[NAVIGACIJA] Navigon MN6

Manfred

Zelenc'
7. avg 2007
24
0
1
Pozdrav !

karta se imenuje NT072_Europa_MN6, drugega imena ne poznam. Velikost karte je 1,82 GB. Ne nisem dobil cd-ja ampak je update direktno na SD. Glede 100% pokritosti jaz ne bi nikoli rekel za nobeno mapo saj bi bilo le to potrebno dejansko stestirati.
Bucko povej eno ulico na Ig-u pa bom preveril !

Manfred
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
Hja, verjetno je to potem enaka karta, kot vse ostale trenutno na "tržišču" (Teleatas, Navteq) in nam do 100% pokritosti manjka še kar nekaj. Časa in kilometrov.....
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Samo Banija, brez ulice. Verjetno sem malo nerodno napisal. Verjetno so to res iste karte, kot jih imajo ostali.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
pa ne vem kaj mislite... seveda ni 100 pokritosti slovenije niti 80 je ni... če bi to obstajalo o tem sigurno nebi o tem debatirali tukaj ampak bi vsi to vedeli... nasedate še tako nemogoči provokaciji....

ČE BI BILA KARTA KI BI IMELA VSAJ 90% POKRITOST BI O TEM VSI VEDELI IN VSI BI TO KUPOVALI... tako da debate ki imajo v besedilu 100% so naivne in namenoma zavajujoče
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.840
5.084
113
ni res podatki so popolnoma točni...
problem je v vašem razlaganju tega.

mogoče kje piše 99% pokritost hišnih številk in ulic? nop, tak da je 99% pokritost cest. kar je pa popolnoma res.
 

Manfred

Zelenc'
7. avg 2007
24
0
1
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
ni res podatki so popolnoma točni...
problem je v vašem razlaganju tega.

mogoče kje piše 99% pokritost hišnih številk in ulic? nop, tak da je 99% pokritost cest. kar je pa popolnoma res.

Tudi jaz menim da je 100 % hiš sploh nemogoče doseči saj bi se karte morale dnevno posodabljati. Menim, da gre res za pokritost cest !
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
100% pokritost cest je imela že vojaška specialka. In kaj vam ta pomaga pri navigaciji ala TOMTOM, Navigon, IGO, Garmin, ...? ....
Kaj je bistvo današnje navigacije? Da te pripelje kolikor toliko točno do željenega cilja - to pa je skoraz zmeraj hišna številka.
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Saj ne gre za to, je 100% pokritost ali ne, temveč ali je boljša od Garmin Adria route, ki ima hišne številke nalimane kar po gozdu, ali pa je tam, kot vse ostale navigacije 42% uradna pokritost cest in številk, ali nekje vmes.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Če se gre za prodajne številke, je ključno, da je 100% pokritost hišnih številk, četudi jih je 58% procentov nalimanih nepravilno. Preostalih 42%, ki so točne ima pa tudi konkurenca.

Toda ovce vedno padajo na marketinške fore...
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
v glavnem: kakor sem prišel do zaključka: nova navigonova mapa (posodobena v comtronu) za navigonove naprave PNA "odlično" pokriva Slovenijo (99,99%
evil.gif
) -> preizkusil kolega



medtem ko, nova Navigonova mapa 2007/2008 za PDA izjemno slabo pokriva Slovenijo. (samo LJ in MB+ nekaj) -> preizkušeno.



Lahko kdo to potrdi oz. ovrže? In zakaj je temu tako?

In ali dela PNA mapa na PDA?



lp
 
Nazadnje urejeno:

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Sem pravkar prišel s terena z Navigon Eastern Europe karto cca 280 Mb na PDA-ju.



Avstrija pokrita odlično /iskal hišo v predmestju Gradca, najde brez problema/, poleg so še Madžarska, Češka, Hrvaška (pogledal v Umag, je kar nekaj ulic imensko vpisanih), Grčijo, Bosno, Litvo... v glavnem 21 držav, če se ne motim).



Kar je pomembno, Slovenija... MS ulice so vrisane, preveril še Celje, enako. Večje vasi imajo prav tako ulice z imeni, omejitve hitrosti na magistralkah špilajo skoraj perfektno (mislim na omejitve v vaseh...), bencinske pumpe vrisane, OMV pumpe imajo celo logo, servisi za avte delno vrisani /v MS naprimer Mitsubishi, Škoda.../, POI v glavnem solidno pokriti.



Sem se malo zapeljal z glavne ceste v bližini MS in mi je našel vse lokalne obvoze...



V glavnem, končno nekaj uporabnega s strani Navigona za Slo.



Aha. Če se ne motim, sem nekje zasledil, da so Navigon PDA in PNA karte enake.



Lp
 
Nazadnje urejeno:

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Vpisi Litija pa povej koliko ulic je poimenovanih. Jebe se men za ceste, bencinske in podobno. Sicer pa baje v prihodnjem tednu dobim na test pa da vidmo.
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Da. Ne eni je omejena s Prvomajsko cesto, na drugi pa Ulico Gradnikove brigade. Blizu so Ledine, Cankarjeva ulica...
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Litija... hmm... najde Hofer, policijsko, lekarno, železniško, knjižnico in še 2 pumpi he he... ulic pa nič.

Aha... pa še družinsko gledališče Kolenc v Vačah...
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Sem še malo pogledal po mapi, pa mi je hecno, da imajo nekatere vasi vpisane ulice, kraji kot so Hrastnik, Gornja Radgona, Laško pa nič. So pa večja mesta očitno dobro pokrita... in nekatere vasi.
 
Nazadnje urejeno: