Nakup Licenčnih Windows 10 PRO - SLO Za 21 EUR?

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Te serijske so legalne samo toliko, da lahko z njimi aktiviraš windowse in nič več. To so serijske, ki niso namenjene končnim kupcem (vsaj ne brez nakupa računalnika) in kot take niso legalne oz. pri uporabi na službenem računalniku, bi se šteli windowsi kot nelegalni.

Na domačem računalniku pa te nihče ne bo preganjal, tudi sam Microsoft je s izidom Win 10 precej zrahljal svojo politiko do piratskih verzij.
 

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
Pa dobiš samo serijsko, ali še nalepko? Na nemškem EBayu ali Amazonu dobiš poleg serijske še licenčno nalepko po pošti. Najbrž je oboje enako (ne) legalno, ampak vseeno izgleda bolje.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Te serijske so legalne samo toliko, da lahko z njimi aktiviraš windowse in nič več. To so serijske, ki niso namenjene končnim kupcem (vsaj ne brez nakupa računalnika) in kot take niso legalne oz. pri uporabi na službenem računalniku, bi se šteli windowsi kot nelegalni.

Z vsem spoštovanjem: Od kod ta informacija in ali jo lahko podpreš z kakim linkom?
Danes sem klical na Microsoft Slovenija Support in so mi rekli da ni nujno da je nelegalno. Treba je imeti račun kjer je vidno da gre za licenčni ključ.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
http://www.microsoft.com/oem/en/licensing/sblicensing/Pages/licensing_faq.aspx#fbid=dN68xe5REFB
Citat:
Q. I see products like Windows 8.1 Professional—COA only—advertised for sale. Is this legal?
A. Offers to distribute parts of the OEM system builder software packages are not legal. Under no circumstances are system builders or any other vendors authorized to distribute single OEM system builder software components such as stand-alone Certificates of Authenticity (COAs).

Please note that the Certificate of Authenticity included with each OEM system builder software package authenticates only the software components with which it is legally distributed. As mentioned, any offer to distribute parts of the Microsoft software package (such as the COA only) is not authorized, and any individual who were to obtain parts of the Microsoft software components would not be authorized to use the associated software or redistribute the components. For OEM system builder Windows desktop operating systems, the complete software package must include the COA, hologram CD, and manual(s).

If you are aware of or have suspicions of piracy concerning Microsoft software, we urge you to contact us by email at http://www.microsoft.com/piracy/reporting.

Additionally, we recommend acquiring Microsoft OEM software from an authorized Microsoft OEM distributor—an assured source of genuine Microsoft software. To find a list of the distributors in your country, visit the Microsoft Authorized OEM Distributors page
OEM lincenca je "legalna" samo, če si jo pridobil z nakupom strojne opreme, ali pa zapakiran in zapečaten paket, ki je namenjen sestavljalcem strojne opreme.

Citat:
Q. What are the different ways in which Microsoft OEM system builder Windows desktop operating system licenses can be distributed?
A. The current OEM System Builder License allows system builders to distribute Windows desktop operating system licenses in the following ways:

Preinstalled on a new PC.
Unopened OEM System Builder Packs can be distributed to other system builders by themselves. Note that they must remain unopened so the receiving system builder can accept and be bound by the break-the-seal license agreement that is affixed to the pack.

In še en citat, da bo bolj jasno:
Citat:
Q. Can I provide a computer system to my customer without an operating system (also referred to as a "naked PC")?
A. Yes. There is nothing illegal about selling a computer system without an operating system. However, getting the operating system preinstalled is your customer's most cost-effective way to acquire a genuine Windows operating system license. A customer who subsequently wants to install a Microsoft Windows desktop operating system on that naked PC will need to acquire it through the retail channel, which is a more costly option. Full Windows operating systems are not available through any Microsoft Volume Licensing program, and an OEM operating system license cannot be transferred from an "old" PC to a new one.
OEM licence ni "legano" uporabiti na "starem" računalniku.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
To kar si ti nalimal se nanaša na preprodajo licence, ki si jo kupil. Torej bi načeloma lahko kupec licence to naprej prodal kot "rabljeno". OEM ni nikjer direktno omenjen. To po mojem mnenju nima nobene veze z linki, ki so bili prilepljeni v tej temi, kjer prodajalci na veliko prodajajo OEM licence in s tem direktno kršijo Microsoftove licenčne pogoje. Licenca, ki je bila pridobljena s kršitvijo licenčnih pogojev ni licenčna.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Je tako, lahko jo prodaš kot rabljeno. Ne smeš kupiti 100 OEM licenc od MSja in jih prodajati kot nove, lahko pa kupiš laptop, ki ima licenco in le to prodaš v EU (EULA ne more biti nad zakonodajo) legalno. Zato tudi odgovor MS Slovenija, da ni nujno nelegalno.
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Meni je rekel tip, ki dela pri windowsu pri nas, da pri tej 10ki vidijo sedaj takoj, če gre za nelegalno verzijo in da v teh dneh dnevno preko 600 prijav roma na policijo zaradi piratske 10tke. Možno da me je nategnil :D
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
te je in to na suho

prvo s tem da dela pri "windowsu"
hysterical-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.799
113
Der Product - Key ist für eine Installation zur telefonischen Freischaltung.

