Očeš limun!!

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Edino pravilno, da se uvede obvezni nabor. današnji muloti, ko mu ne smeš več reč, da naj pospravi sobo, niti učitelj v šoli ne sme dvigniti glasu, bodo morda bodoče generacije "zrihtali" v vojski, ko bo moral narediti to kar se mu reče...

Bemti dananšnji sistem in pravice. Dolžnosti pa ne pozna nihče...

Predvsem pa bi postalo mamicam pa atekom jasno, da je prišel cajt, da se poslovijo od svojega sončka in ga pustijo odrasti.

Samo zaradi tega bi bilo vredno.
 
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Edino pravilno, da se uvede obvezni nabor. današnji muloti, ko mu ne smeš več reč, da naj pospravi sobo, niti učitelj v šoli ne sme dvigniti glasu, bodo morda bodoče generacije "zrihtali" v vojski, ko bo moral narediti to kar se mu reče...

Bemti dananšnji sistem in pravice. Dolžnosti pa ne pozna nihče...

Predvsem pa bi postalo mamicam pa atekom jasno, da je prišel cajt, da se poslovijo od svojega sončka in ga pustijo odrasti.

Samo zaradi tega bi bilo vredno.

pa Suzico za generala, , da se vojska ne bi pokvarla, oz preveč vlekla v neprave smeri
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Jaz bi dal raj kakga DemZzza al pa patriota... Da raji zadogaja od njunih veleumnih pa ju mal čebuje
grin1.gif
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
kako že pravijo...? če bi v vojno šli tisti, ki so se jo spomnili, bi jo bilo kmalu konec
smile-1.gif

drugače pa ja, kakšnega pol leta vojaške vzgoje ne bi škodilo
smile-1.gif
prostovoljne ali prisilne, hehe. jla nas je le nekaj naučila. oziroma hotela. no, saj eni so pobrali njene pozitivne nauke, kar jih je bilo. drugim pa tudi macola ne more vbiti v glavo določenih vrednot...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Že od parih sem slišal da če so se kaj naucili v JLA je bilo to kako lagat in kako se izogibat delu (obveznostim). Časa za izpiljenje tehnik si imel več kot dovolj...

Vse to kar dozivis dandanes na šihtu pri nadrejenih (pravi letniki da so bili v JLA)...

Tko da lahko nekako povežemo da je dandanašnja metro nevzgojena mularija posledica JLA šole iz preteklosti.
smile-1.gif


Sram vas bilo vse vas ÐOMBE
tongue-1.gif
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ja, kaj naj rečem, žal mi je, da imaš take ljudi okoli sebe. nekateri pač nis(m)o samo zapravljali bogu čas. pa četudi se nisem strinjal s samo politiko jna in z kakšnimi preveč pametnimi "džombami".
to, da so nekdanji vojaki jna (?) krivi za razpad sistema in da so "krivi" kot šefi za situacijo...hm. ne. ne boš mi prodal to
smile-1.gif


aja, a veš kaj je bil džomba? tisti, ki popolnoma nič ne dela, ker NOČE. ker so drugi za to. ker je ON že dal svoje državi/firmi/itd. in sedaj pričakuje, da ga tretiramo kot boga.

oficirji s(m)o ponekod zamižali na eno oko zaradi takih "frajerjev". drugje pa niso. in ni hujšega, kot enmu takemu frajerju naložiti popoldansko čiščenje hodnika z žiletko
evil.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Edino pravilno, da se uvede obvezni nabor. današnji muloti, ko mu ne smeš več reč, da naj pospravi sobo, niti učitelj v šoli ne sme dvigniti glasu, bodo morda bodoče generacije "zrihtali" v vojski, ko bo moral narediti to kar se mu reče...
Bemti dananšnji sistem in pravice. Dolžnosti pa ne pozna nihče...

- Janez Drnovšek: Človekove pravice so nad vsem. Je enkrat peljal Romom kontejner, pa ga niso hoteli vzeti... Ni bil iz bakra, ali medenine...
evil.gif


- Matjaž Hanžek: slovenski "politik" z najbolj polnimi usti človekovih pravic. O dolžnostih NIKOLI niti besede!

Pa še bi se našlo, če bi se malo pogledalo....
 
