VW navigacija

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Saj ga ne posodabljajo pri rednem servisu, če ni kakšnih težav, oziroma kakšnega vpoklica, vsaj pri meni ga do sedaj niso, ker sem že sam tudi spraševal kako je z SLO jezikom, ker vsi novi modeli imajo že kar nekaj časa dejansko vse menije in navi v Slo jeziku, pa ne kaže nič kaj dobro, da bi kdaj dočakali kakšen update, ki bi to omogočal, na žalost, kar se pa kart tiče, je to to !!!!
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.314
3.414
113
Novi modeli imajo novejši model navigacije.
Mislim , da bo pri stari discover media , kar tako ostalo kot je,
 

kibu

Pripravnik
16. sep 2016
30
0
6
Citat:
Uporabnik fr3nky pravi:
Živjo. Imam radio rns 510. Karte so na navigaciji brez slo. kako lahko pridem do teh? lp

Ti bi rad prišel do kart na svoji navigaciji? Ali bi rad imel karte s slo.?
Do najnovejših kart, ki vključujejo slo., lahko na legalen način prideš na pooblaščenem servisu. Samo stane.
Na nelegalen način poiščeš karte na pašnikih. Iskati moraš pa Eastern Europe.
 

fr3nky

Zelenc'
30. jun 2012
4
0
1
SW- version imam 3970. Karta je pa West Evrope. Z avtom nisem dobil nobenih dvd ali sd. ima kdo link za download ter kako se namrsti?
 

Zurbum

Pripravnik
6. maj 2009
117
1
18
Kako se kaj obnese navigacija na Composition Media oz. Discover Media, kot jo poimenujejo? Ali omogoča glasovno vodenje do cilja? Vem, da omogoča prikazovanje trenutne omejitve hitrosti etc...

Zadeva je za doplačat 700€ in ne vem, ali je vredna tega. Za tak denar lahko nabavim že dober telefon ali tablico z google navigacijo.
wink-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.314
3.414
113
Koliko boš rabil.
Stvar deluje tudi prometne informacije preko CarNet . Karte so ok. Moj iz začetka leta ima menije v Slovenščini in glasovno vodenje v Angleščini (debili).

Drugače pa si vzemi APP connect na Compositon Media , lahko tudi kasneje dokupiš (gre nadgradit) in Uporabljaš Android Auto

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Ni uradno v Sloveniji [cenzura] ga.

Pa lahko imaš Sygic gor ali pa Google zemljevide
 

Zurbum

Pripravnik
6. maj 2009
117
1
18
Hvala za info.

CarNet je free le 3 leta, potem je plačljiv. Dobra ideja glede APP connect-a, bom preveril še to opcijo. Imaš oz. poznaš koga, ki uporablja APP connect? Predvsem me zanima, kako se v praksi izkaže (lag, nedelovanje, prekinjanje povezave,...).
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.314
3.414
113
Nazadnje sem preizkusil v Opel Astri in je Android malo zezal se ni vedno butnil gor z Apple pa ni bilo problema.
Je pa res da je bilo to junija in do sedaj je že kar nekaj posodobitev bilo.
Mogoče pa je problem ker še ni prevedena v Slovenščino in sem imel slo jezik na telefonu.
No navigiral sem z Google zemljevidi in ko je enkrat zalaufalo je bilo BP do Nemčije. Pa še slovenski Radio sem preko Tune in aplikacije poslušal. Velika prednost pa je da se Telefon polni preko kabla cel čas vožnja
 

Zurbum

Pripravnik
6. maj 2009
117
1
18
Se moram pozanimati in videti zadevo v živo, ker izgleda, da je točno to, kar bi rabil. Pri VWju imajo malo čudno napisano:

sistem za preslikavo zaslona mobilnega telefona na zaslon multimedijske naprave (nosilec je potrebno naročiti preko VW dopolnilne opreme, Google Android Auto ne deluje)

Domnevam, da je navigacija Discovery Media povezana tudi z prikazovalnikom pred voznikom - vem, da se tam prikazuje trenutna omejitev hitrosti. Mogoče veš, kako je s tem, če zadeva deluje preko App connect?
 

Zurbum

Pripravnik
6. maj 2009
117
1
18
Ali se pri App connect zvok prenaša direktno na zvočnike, ali ga predvaja telefon?
Domnevam, da je potrebno Andoid Auto prej startati?
Kako se pa kaj obnaša zoom na touch screen-u od avtomobila?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Zurbum pravi:
Se moram pozanimati in videti zadevo v živo, ker izgleda, da je točno to, kar bi rabil. Pri VWju imajo malo čudno napisano:

sistem za preslikavo zaslona mobilnega telefona na zaslon multimedijske naprave (nosilec je potrebno naročiti preko VW dopolnilne opreme, Google Android Auto ne deluje)

