[NAVIGACIJA] Navigon MN6

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Še nekaj ... kakšna je torej pokritost te "beta" karte? So to že naše sanje
rolleyes-1.gif
, al je to tam kot AR?
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
grd ovinek so naredili (mimo bosne, srbije,..).
Po drugi strani pa zelo lepa novica za SLO... konkurenca bo potem samo še rasla in rasla...
zgleda, da napredujejo...
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Citat:
Uporabnik Simon1980 pravi:
obljuba Comshopa niso bile nateg--->karte SLO so posodoblene!

Me pa zanima ali se kdo ukvarja z prevajanjem menijev in glasovnega vodenja v slovenščino?

A lahko zdaj poveš že kaj več o tej novi mapi Slovenije. Je pokritost večja kot do zdaj 42%? Namreč v Mariboru v Comtronu mi niso znali dati pravega odgovora.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
A je kdo že ugotovil kako lahko navigiraš na kordinat? Recimo da imaš namesto naslova samo kordinate cilja. Meni zelo pomembna funkcija, ki pa je še nisem uspel uporabit.

Drugače je pa to zelo všečna zadeva.
 

grega29

Pripravnik
7. okt 2007
62
0
6
Sem ga imel naloženega kar nekaj mesecev. Deluje odlično. Je program z najlepšim grafičnim umesnikom. Je pa res, da mi je ljubši IGO, ker ima veliko več nastavitev.
Je pa res, da če raziskuješ karte zna bit zelo počasen pri nalaganju kart.
Na dlančniku sem preizkusil vse možne navigacije (Garmin-Que, TomTom, Navigon, IGO, R66,Mio.) Ampak prisegam na IGO-ta. IGO ima vsako karto posebej, karte zelo hitro posodabljajo, Vzhodna Evropa je zelo dobro pokrita (ker imajo lokalne dobavitelje kart). Ne vem, zakaj v Sloveniji ni nobenega dobavitelja karte za Slovenijo.
Garmin pa mislim, da bo v parih mesecih v Sloveniji "pogorel". Čaka se samo še malo bolše karte. Ker Garmin je za moje pojme čisto povprečna navigacija. In se sploh ne more primerjati z TomTom-om, kaj šele z Navigonom in Mio ter IGO. Je pa res, da mi je na dlančniku IGO malenkost boljši ko Mio.
 

Simon1980

Zelenc'
30. sep 2007
5
0
1
Citat:
Uporabnik Santis pravi:
Citat:
Uporabnik Simon1980 pravi:
obljuba Comshopa niso bile nateg--->karte SLO so posodoblene!

Me pa zanima ali se kdo ukvarja z prevajanjem menijev in glasovnega vodenja v slovenščino?

A lahko zdaj poveš že kaj več o tej novi mapi Slovenije. Je pokritost večja kot do zdaj 42%? Namreč v Mariboru v Comtronu mi niso znali dati pravega odgovora.

navigona sem kupil z "novo" karto, tako da nevem kako je bilo stanje pred tem.

Glej; do 10.meseca so za karte v navigonu govorili, da je pokritost v slo zaenkrat taka da pokriva le večja mesta, in sicer LJ, MB, CE.............. Zdaj nevem no ampak fantje naša vas (Bakovci) ima nekje 300 hiš in nevem če to spada v kategorijo večjih mest
13.gif


je torej možno, da je pokritost vseeno " le" takšna kot je bila prej, čeprav so mi v comshopu zatrdili nasprotno????
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
jaz sem dobil z mojim Loox N100 Navigon 6 s kartami "38" držav. Slovenije praktično ni v tej verziji (prav tako Hrvaške) 2006/2007. Bom pa poskusil z novo mapo 2007/2008, takoj ko se mi bo dalo....

Seveda dela sedaj TomTom ko urca
smile-1.gif
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Zanimivo. Zdaj pa me res zanima, kaj je s to karto. V verziji, ki jo imam jaz Eastern Europe and Austria, (42%) so v tvoji vasi naslednje ulice: Panonska, Partizanska,Poljska,Soboška in nobene hišne številke ne najde Navigon. Če primerjam z karto Navteq iz sosednje teme "Navteq map reporter" http://mapreporter.navteq.com/dur-web-external/secured/submitDur.do tvoj kraj Bakovci, ima kar nekaj več ulic. Naprimer Mlinska ulica. Daj prosim primerjaj tvojo karto z Navteq map reporter-jem in vse bo jasno.
 

grega29

Pripravnik
7. okt 2007
62
0
6
Trenutno najboljša je tale karta:
TA0701_EastEurope_MN6_200703. To je karta samo Vzhodne Evrope.
Isti source kot TomTom, IGO. Teleatlas 7.1.2007.
Vse ostale karte Navigona, ki pokrivajo celo Evropo imajo zelo slabo pokrito Slovenijo.
Ni važno, če so novejše. V glavnem so pokrita samo velika mesta in povezovalne ceste.

Tisto s ComTronom ne vem, če je bil nateg, ker sem jaz to slišal že pred nekaj meseci, da naj bila Slovenija do konca leta pokrita cela. Pa nisem to slišal na Comtronu.
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Ima kdo "naslov" trgovine kjer lahko dobim Navigon za PDA ter seveda ustrezne karte?

Lp
 

zval

Pripravnik
19. avg 2007
88
0
6
70
Slovenska Bistrica
KSZ...

Da ne bo panike, to so dealerske cene in brez DDV...., ampak pokritost pa je 100% (od 42%)...
bonk.gif


LPZ
 

Priponke

  • 71538-navigon.pdf
    120 KB · Ogledi: 688