Uporabnike Intelovih procesorjev čaka varnostni pp

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Upočasnitve navadni uporabniki ne bi smeli videti, vsaj ne pri office / brskanju po spletu / multimediji / igranju iger ipd.

Ne potem hodit jokat, ko vam bo nekdo preko tega naložil kripto virus. Pa ne pozabit, da obstaja proof-of-concept ki ti preko JavaScript kode (z obiskom spletne strani) izvede takšen napad...

Ne bit bolj pametni od varnostnih strokovnjakov. Le čevlje sodi naj Kopitar.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
ksz

meni se je patch inštaliral in sem takoj dal uninstall

se bolj bojim upočasnitve kot zlikovcev.

Če ti je hitrost bolj pomembna od varnosti, potem lahko izklopiš še XYZ drugih (že obstoječih) varnostnih mehanizmov, ki prav tako upočasnjujejo delovanje računalnika
uf-1.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Je res tako kot sam praviš, sam sem ga instaliral kljub temu da vem da bo nekaj počasneje delalo in tako tudi je .Me toliko ne moti ker imam precej dober prenosnik n ssd disk ki nekako prebavlja vse skupaj kako bo pa dalje ne vem.Grožnje so in to dnevno opažam ko mi Malwarebytes PREMIUM blokira precej strani ki mi jih prej nikoli ni torej kaj storiti? Lahko samo molimo da ne bo še kaj hujšega .
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.238
5.799
113
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Če ti je hitrost bolj pomembna od varnosti, potem lahko izklopiš še XYZ drugih (že obstoječih) varnostnih mehanizmov, ki prav tako upočasnjujejo delovanje računalnika
uf-1.gif

Seveda, vse po zdravi pameti in potrebah

Isto kot pri zavarovanjih avtomobila in ostalega premoženja. Sam izračunaš kakšna je verjetnost, da kaj gre po zlu, kakšna je lahko škoda in kakšen strošek ti grozi. Temu ustrezno greš v stroške ali pa stvar ignoriraš.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.238
5.799
113
Lahko pa potrdim, da se patch takoj pri naslednjem preverjanju posodobitev naloži nazaj.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Tukaj ni govora o dodatnih "kasko" in "nadstandardnih" zavarovanjih (če že daješ primerjavo s premoženjem). Tukaj je govora o toplo priporočenih in po defaultu vključenih varnostnih mehanizmih. Torej nek ekvivalent obveznemu zavarovanju pri avtomobilu.

Seveda jih lahko izklopiš. Tudi z avtom se lahko voziš brez registracije in obveznega zavarovanja. Ampak ali je to pametno?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.238
5.799
113
Jaz sem samo preprosto premleval kaj mi lahko povzroči napadalec, kakšna je za to verjetnost in kako me na drugi strani boli xx% upočasnitev sistema.

Očitno sem verjetnost napada in možnost škode ocenil za precej neznatno proti upočasnitvi. Ne moreš se glede tega prerekat z mano
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Privat delaj kar hočeš. Ampak v poslovnem svetu te kaj takšnega lahko stane službe ali celo kakšne odškodninske in kazenske tožbe. Izguba podatkov zaradi malomarnosti pa take fore...

Samo ne potem jokat, ko ti bodo to luknjo izkoristili. Pa ne mi z izgovori "jaz sem nepomemben, mene nihče ne bo ciljal". Spomni se na WannyCry in na koliko "nepomembnih" ljudi je zaradi tega imelo težave.

Takšne resne ranljivosti so zlata jama za zlikovce. Garantiram, da bo prej ali slej to nekdo izkoristil na globalni ravni. Če ne drugega Severna Koreja, ki je bojda avtor WannaCry
tongue-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.238
5.799
113
Normalno, da v poslovnem okolju ni zajebancije. Tudi sam se z delovno mašino ne zafrkavam na tak način.

Če pa npr. igraš igrice, te pa takšen popravek zelo boli, koristi so pa zanemarljive.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34
In vi na oko vidite da vam deluje 30% počasneje - ta napaka je pa stara 15 let.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Se "admini" sploh ne zavedajo kaj bo prinesloa uvedba oz. izvajanje uredbe o GDPR v povezavi z vdori in krajo podatkov...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Če pa npr. igraš igrice, te pa takšen popravek zelo boli, koristi so pa zanemarljive.

Ne govori na pamet, sploh pa ne brez konkretnih razlik med prej in potem.

Če bi prebral kakšno novico glede teh dveh ranljivosti, bi videl da niso vse aplikacije enako pod udarom. In ravno igre so ena izmed takšnih zadev, ki bodo utrpele najmanjšo škodo.

Tudi iz vidika serverjev, kjer je pričakovan največji padec pefrormance, zgodba ni tako črna. Google trdi, da se upad performance pri njih praktično ne pozna. Popravek pa imajo že nameščen več mesecev (nekateri vedo za te ranljivosti že mesece).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Se "admini" sploh ne zavedajo kaj bo prinesloa uvedba oz. izvajanje uredbe o GDPR v povezavi z vdori in krajo podatkov...

Paranoiki že sedaj niso zaupali virtualizaciji. Očitno bo to žal postala realnost, ker je na skoraj mesečni ravni nova resna ranljivost, ki jo je potencialno možno izkoristiti za prehod med virtualkami.

(trenutno omenjeni ranljivosti še zaenkrat niso uspeli izkoristiti za ta namen, ampak to je šele začetek...)
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34
Vsaka "slaba" novica, ki pride do Slovenskih (rumeno - kvazi) novic postane naravna katastrofa.
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Se "admini" sploh ne zavedajo kaj bo prinesloa uvedba oz. izvajanje uredbe o GDPR v povezavi z vdori in krajo podatkov.m
...


Nič. Ker je cela državna in EU uprava glede istega čisto v riti. Bodo sebe po glavi?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.238
5.799
113
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Ne govori na pamet, sploh pa ne brez konkretnih razlik med prej in potem.

Če bi prebral kakšno novico glede teh dveh ranljivosti, bi videl da niso vse aplikacije enako pod udarom. In ravno igre so ena izmed takšnih zadev, ki bodo utrpele najmanjšo škodo.

Če velja tole za igre kako hudo bo potem šele drugod
shocked-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ne zažene mi gpedit.msc na tablici. Win 10 Home. Kje najdem? Kdo ve?
-------------------------------------------------


Kako onemogočiti samodejno nameščanje popravkov v windows 10

Microsoft je želel navadnim uporabnikom preprečiti mešetarjenje po sistemu in preprečevanje posodabljanja windowsov. To je storil v dobri veri, saj popravki onemogočajo marsikateri hekerski napad ali preprečijo širjenje virusov. Zato vam naslednjega postopka, ki onemogoči samodejno posodabljanje windowsov 10, NE priporočamo:

Pritisnite tipko z znakom windows (levo od preslednice) in tipko R.
V okence vpišite ukaz gpedit.msc.
Klikajte do naslednje izbire: Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components in na seznamu izberite opcijo Windows Update (če uporabljate slovenske windowse, bodo ti napisi v slovenščini).



Na desni strani dvokliknite na Configure Automatic Updates.
Zdaj lahko izberete, kako želite posodabljati sistem. Lahko ga popolnoma izklopite (Disabled) ali pa izberete opcijo Enabled, da boste na popravek opozorjeni, a ga sistem ne bo namestil, dokler sami tega ne boste potrdili v nastavitvah Windows updates. V tem primeru izberite opcijo 2: Notify for download and notify for install.