Domnevam, da je navigacija Discovery Media povezana tudi z prikazovalnikom pred voznikom - vem, da se tam prikazuje trenutna omejitev hitrosti. Mogoče veš, kako je s tem, če zadeva deluje preko App connect?
Danes sem se imel priložnost temeljito poigrati z MirrorLinkom in Android Autom v Golf-u 7-ki.
Pri Discover Media in Discover Pro se seveda podatki in navodila prikazujejo tudi na MFD zaslonučku med obema merilnikoma.
Pri MirrorLinku in Android Auto to lahko pozabiš. Vse se dogaja le na multimedijski enoti.
Nadalje: na Android Autu imaš glede navigacije na voljo le Google Maps, ki delujejo odlično, žal pa v tujini zadeva pade, saj zahteva prenos podatkov. Razen, če nimaš problema s tem ali pa nimaš dolge poti, tako da si lahko celo pot shraniš offline.
Pri MirrorLinku je certificirana aplikacija le Sygic, ki deluje ne ravno dobro
grin1.gif
, tudi nekateri drugi telefoni niso ravno sprejemljivi zanjo. Baje zadeva najbolje deluje na Samsungih. V glavnem tudi google najde ogromno problemov s tem. Če deluje, deluje tovarniško tudi med vožnjo, saj je certificirana za MirrorLink.
Se pa da preko MirrorLinka poganjat vse aplikacije (torej tudi necertificirane za MirrorLink), tako da lahko poganjaš recimo tudi Igo. Zadeva deluje odlično, razen tega, da se tovarniško zatemni, ko spelješ
hysterical-1.gif
. Pač aplikacija ni certificirana za MirrorLink.
Obstaja pa za to programska rešitev
cheer.gif
, itd.).
Pri obeh (Android Auto in MIrrorLink) se zvok seveda (če vse deluje ok, beri zgoraj, žal ne deluje vedno ok
frown-1.gif
) prenaša na zvočni sistem avtomobila.
Če pa imaš še kakšno vprašanje sem na voljo.
Imam nekaj materiala za video, vendar si moram vzeti čas in zadevo spravit skupaj...

Še tole: po mojih informacijah Apple CarPlay deluje bistveno bolj zanesljivo in manj problematično..
 

Zurbum

Pripravnik
6. maj 2009
117
1
18
Hvala za izčrpno poročilo, MTL!

Glede uporabe Google maps z naslednjim poletjem, naj ne bi bilo več težav znotraj EUja, če bodo res odpravili roaming.

Ali MirrorLink deluje le na nekaterih telefonih?

Apple CarPlay ne dovoli uporabe Googlovih map. Meni je precej uporaben prikaz gostote prometa v realtime-u.

Ko si testiral Android Auto, v YouTube videih tega nisem uspel zaslediti, ali lahko v Google maps izbiraš med svojimi shranjenimi lokacijami? Ali v Google maps zoom na multimedijski enoti deluje zadovoljivo?


Ali se splača dodati tisto razliko in doplačati za VW navigacijo, katera je projecirana tudi na MFD? Domnevam, da prikaz gostote prometa tu ne bo oz. bo mogoče preko CarNet-a, ki pa je plačljiv (cca 75€ na 2 leti) - kako ima to rešeno Garmin?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Zurbum pravi:
Ali MirrorLink deluje le na nekaterih telefonih?
Ja. Tukaj imaš seznam: http://www.mirrorlink.com/phones
Vendar če je telefon na seznamu, še ne pomeni, da 100% deluje pravilno. Samsungi so običajno ok, Sony-i imajo velike težave...

Citat:
Uporabnik Zurbum pravi:
Ko si testiral Android Auto, v YouTube videih tega nisem uspel zaslediti, ali lahko v Google maps izbiraš med svojimi shranjenimi lokacijami? Ali v Google maps zoom na multimedijski enoti deluje zadovoljivo?
Tega žal nisem testiral, tako da ne morem zapisati. Sem se bolj z MirrorLinkom ubadal
wink-1.gif
.
Citat:
Uporabnik Zurbum pravi:
Ali se splača dodati tisto razliko in doplačati za VW navigacijo, katera je projecirana tudi na MFD? Domnevam, da prikaz gostote prometa tu ne bo oz. bo mogoče preko CarNet-a, ki pa je plačljiv (cca 75€ na 2 leti) - kako ima to rešeno Garmin?
Zaradi projekcije na MFD niti ne, vendar je original navi vseeno druga zadeva. Moj osebni pogled je, da je bistveno bolj komot, saj ne rabiš vključevati telefona, zaganjati aplikacije, itd. Tam pač dela. So pa druge slabosti: posodabljanje map, ni online prometa, itd.
Tako da, moraš sam razmislit kako in kaj. Discover Pro je res zlatarska, ampak Discover Media je čisto ok in cena ni tako huda.

Tukaj pa lahko pogledaš, kao iGO deluje na Composition Media:
Zadeva je hipna, nič ne šteka, itd., tako da po tej strani morda lahko prihraniš nekaj proti tovarniški navigaciji. Še vedno pa moraš plačati cca. 200 EUR za MirrorLInk aktivacijo
wink-1.gif
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
jaz sem tudi kar dosti testiral tako mirror link kot android auto in moje mnenje je da le to še ni narejeno za avto. namreč pri android auto, ki uporablja google maps je usmerjanje malo butasto, je pa velik plus da ti prikazuje trenutni promet. ampak le tu je malo problem s povečavo po poti naprej da vidiš kaj se dogaja in je na telefonu to mnogo bolje narejeno.
pri meni je kar se tiče andoid auto še najbolj uporaben google music play, če bi le pogruntali oz. dodali še search funkcijo tako kot more biti.