Nazadnje urejeno:

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik ngc2392 pravi:
ja, kaj naj rečem, žal mi je, da imaš take ljudi okoli sebe. nekateri pač nis(m)o samo zapravljali bogu čas. pa četudi se nisem strinjal s samo politiko jna in z kakšnimi preveč pametnimi "džombami".
to, da so nekdanji vojaki jna (?) krivi za razpad sistema in da so "krivi" kot šefi za situacijo...hm. ne. ne boš mi prodal to
smile-1.gif


aja, a veš kaj je bil džomba? tisti, ki popolnoma nič ne dela, ker NOČE. ker so drugi za to. ker je ON že dal svoje državi/firmi/itd. in sedaj pričakuje, da ga tretiramo kot boga.

oficirji s(m)o ponekod zamižali na eno oko zaradi takih "frajerjev". drugje pa niso. in ni hujšega, kot enmu takemu frajerju naložiti popoldansko čiščenje hodnika z žiletko
evil.gif
467716-post_slo.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Ne da ste krivi za razpad...ampak tolk hudi ramboti kot hočejo nekateri prikazat pa s5 niste bli... Oz da ste zato oh in spljoh deci zarad neke JLA
hysterical-1.gif
Če bi blo res kaj na temu ne bi vaša generacija tako na easy zafurala te države....

Najprej si bil stari vojnik tam po nekje 3mesecih do pol leta drila... Ðomba si bil pa že potem ko si potiham brojil sitno (v grobem po enem letu)... Mam res?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
no, no, kar lepo umiri konje
smile-1.gif
nikjer nisem rekel ali trdil, da sem ratal DEC®© zaradi jla. naučila nas pa je (vsaj določene...ok?) nekaj redu, discipline, spoštovanja določenih pravil in/ali vrednot ter medsebojnega spoštovanja (žal s(m)o bili slovenci najhujši stažoti...) ker sem bil kolega (kot si lahko v prostem času kot poveljnik voda) tako s srbi, hrvati in albanci.
jaz govorim zase, kaj recimo kdo drug govori, kakšen frajer je, je njegov problem. če kaj, potem jla NI učila rambotov. oziroma, da se popravim, bileča kot vojaška šola ni učila rambotov. seveda, če si po treh mesecih že praskal muda in se spraševal, kaj delaš sploh v jla, si lahko dobil cel kup "pametnih" idej in se potem šel rambota.
jaz pač nisem imel te smole (ali pa sreče za nekoga), ker sem imel najprej 6 mesecev učenja, potem pa prekomanda in še tam 5 mesecev učenja. ker sem se rad učil, mi ni bilo težko. kar se tehnike tiče seveda, politika mi je dol visela.
skratka, kaj je jla komu dala, vsak zase ve najbolje. in kot so mi že pred vstopom v jla rekli starejši...kdor jamra, da je bilo v jla slabo, je bil problematičen vojak. sam to lahko samo potrdim.
tisti, ki so pa mutili (ala domicelj & žnidaršič...) in se zdaj hvalijo, kako so nategnili celo jla, mi grejo pa na bruhanje.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
ma mutil je tud predin pa še marsikdo... pač tisti, ki je vedel, da je to izguba življenja. ne pa življensko nuijna zadeva, brez katere ne boš živel...

red, spoštovanje pravil itd bi nekako morali naučiti starši.

jebanje v glavo je res sedaj že praktično na vsakm šihtu. ne rabiš še vojske zato... večina jih itak govori samo lepo... kako so se naučl novih stvari itd itd... ok, plus je bil, da jih je kar dosti naredilo c in e izpit. eni so se naučil brat. eni so spoznal da obstaja tud wc... a dejansko namen vojske ni drugega kot človeka toliko sprat, da je pripravljen za ideje nekoga višjega po rangu umret.

lahko se uvede obvezno služenje a dejansko ne bo zato nič kaj več delovnih, nič kaj več poštenih... niti ne bo kaj dosti manj popederajsastih moških...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
jup, vojska je samo nadgradila tisto starševsko vzgojo. no, kdor jo ni imel prej, jo tudi kasneje ni imel, kar potrjujejo številni osebki v bližnji okolici. smešno je, da so se vsi nakopičili ravno v parlamentu...:)
izguba življenja....ja, je, saj učenje je tudi (imam dve šoli, pa ne delam to, kar sem se izučil...). pa še marsikaj. samo, ta izguba življenja je imal višji pomen-braniti tisto, v kar verjameš, v ljudi, v državo...to, kar današnji politiki zelo radi valjajo po ustih, ko pa zapoka pa dir skozi karavanke. in tudi leta 91 so to naši nepisani "junaki" verjeli in se zato spopadli z jla. ker jih je ravno ta jla "nekaj" naučila, ne samo izgube časa.
ja, predin & co pa bi samo pisali pesmice ane. in glumili gljivo. ker to jih je naučila jna. branili so jih pa tisti, ki so izgubljali čas v življenju. in redki na žalost tudi samo življenje.
poglej, vojaki lahko zmagajo v bitkah, ampak politiki pa zmagajo v vojnah. jaz na žalost nisem bil v vojni 91, ker sem bil "prefrišen", ampak, kam so nas ti bebci, ki se še kar valjajo po parlamentu, pripeljali, je pa drugo. in tukaj jla nima nič zraven...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
vojske so bile ofenzivne in defenzinve. vedno. jla je bila obrambno naravnana... če pa pogledamo recimo sedaj IS-IS in ostale "vojske" kako zadeva funkcionira. prostovoljci pridejo, malo jim pokažejo pa jih pošljejo v borbo. fertik. brez 1 letnega sprehajanja okoli...

morajo biti profiji, ki bodo v kriznih razmerah učili, ko pa bo treba branit državo pa bo uporaben tudi tisti ki bo na šnelkursu izvedel kje je spredaj in kje zadaj... zato je trenutna ureditev čisto ok.

kultura in pisanje pesmic je tudi zelo pomemnba zadeva... še zdaj je lepo slišat partizanske pesmi. pa najbrž so jim med vojno krepko dvigovale moralo...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
ne vem, zakaj imam občutek, da ti je malo žal, da nisi doživel vojaščine? pomoje ti ne bi nič narobe hodil, če bi dal en normalen voj. rok skozi, ne pa da si zabil tisto leto po polnoletnosti v bifejih in na ulici..
cool-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Dejansko če sem iskren imam okol vojaščine malo mešane obcutke... Po eni strani JA žal...

Po drugi pa (IN TA ŽAL PREVLADUJE) pa zopet več negativnega o SV.. Od tega da se je pilo...zadevalo...pometalo listje okol vojašnice. Kaki redki imajo celo pozitivne izkušnje z SV... Odvisno ali se je osebju vojašnice dalo ukvarjat z naborniki in so dejansko nekaj odnesli ali pa pač ne... In teh drugih je biko žal v večini

Tko da Gatto VELIKA verjetnost je da sem svoj prosti čas preživel kvalitetneje kot pa če bi moral nekje poslušat enga Gattota
tongue-1.gif


Zdrav sem....jetra mi še služijo iz nosa ne krvavim...lahko nosim kratke rokave... Družbo in predvsem družino imam na nivoju...

Tko da ne se bat za kvalitetno preživljanje mojega prostega časa.
priden.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
joj kamelči a ne veš da je bila SV taborjenje. prava vojska je bila JLA. p akonc. ti pa neki SV notr vlečš. tist ni blo nč:)))
vidš JLA, druže tito pa tko naprej. to to pogrešaš:)))))

no šalo na stran. še vedno imaš možnost it za profi vojaka alpa pogodbenga rezervista če te služenje veseli. in tako je prav.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
smile-1.gif


Se mi ne bi dalo poslušat utrujanja vsak dan za bv... Dm
Disciplino in ostalo potrebno dobis na 100 in 1 drug nacin ne pa z utrujanjem
smile-1.gif
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Takole nekako sem jaz doživel: Izviđač, diverzant (pa ni čudno, da je šlo v maloro), karate (Ja ču tebi keca iz karateja. Podporočnik seveda. Nemojte isprebit če me mama ko vola. - Nagradno ribanje sekreta), puška, ki so jo kazali drugim, ko je bilo treba pokazati spucano M59/66 aka SKS, Značko primeran vojnik sem hvaležno odklonil. Sicer pa, vidi slovenca jede ko prase, če sem izpulil kakšno repo z iz njive, prva pijanost v življenju! Danica hvala ker si me zbrcala takrat po srednji šoli. Morda bi zablodil na kakšen faks in imel danes slabo penzijo!