Karkoli že hoče s tem povedat. Po mojem je bil naložen na žnj mašin pa so aktivacijo zablokirali.

Če naprej bereš ugotoviš, da v bistvu ne dobiš ničesar, razen očitno serijske številke, ki je že bila nkrat ponucana in zablokirana za avtomatsko aktivacijo.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Ok, saj meni je aktivacijska koda čisto dovolj, ostalo se "dolpotegne". Samo, da bi bila koda legalna, pa sem zmagal...
Dober rating ma prodajalec... Ne vem kako naj si razložim tole?

Razmišljam, da bi vprašanje poslal na Microsoft.
 
Nazadnje urejeno:

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik cnpod pravi:
Ok, saj meni je aktivacijska koda čisto dovolj, ostalo se "dolpotegne". Samo, da bi bila koda legalna, pa sem zmagal...
Dober rating ma prodajalec... Ne vem kako naj si razložim tole?

Razmišljam, da bi vprašanje poslal na Microsoft.

Da ti skrajšam 5 min življenja: Sem že naredil...
Odgovor: Licenco izkazuješ z veljavnim računom. Ne jamčijo ničesar če ni zadaj Official Mirosoft resseler.
Se pravi: ne želijo da kupuješ od sumljivih virov.

Zanimivo pa tudi da mi kaj več niso zali povedati ko sem jim povedal za g2a.com
koda dela
ne znajo pa preveriti če je ključ ki mi je bil prodal licenčen.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Citat:
Uporabnik Vprasaj pravi:
Citat:
Uporabnik cnpod pravi:
Ok, saj meni je aktivacijska koda čisto dovolj, ostalo se "dolpotegne". Samo, da bi bila koda legalna, pa sem zmagal...
Dober rating ma prodajalec... Ne vem kako naj si razložim tole?

Razmišljam, da bi vprašanje poslal na Microsoft.

Da ti skrajšam 5 min življenja: Sem že naredil...
Odgovor: Licenco izkazuješ z veljavnim računom. Ne jamčijo ničesar če ni zadaj Official Mirosoft resseler.
Se pravi: ne želijo da kupuješ od sumljivih virov.

Zanimivo pa tudi da mi kaj več niso zali povedati ko sem jim povedal za g2a.com
koda dela
ne znajo pa preveriti če je ključ ki mi je bil prodal licenčen.

He he he he... ne znajo preverit...!!?? Bill Gates bi jim sprašil hlače, če bi vedel.

Torej si kupil to zadevo ali nekaj podobnega?

A s tem si jih dražil??? https://www.g2a.com/windows-8-professional-32-64-bit-cd-key-global.html
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kolikor je meni znano, je za inšpekcijo pomemben edino račun za ustrezno različico. Torej ni važno s katero kodo aktiviraš, konec koncu tudi če uporabiš "aktivator s partisa" ni njihov problem, samo da imaš dokazilo o nakupu.

Seveda pa če imaš račun za OEM različico, ki ni bila prodana skupaj z ustrezno strojno opremo, je legalno ne moreš uporabljati (ali pač?), čeprav lahko operacijski sistem brez težav aktiviraš.

Res pa je, da domačih uporabnikov zaenkrat ne preverjajo in se večina ljudi vrjetno ne sekira. Je pa po mojem mnenju uporaba take kopije ravno tako nelegalna, kot če bi vse skupaj potegnil s partisa (razen če je kakšna fora z našimi zakoni glede prodaje OEM licenc?).
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Malo off, ampak se navezuje na to.
Kako je pa z veljavnostjo OEM/retail licence, če kupiš kišto v eni, winse pa v drugi štacuni? Ozeroma če sestaviš sistem po komponentah z večih štacun. Jasno na računih se vidi, da je bilo nabavljeno vse v istem času(ne winsi par let kasneje, kot v debati višje
evil.gif
)
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Sem vprašal mikrosoftarje kako je s tem... "Kršitev licenčne pogodbe!!", pa zdelo se mi je, da je možakar čisto zelen ratu na oni strani... ;-))
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
OEM se lahko proda samo z novo opremo ali kosom opreme, kateri mora biti skupaj na računu. Ti kot fizikalec sploh ne bi smel kupiti OEM verzije samostojno v trgovini oz. kjerkoli (net, fizično). Tako kot ti v štacuni ne more/sme prodati akcijskega artikla tako kot ti hočeš ampak pod pogoji ki veljajao za akcijo...