[NAVIGACIJA] Navigon MN6

Bager

Zelenc'
9. okt 2007
17
0
1
Ne razumem zakaj je Hrvaška pokrita samo 48.7% ?

Kdo je zato da karto kupimo skupaj?



Jaz prispevam takoj 10€ !
 
Nazadnje urejeno:

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Jest bi tut prispeval, sam kako si jo bomo delil pol? Vsak en dan, teden?
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Mapa je namenjena hardwareu z imenom geosat ... provider je teleatlas in monolit ... nisem pa še uspel najti v kakšne formatu so te mape, kako so zakodirane. Sem pa že na nekaj koncih videl, da oglašujejo 100% pokritost.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
SLO Caravaning - Vse o avtodomih > Dodatna oprema > GPS > Geosat 5GT

Citat:


Ko sem aparat vzel iz škatle me je, navajenega dlančnika oz. mobitela, presenetila velikost Shocked pa tudi teža. V kompletu dobiš še TMC anteno (GT model) Undecided , kvalitetno držalo, avtopolnilec in video kabel za morebitno kamero.



Sama naprava je kar konkretno velika. Kot recimo HTC Tytn z odprto tipkovnico vred. Ker pa Geosat nima tipkovnice je seveda zaslon carsko velik.



Za ta zaslon sem bil precej siguren, da je v soncu slabo viden. Vsaj tako se spomnim CFrancijevega - res pa je da ga je dal kar na mizo poleg kozarcev. Skratka zaslon se tudi v soncu vidi dobro. Žal pa so poleg cest risali tudi bajte, ki so v obliki nekih črnih zmazkov in v centru mesta bi precej raje videl, da jih ni, ker zadeva deluje rahlo nepregledno. Nasploh je grafika, čeprav "bogatejša" v primerjavi s TT precej "okorna". Motilo me je tudi, da se sicer fensi avto premika po zaslonu s poskoki medtem ko konkurenca ki ima sicer puščico teče gladko. Verjetno pa se navadiš.



Škatla je pripravljena za delo takoj iz štacune. Seveda ni za pričakovati, da bi ti že v štacuni nastavili na slovenščino. Če bi, bi res vsak teleban kupil, prilimalal na šipo in odnavigiral. Nekatere nastavitve so pa za nas stare prdce zmedene. Mojstri bodo seveda rekli stvar navade. Mogoče. Ampak imam rad enostavno. Klikneš nastavitve in potem toliko časa "naprej" da prideš do željene nastavitve. No tu je Geosat nekoliko podoben zmedenemu IGO_MIOtu, le da gre tu vse hitreje in bolj zanesljivo ker nekatera področja nastavitev prikličeš s stranskimi gumbi pa tudi klikanje po velikem ekranu ne bo delalo težav niti mesarjem niti mizarjem.



Verzija zemljevidov ki sem jih dobil v povsem novem aparatu je rahlo slabša od Tomtomove ali IGO-ve. Trdijo pa da je Slovenija pokrita 99% kar je seveda krepka laž. . Samo navigiranje je seveda podobno ostalim programom. Čudno pa navigira po krožiščih Shocked. V bistvu sploh ne navigira. Samo pove kdaj moraš ven. Pravzaprav logično in so ostali programi čudaški. Saj itak ne moreš drugače kot zapeljati v krožišče. Žal pa pove kdaj moraš ven rahlo pozno sploh če je križišče večpasovno in si na napačnem pasu ...... Nisem zasledil da bi mi dama z obupno zadirčnim glasom Embarrassed kdaj povedala ali naj se razvrstim na desni, levi .... pas. Mogoče je to le slovenska bolezen tega programa. Punca ima dva programa. Ali govori veliko ali pa malo. Vmesnega ni. Žal. Več variant je tudi pri nastavitvah za navigiranje. Poleg nekaterih klasičnih ti nudi tudi čim manj ovinkov, izogibanje mestnih središč .... Koliko pa to v resnici deluje žal nisem imel prilike stestirati.



Menda ima naprava kar 1.900.000 POI! Ko pa vtipkam da hočem enega prodajalca avtomobilov mi pa najde enga avstrijca! Je pa našel mojo banko brez težave. Prav fascinanten je pa hladni start. Ne traja 15s da se postavi.



