Prestigio RoadScout 4150

EdZed

Pripravnik
2. dec 2009
63
0
6
Prosil bi za pomoč da kaj ne za.ebem
grin1.gif

Kolega mi je prinesel zgoraj omenjeno navigacijo in me prosil, da mu na dodatno kartico naložim Igo. Še nekaj informacij o napravi: operacijski sistem je Microsoft Windows CE 6.0 ima 4 GB notranjega pomnilnika in podpira mikro SD kartice do 8 GB, za navigacijo pa uporablja Mireo viaGPS 3.1 Black Edition. Baje kolikor sem do sedaj uspel pridobiti informacij ni problem namestiti Igo vendar iz vsega napisanega nisem čisto siguren kaj moraš narediti, da ob zagonu požene Igo iz kartice ne pa Mireo. Za pomoč se vnaprej zahvaljujem.
 

EdZed

Pripravnik
2. dec 2009
63
0
6
sem že namestil
cheer.gif

Ta napravica je res zanimiva saj se ob zagonu navigacije najprej prikaže tovarniški meni in tam lahko določiš pot do navigacijskega programa!
Tako sem na SD kartico namestil igo primo 1.2, v tovarniškem meniju določil pot do programa. Primo se je pognal samo ni našel satelitov. Na nekem srbskem forumu sem prebral da je najbolje pobrisati sys file in primo bo poskrbel za ostalo, kar sem tudi naredil in tudi sateliti so se našli. Edino na začetku mi sedaj javlja napako Unsupported voice. Po pritisku OK pa program normalno štarta in tudi deluje tako kot mora.
 

EdZed

Pripravnik
2. dec 2009
63
0
6
Omenjeno navigacijo sem imel nekaj dni na testu z nalogo, da na koncu namestim še Igo primo na dodatno spominsko kartico. Že sama navigacija, ki se nahaja na napravi (Mireo viaGPS 3.1 Black Edition) je delovala v redu in brez problemov sem našel naslove v Ljubljani in bližnji okolici (prevozil cca 100 km), vodenje bp, tudi če nisem šel po poti, po kateri me je vodil je bilo preračunavanje nove poti hitro, zemljevidi so bili za pot, ki sem jo prevozil točni za druge kraje ne vem. Sedaj je tako ali tako nameščen Igo primo. Vidljivost zaslona vredu, iskanje satelitov je bilo hitro, skratka z navigacijo nisem imel nobenih problemov. Tudi kolega kateri je lastnik te navigacije pravi da vse dela tako kot mora, res pa je da je motorist in jo nima nameščene glih na balanci ampak jo prižge po potrebi - črpalka
wink-1.gif
ali pa da se malo orientira kam naprej.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Road-Scout-4110_270x270.png


GPS Type: Personal Navigation Device
GPS Destination: Outdoor
GPS Chipset : Centrality Atlas V
Antenna: Internal
Processor Internal Clock Rate: 533 MHz
Installed RAM Storage Capacity: 128 MB
Internal Memory Size: 2 GB
Flash Card: Supported up to 8GB Micro SD/Micro SDHC Card
Display: 4.3" TFT Color, 480х272, Features: Touch-screen
Interface Provided: USB: 1x
Software: Mobile Operating System Microsoft Windows CE .NET 6.0
Applications: Installed Mireo
Battery Technology: Lithium Ion Polymer
Battery Average Run Time: 2.5 hr
Battery Current Capacity: 950 mAh
Color:Black
Cable Included: USB Cable
Included Accessories: Car charger , Stylus, Car Mount
Depth: 119 mm
Height: 74.5 mm
Width: 13 mm
Nominal Weight: 0.1637 kg
Bundle: Yes
Bundle With preinstalled maps of Bulgaria, Croatia, Serbia, Slovenia, BiH and Montenegro
Warranty Term (month): 12 month

Še kaj? Aja, če bo cena prava, ti morda ne bo treba prisat prahu iz nje...
smile-1.gif
 

Egon

Zelenc'
11. okt 2011
3
0
1
Zivijo!
Prosil bi te naslednje ce bi mi lahko pomagal prosim!
Imam tega 4150, ampak bi rad naredil UNLOCK na njem.
Bi mi lahko svetoval prosim kako in kaj , s kakim program si ga odklenil in tako dalje.
Poskusal bi rad v prvi vrsti TOM TOM ali GARMIN.
Berem forume po celem svetu, edino pametno sem nasel na tvojem Foromu.
Najbolj se mi gre za TOPOGRAFSKE karte na Garminu.
Vem ....kaj bos rekel potem bi tega kupil ampak znanje navigatorjev takrat je bilo pri meni na minimumu.
Zdaj ko sem tega kupil pa je ze drugace -:)
Lep pozdrav iz MS

Lahko pises tudi na :
ZS egon@t-2.net

LP Egon
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če bi rad poganjal TomToma ali Garmina na napravi, potem si se po mojem mnenju z nakupom wince naprave odločil slabo. To sta namreč dve navigaciji, ki izvirno delujeta na Linux kodi zato sta na WindowsCE slabo optimizirana, še posebno Garmin. Garmina sem osebno testiral že na veliko različnih winCE napravah in na večini mi ga je sicer uspelo usposobit, vendar ne do mere dejanske uporabnosti. To so tudi izkušnje večine ostalih uporabnikov iz zvenečih tujih forumov..

Prava izbira cestne navigacije na WindwsCE platformi je iGO8 ali Primo. Za pohodništvo pa OziExplorer, čeprav je težji za uporabo, in tudi karte so za povprečnega uporabnika težko dostopne. Sicer pa ne vem kaj ti bo pohodniška karta na napravi, katere avtonomija baterije je ravno dovolj za krajši sprehod po gozdu.
smile-1.gif
 

Egon

Zelenc'
11. okt 2011
3
0
1
Hoj...
Hvala za odgovor
No taki pohodnik zopet nisem da bi celi dan letal naokrog -:)
Sem pohodnik za 1-2 uri po gozdu za kako gobico .....pri tem se pa ti v Pomurje hitro izgubi orijentacija.
Vidis samo gobe ne pa poti in drevesa -:)
No ce pa imas kako idejo za UNLOCK pa mi kar javi.
Hvala za odgovor!
LP Egon
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zakaj pa bi rabil unlock, če pa je naprava praktično odklenjena, saj lahko sam izbiraš pot do navigacijskega programa. Lepo daš na SD navigacije, katere boš uporabljal nato pa samo v nastavitvah v osnovnem meniju izbiraš pot do programa, ki ga želiš v želeni situaciji uporabljat (beri drugi post). Torej ni potrebe po unlocku in s tem tudi ni teoretičnih možnosti, da kaj za*ebeš.
 

Egon

Zelenc'
11. okt 2011
3
0
1
JANCH
Hvala!
Zadeve pocasi delajo, jo je frend Joze probal najprej z OziExplorer in dela.
LP Egon
 

s56vgl

Zelenc'
13. jan 2012
2
0
1
Pozdravljeni vsi na forumu,Pred kratkim sem v Harvy Norman v Ljubljani kupil omenjeni GPS-pa me zanima kje se da nalož
iti nove mape,sem gledal na Prestigio.com in na prestigioplaza.com,ima 4 GB notranjega pomnilnika.Tam so mi rekli,da ima samo 1 leto garancije,dobil sem samo račun,kjer pa ni razvidno kdo je serviser za te naprave
 

dario78

Pripravnik
23. jan 2010
32
0
6
46
Ljubljana
Janch, meni si ze pomagal s tem. Nalozil sem iGO in mape, sam pol se mi ni hotlo s sateliti povezat....

Kaka resitev?

HVALA!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zdaj pa ne štekam...na ZS me sprašuješ za Mio Moov M400, tukaj za Prestigio
confused-1.gif

Kakorkoli, odpri mapo Primo oz iGO8 (nisi napisal kaj si naložil) in iz datoteke sys.txt pobriši vse vnose za port in baud rate ki so v sekciji [gps] nato shrani spremembe. S tem bo primo samodejno poiskal ustrezne nastavitve. Če pa imaš igo8 imaš v nastavitvah opcijo samodejnega zaznavanja gps srejemnika. Ko ga bo našlo, se bodo pravilne nastavitve samodejno shranile.