Windows 10 Creators Update

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
jaz sem ga iz nule, potegnil dol iso in inštaliral. ja, tisti del pri koncu z vprašanji je malo spremenjen (morda bolj pregleden), nastavitve so rahlo spremenjene, nočni pogled (bo treba še sprobat...), in še kaka sprememba. in ja, baje ni več možnosti spremembe velikosti fontov in ostalih sprememb (so še v registru...) na prvi pogled ni tako slab, pač konstantna evolucija sistema...
je pa nameščen na servisni laptop, ni na glavni mašini.
 

Sony

Pripravnik
17. okt 2016
40
1
8
Pa bo to nijno posodobiti, ali ne? Sprašujem zato, ker sem nekje prebral, da lahko povrneš Win nazaj prejšnjo namestitev.
Kako je pa z gonilniki? Obdrži vse?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hja, nujno ne bo...vsaj takoj ne, enkrat boš pač moral. če narediš nadgradnjo znotraj sistema, imaš opcijo povratka. glede driverjev...običajno gre brez težav. lahko pa ti kaj zafrkne, to vedno obstaja. večji problem je verjetno, ko ti povrne vse privzete nastavitve sistema in običajno ti butne nazaj vsa jajca od candy crush sage do xbox appa. bruh
smile-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jest sem si tole čudo namestil na domači prenosnik. Zankrat vse kul, vse špila... Podobno kot pri iPhonu je zdaj neki night mode, ki ti naredi ponoči sliko bolj rdečkasto. Zadevo bom dal tudi na domači comp, ker me zanima če bo "game mode" kaj pomagal Forzi Horizon 3.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
@zakon: če nameščaš iz nule, je sistem (vsaj po mojih izkušnjah) zelo stabilen in brez kakih večjih "presenečenj". sem vse builde tako naložil in veliko bolje deluje kot pa nadgradnja. če pa vztrajaš zaradi posebnih zahtev, je pa drugo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Jaz še vedno vztrajam na verziji 1511. In tudi mislim še naprej.

aha jaz tudi

samo ne vem... a bo ostal na tej verziji za vedno? jaz sem inštaliral novejšega, pa so mi driverji spet srali, potem sem restoral prejšnjo verzijo in zdaj je na njej že precej časa. ne vem pa, če je to za zmeraj.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Mi je 1511 bolj všeč in enostavnejša. Ne pogrešam nič. Ko bodo nehali dostavljat varnostne popravke za za to verzijo, pa grem na novo verzijo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.957
113
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
klasične nadzorne plošče ni več - vsaj linka

Jaz sem nadgradil in še vedno imam start->Sistemska orordja->Nadzorna plošča. Je pa PRO različica.
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Citat:
Uporabnik Sony pravi:
Kako je pa z gonilniki? Obdrži vse?

Nekatere drajverje zamenja. To zna povzročit težave pri računalnikih, ki jih "gor držijo" drajverji ki po presoji Windows Update (glede na info od proizvajalcev dotične šare) niso zadnja uradna verzija. Pol je treba ponovno nameščat delujočo verzijo drajverja, pri čemer se Win$ upirajo, pa še pol ga lahko hoče WU nazaj povozit...
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Včeraj sem se po dolgem času odločil, da nadgradim računalnik iz verzije W10 1511 na 1703. Žal sem po eni uri šel nazaj na verzijo 1511. Vsaka nova verzija je večji obup.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Zmotilo me je recimo, da ni več opcije natsavljanja velikosti črk v menujih, iconah,title baruitd. ni več bližnjice do nadzorne plošče s kombinacijo tipk Win+X, menu z nastavitvami nepregleden itd. Za dosti stvari, ki si jih prej imel v samem windowsu, moraš sedaj inštalirat neke programe
stupid-1.gif
. oz. čarat po registrih. Meni enostavno ne sede. Verzija 1511 mi je še najboljša, je pa res da so okusi različni. Da so vsake toliko časa nadgradnje na novo različico, ki trajajo po več kot eno uro in potem še cel kup nastavljanja, pa niti ne bom izgubljal besed.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
@zakon: verjetno nisi edini, ki je "jezen" na to finto glede velikosti črk...pa si verjetno tudi sam že našel rešitev. jaz običajno uporabim tole zadevo in je hitra in učinkovita (https://www.wintools.info/index.php/system-font-size-changer).
sam izgled menijev pa je sedaj boljši (če lahko tako rečeš...) in je bolj popredalčkano. še nekaj let in morda izgine tudi nadzorna plošča
smile-1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Sem našel ja, ampak zakaj bi vedno po vsaki nadgradnji moral nekaj iskat. Sem se pač odločil, da mi je 1511 ljubši in dokler je podpora za varnostne popravke ne čutim nobene potrebe po novi verziji. Imam pun qrac njihovih sprememb. Do sedaj si moral še po vsakem updejtu v googlu iskat how to ono, pa how to tisto, pa how to ...
bonk.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
a ta scaling ti ni v redu, ki je zdaj pod zaslonom v nastavitvah (100, 125, 150, in 175%)?
V iskalno lupo napišeš nadzorna plošča (control panel) in potem na najdenem daš desni klik z miško na nadzorno ploščo in pripneš recimo v opravilno vrstico).

Bo pa počasi šla nadzorna plošča v pozabo. Mene recimo vedno manj moti da nadzorne plošče ni. Ker z vsako nadgradnjo imajo nastavitve več funkcionalnosti. Dokler ne bodo imele polne funkcionalnosti nadzorne plošče, tako ali tako ne bo izginila.