europe z slovenijo.

Pravkar je prišla tudi East Europe v11, če boš slučajno nalagal.
 

nikec

Zelenc'
11. jan 2013
11
0
1
Je kakšna piratska (ali pa poceni) opcija spraviti karte za "West Europe" na RNS-315 (Touran 2014) ? Trenutno imam East Europe karte, nekje sem bral, da gre update le iz SD kartice, ki se potem zaklene na vozilo...