Računalnika nanadoma zelllllo počasna?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Mater, na laptopu tem sem probal vse živo, problem je v tem, gori je W7 ter SSD in Windows se boota ene 3 minute. Ko pride not dela zadeva bliskovito hitro....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Kako to misliš? Govoriš o prenosniku? Gre za nekega HP Paviliona i7 sicer starege ene 5-6 let.
 

Orlin

Zelenc'
8. okt 2007
15
0
1
Napisal si, da se računalnik zelo počasi zbuja iz spanja. Predvidevam, da računalnik sploh ni v spanju, ampak v mirovanju, kar je precejšnja razlika, ki jo občutiš predvsem pri ponovnem zbujanju računalnika. Takoj po nadgradnji windovsov na različico 1709 sem se srečal s tem problemom. Kriv je bil gonilnik grafične kartice, kot so fantje že omenjali. Problem se je pojavljal na računalnikih, ki so imeli grafične kartice AMD (ATI), ne glede na to, ali so bili to namizni računalniki, ali prenosniki. Vsi pa so bili starejše izdelave.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Enak problem je tudi pri zagonu računalnika iz nule... 2-3min črni ekran potem steče vse dalje! Namestim jutri na novo driverje za grafiko! Hvala
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Bom tudi to pogledal ce obstaja ceprav za te stare krače dvomim da še kdo kaj razvija...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ma grem jaz na HP stran, vpisem serijsko prenosnika pa vidim ali je kaj novega med driverji!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Tnx, evo končno prišel domov, se lotim danes teh grafičnih driverjev + osnovne plošče!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Evo... preveril, zadji BIOS je bil izdan oktobra 2011 in je gori, prav tako sem iz AMD strani potegnil zadnje razpoložljive Catalyst driverje za tega ATIja series 6000 (natančneje gre za AMD Radeon HD 6700M Series) in tudi ti driverji so zadnji iz sredine leta 2015. No, po instalaciji teh driverjev mašino še vedno starta iz nule 2-3 minute, potem dalje deluje vse ultra hitro
bonk.gif
Sicer imam v Device Managerju pod Drugimi napravami eno "Neznano napravo" ampak dvomim da je to krivo? Nimam pojma kaj bi to bila za ena naprava, prav tako sem na netu dal iskanje driverjev in ne najde...
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34
Odklopi vse, razen razen kar je vgrajeno in zaženi.

PS: za ostale, ko delate diagnostiko računalnika odklopite vse razen: elektrika, monitor, tipkovnica in miška.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Evo rešil laptopa, to je bilo potrebno:

Solution 1 – Disable ULPS

Disabling ULPS is probably the most common and the most effective solution for this problem, judging by the amount of positive feedback. ULPS stands for Ultra Low Power States, and it’s some kind of energy saver for your graphics card.

For example, when your computer ‘goes to sleep,’ your graphics card will do the same, so you’ll need to wait a few seconds more on your next startup, for your graphics card to ‘wake up.’ Disabling ULPS will improve both wake up and startup performances, so this solution should be your first call.

Here’s what you need to do to disable ULPS feature on your Windows 10:

Go to Search, type regedit, and open Registry Editor.


To avoid digging through numerous registry paths, just go to Edit > Find, enter EnableUlps and press Enter.
Now, double-click on EnableUlps and change its value to 0.

After performing this workaround, try to restart your computer, and it will boot at least little faster. On the other hand, if booting is still slow, try some of the solutions below.
 

Podobne teme