Naprava naj bi služila tudi kot prostoročno telefoniranje. Seveda Tytn spozna kot neznan telefon kar še razumem, da se ji pa z Nokijo 6630 dogodi enako pa že mal težko razumem. Mogoče je rešljivo z dolpotegom kakšnih driverjev ampak to ni več to da deluje "ven iz trgovine".


Slikic se mi pa ne da kopirat...
 
Nazadnje urejeno:

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Zanimivo. Sicer bolj osebno mnenje posameznika, kot test, pa še to v glavnem o sami GPS napravi in zelo malo o karti. Z besedami :"No tu je Geosat nekoliko podoben zmedenemu IGO_MIOtu, le da gre tu vse hitreje in bolj zanesljivo ker nekatera področja nastavitev prikličeš ......", pa pove vse.
Mene pa zanima samo karta Slovenije, kot je zapisano spet v enem trgovskem oglasu.
Citat:
Geosat 5 Europe je prenosna satelitska navigacija, ki združuje navigacijo in večnamenski zaslon za pregledovanje slik in filmov. Uživali boste pri pregledni navigaciji ali gledanju slik ali filmov na velikem 80 cm2 ekranu. Geosat 5 je prva navigacija, kjer ob nakupu prejmete spominsko kartico SD 2 Gb, na kateri je instaliran program za podporo tudi na drugi strojni opremi. Omogoča vam, da lahko prenašate isto spominsko kartico v druge mobilne enote, kot sta vaša mobilni telefon ali dlančnik. Geosat 5 Europe ima v celoti prednaložene cestne karte 45 evropskih držav (od tega je 34 držav pokrito skoraj 100-odstotno). Geosat 5 Europe ima močan procesor, ki omogoča tekoče gibanje in premikanje slike med vožnjo. Geosat proizvodi so v celoti izdelani v Italiji.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Meni največ o karti povedo besede, ki sem jih zgoraj obarval rdeče.
Citat:
Verzija zemljevidov ki sem jih dobil v povsem novem aparatu je rahlo slabša od Tomtomove ali IGO-ve. Trdijo pa da je Slovenija pokrita 99% kar je seveda krepka laž.
Gre pa seveda za "forumaški test" staroste foruma in navigacije...
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Nikjer pa ni omenjeno, da gre za verzijo programa "Eastern Europe Ver. 7.0 SD".
Sicer pa jaz tudi ne verjamem, dokler se sam ne prepričam. Zato pa poskušam kaj več zvedeti preko foruma.
Upam pa, da še letos dobimo kakšno spodobno karto Slovenije vsaj podobno, kot je v TISu 2008.
 

grega29

Pripravnik
7. okt 2007
62
0
6
Citat:
Uporabnik Santis pravi:
Nikjer pa ni omenjeno, da gre za verzijo programa "Eastern Europe Ver. 7.0 SD".
Sicer pa jaz tudi ne verjamem, dokler se sam ne prepričam. Zato pa poskušam kaj več zvedeti preko foruma.
Upam pa, da še letos dobimo kakšno spodobno karto Slovenije vsaj podobno, kot je v TISu 2008.

Brez zamere, ampak ne želi si karte TIS-a 2008. To je katastrofa.
Garmin ima pa iste karte.
Hišne številke v TIS-u 2008 so čist zmešane, vsaj na mojem koncu.
 

Manfred

Zelenc'
7. avg 2007
24
0
1
Lep pozdrav vsem !

Tudi meni so nekaj dni nazaj nadgradili karto v Navigonu 3110 (saj sem ga imel še s staro karto) in sicer na verzijo karte NT072_Europa_MN6. Lahko rečem, da še nisem našel kraja ki ga ne bi bilo, ne morem pa govorit o kakšnih procentih ker je po moje vedno zavajajoče. Ne vem tudi ali gre za beta karto saj bi bilo malo čudno, da bi nadgrajevali z beta karto. V glavnem pa lahko Navigon in trenutno karto samo pohvalim !

Manfred
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Lahko poveš kaj več o karti NT072_Europa_MN6? Že dober mesec krožijo govorice o 100% pokritosti te karte, pa do zdaj še nihče ni tega potrdil. Kakšna je velikost te karte? Katere države pokriva? Si dobil CD zraven? Kako se reče karti drugače (naprimer: Eastern Europe and Austia)?