Nasilne smrti je umrl igralec Gašper Tič

I

Izbrisan uporabnik #488

A da je moralno, ko si poročen in varaš zakonca ter ližeš mednožja v javni ustanovi?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

A je moralno, ko odvetnik zagovarja Kamenika in prikazuje sodišču, da ga je treba oprostiti?
A je moralno, ko zaprisežena dohtarca z licenco na ekranu celi Sloveniji prikazuje, kako zelo da je Bavčar bo£an in da ne sme v zapor?

A je moralno ................. vsa sodniška praksa pri nas, kjer se debeluhe oprosti, malega zahiranega človeka pa obsodi v poduk njegovi kasti?

Je pa po tvoje moralno obsoditi dva, ki se imata rada - to je pa moralno!
stupid-1.gif
Prasec! Nekje v stari zavezi je Bog zapovedal ljudem: "Radi se imejte!" To je vse bistvo življenja. Imaš pamet, podarjena ti je bila! Torej jo izkoriščaj za pozitivne reči in ne za dezintegracije!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Vprašaj ženo ali partnerko, kako se bi ji zdelo, če bi ti imel "fejst rad" sosedo.

Ti bo razložila o morali.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je zadeva, ki se tiče izključno mene in moje žene! (Sem poročen, torej sem podpisal pogodbo)

Ni pa to stvar tebe in ljudi tvojega načina razmišljanja! Takrat ko midva sama med seboj ne bova več znala rešiti problema - takrat šele nastopiš ti, ampak samo Ti kot strokovnjak, kot pomoč da bi pomagal rešiti problem, nikakor pa ne kot opravljiva stara baba! To namreč ni TVOJE življenje, ampak življenje nekoga drugega!

Imaš zelo slabo karakteristiko - ne znaš priznati napake. Predvidevam da te bo moralo življenje naučiti te lekcije. Sem pa prepričan, da to prikazuješ samo tule, v virtualnem. V resničnem v bistvu ne poznam nobenega, ki bi tako neizprosno nastopal.
tongue-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #488

Potem se pa naj spravita to delat v privatne prostore, izven delovnega časa, torej izven javne ustanove.

Noben problem.

Naredila sta napako, dejstvo.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Lahko, da sta naredila napako, ampak največjo napako je naredil snemalec, ko je snemal in pozneje objavil. Čudno, da se moralist kot se predstavljaš ne obregneš ob to.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Moralno je zelo subjektivno. Kar se enemu zdi popolnoma nemoralno, je lahko za drugega popolnoma sprejemljivo. Zato snecer: naj prvi vrze kamen tisti, ki je brez greha
 
Nazadnje urejeno:

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.439
92
48
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
A je moralno, ko odvetnik zagovarja Kamenika in prikazuje sodišču, da ga je treba oprostiti?
A je moralno, ko zaprisežena dohtarca z licenco na ekranu celi Sloveniji prikazuje, kako zelo da je Bavčar bo£an in da ne sme v zapor?

A je moralno ................. vsa sodniška praksa pri nas, kjer se debeluhe oprosti, malega zahiranega človeka pa obsodi v poduk njegovi kasti?

Je pa po tvoje moralno obsoditi dva, ki se imata rada - to je pa moralno!
stupid-1.gif
Prasec! Nekje v stari zavezi je Bog zapovedal ljudem: "Radi se imejte!" To je vse bistvo življenja. Imaš pamet, podarjena ti je bila! Torej jo izkoriščaj za pozitivne reči in ne za dezintegracije!


aplauz.gif

To si pa še kako dobro in prav povedal.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:

Ker samo tako za zacetek. Tisti ki izda racun mora zanj odvest DDV, kljub temu da ni racun poravnan, nato pa se popusi ce naracun neplacnika dejanske storitve.

Tam na drugi strani pa miliarderskim multinacionalkam super subvencije in siromaku zemljo pobrat z dekreti. Tega ni bilo niti v jugi pa niti v kaksnem kolhozu v mongoski stepi.

S pobiranjem zemlje siromakom nima davčna nobene veze. Kdaj boste že nehali pljuvat čez FURS kar povprek, saj je le izvajalec zakonov? Sej si jih ne zmišljuje sam, kako pa je s predlogi in izboljšavami, pa tudi ne bi.
Če pa nadaljujeva (in prosim tudi končava) s plačilom DDV po fakturirani realizaciji (in ne plačani), pa je mogoče tudi to naša posebnost, da lahko družba z zaposlenimi njihove plače in prispevke všteje v svoje stroške, četudi jih ne izplača (ampak to je že druga naša v nebo vpijoča in zeeeeelo pogosto izrabljena posebnost) si s tem (fiktivno) zmanjša dobiček (ja, Apolon, vem celo, da je to razlika med prihodki in odhodki
shocked-1.gif
) ter posledično odvede manj davka.
Skratka, telovadbe je dovolj v vse smeri.
wink-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ja ne Marica ocitno ne ves. Ker si napisala da je dobicek nagrada za tveganje.

In stavek "dovolj je prostora za telovadbo v vse smeri" kaze na to, da se ti zavedas dolocenih neumnosti ampak se ti zdijo ok ker hkrati lahko zavezanci drugje nategujejo. Pa to je prov sprevrzeno. Kot da bi tebi policaj dal kazen ker si prehitro vozila potem bi ti pa rekel: pa sej se lahko 200 na uro vozite cez xy ulico, tam nikoli ne merimo.

Sem pa vesel da si osvojila kaj je to dobicek. Zalostno je samo da se drzavni usluzbenec take stvari na alterju nauci.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
hmm

a plača je pa nagrada za preživet čas v službi? ali plačilo za opravljeno delo?

hmm

težava je tudi, da enemu malemu kazen 5000€ pomeni lahko konec poslovanja enmu velikemu pa 15.000€ ni nič. ampak itak raje poj. 5 malih po 5000 kot enega velikega po 15.000. kateri ima dovolj denarja za odvetnike itd
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Oh, Apolon, očitno je, da je najina komunikacija podobna naprezanju med slepim in gluhim. Jaz o enem, ti izpelješ drugo.
Zavoljo tega te lepo prosim, ne oprezaj več za Mamco in ne obešaj se na moje poste kot malo dete na mamino zizo. Prezri me. Ker sicer mi je brati tvoje pisanje že prav groteskno.
Prosim.
In hvala.
roza.gif
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Ne ni, strelka je
tongue-1.gif

Torej, kateri od dveh predhodnikov (Apolon ali Demz) ima prav v natančno kateri trditvi?
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Pardon, Alkoholik ali Apolon?
Nisem zlata ribica, res pa rada izpolnim kakšno željo
evil.gif