Nakup Licenčnih Windows 10 PRO - SLO Za 21 EUR?

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.361
323
83
Ljubljana
Spoštovani!

Sem v fazi nakupa Windowsov 10. V Slovenščini seveda. Najprej me zanima katera različica je najbolj primerna?
Obstajajo:
Home
Professional
Enterprise
Education
Z neta sem si potegnil ISO direktno z Microsoftove strani.
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
Namestil sem si Windows 10 pro Slo 64bit

Če jih želim aktivirati želi g. Bill Gates od mene 279 eur.

Glede na to da sem prejšnji računalnik prodal skupaj z licenco in vsem pripadajočem, upgread ni možen. Se pravi mi ostane nakup nove licence, kar pa me zelo boli saj zadeva stane:
https://www.mimovrste.com/programska-oprema/microsoft-windows-10-pro-slo-32-bit64-bit-usb?v=806768

Ima kdo kak nasvet KAKO IN KJE čim ceneje do win 10, mu bom zelo hvaležen.

Lp

seveda z licenco:
Citat:
FPP licenca
Izdelki z licenco Full Package Product (FPP) so paketi, katere lahko vsakdo kupi v najbližji prodajalni z računalniki in računalniško opremo. Vsebujejo medij z namestitvijo, knjigo z navodili in licenčno pogodbo (EULA) ter registracijsko kartico. Takšna licenca je namenjena zasebnim uporabnikom in podjetjem z manj kot 5 osebnimi računalniki. FPP licenca se ne veže na strojno opremo in ko gre ta v odpis, lahko stranka prenese licenco na drug računalnik. Licenčnost se dokazuje z škatlo.
 
Nazadnje urejeno:

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Najceneje na ebay

Cene so sumljivo nizke za uradne ključe, prodajalci pa imajo dober feedback in da bi tvegali za teh nekaj kopij, ki jih majo na voljo!?
17758-icon_confused.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Mogoče so kake OEM licence, ipd, ki ti dejansko namestijo licenco ki je "legalna", oz ti pač piše, da si aktiviran, a če bi prišel kak inšpektor pa zadeva ne bi bila čisto legalna.

Kar pa ne pomeni da je prodajalec kriv, ampak kupec, ki ne ve kako točno potekajo take licence?
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
jaz sem si preko spletne strani ( nerem zaj tu povedat, če te zanima mi piši pod sporočila ) kupil Windowse 8.1 za 23 eurov in si updejtal na 10ko..
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
kaj te govoriš ti?.. 7,8,8.1 imajo free upgrade, kaki xp.. ne trolaj
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik hrci pravi:
kaj te
13.gif
govoriš ti?.. 7,8,8.1 imajo free upgrade, kaki xp.. ne trolaj
Sem se zmotil, jeb.iga. Velja pa enako za sedmico, naj kupi original zapakirano.
Če se zmotim še nisem trol, malo si poglej kaj sploh to pomeni!
uf-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Glede verzije: če veš za kaj vzel katero drugo, vzeli home. Professional rabiš samo če imaš omrežje z domeno,. edication če si v šoli ali šolstvu, enterprise pa je samo za večje korporacije.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.361
323
83
Ljubljana
Vprašanje:

Preko neta sem kupil Licenčne Windowse 8.1 Pro
Namestil sem jih, tam sem vpisal "Licence Key" ki sem ga dobil.
Normalno pride v Windowse 8.1 se aktivirajo in ponudijo takoj nadgradnjo na Windowse 10
Kliknem ok, dam posodobitev, prenese in se lepo namesti Windows 10.
Pridem v Windowse vse dela BP. tudi aktivirni.

Potem sem probal narediti Clean install z Windows 10 iso (da ne bo pomote 8.1 iso z katerim sem namestil je bil isto iz uradne Microsoftove strani)

In mi že pri začetku inštalacije napiše da ni pravi "Licence Key"

Kako lahko naredim Clean install Windosow 10 Pro z iso od Win 10 pro?

Hvala na odgovoru!
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Vprasaj pravi:
Vprašanje:

Preko neta sem kupil Licenčne Windowse 8.1 Pro
Namestil sem jih, tam sem vpisal "Licence Key" ki sem ga dobil.
Normalno pride v Windowse 8.1 se aktivirajo in ponudijo takoj nadgradnjo na Windowse 10
Kliknem ok, dam posodobitev, prenese in se lepo namesti Windows 10.
Pridem v Windowse vse dela BP. tudi aktivirni.

Potem sem probal narediti Clean install z Windows 10 iso (da ne bo pomote 8.1 iso z katerim sem namestil je bil isto iz uradne Microsoftove strani)

In mi že pri začetku inštalacije napiše da ni pravi "Licence Key"

Kako lahko naredim Clean install Windosow 10 Pro z iso od Win 10 pro?

Hvala na odgovoru!

Kode nikamor ne vpisuješ in samo klikneš "preskoči" ali "vpis kasneje" oziroma nekaj takšnega je. Se bodo win kasneje sami aktivirali brez kode.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.361
323
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik Vprasaj pravi:
Vprašanje:

Preko neta sem kupil Licenčne Windowse 8.1 Pro
Namestil sem jih, tam sem vpisal "Licence Key" ki sem ga dobil.
Normalno pride v Windowse 8.1 se aktivirajo in ponudijo takoj nadgradnjo na Windowse 10
Kliknem ok, dam posodobitev, prenese in se lepo namesti Windows 10.
Pridem v Windowse vse dela BP. tudi aktivirni.

Potem sem probal narediti Clean install z Windows 10 iso (da ne bo pomote 8.1 iso z katerim sem namestil je bil isto iz uradne Microsoftove strani)

In mi že pri začetku inštalacije napiše da ni pravi "Licence Key"

Kako lahko naredim Clean install Windosow 10 Pro z iso od Win 10 pro?

Hvala na odgovoru!

Kode nikamor ne vpisuješ in samo klikneš "preskoči" ali "vpis kasneje" oziroma nekaj takšnega je. Se bodo win kasneje sami aktivirali brez kode.

Preverjeno?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Citat:
Uporabnik Vprasaj pravi:
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Najceneje na ebay

Cene so sumljivo nizke za uradne ključe, prodajalci pa imajo dober feedback in da bi tvegali za teh nekaj kopij, ki jih majo na voljo!?
17758-icon_confused.gif

Pa je kdo to prakticiral?
Pa je kdo to prakticiral?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Vprasaj pravi:
Vprašanje:

Preko neta sem kupil Licenčne Windowse 8.1 Pro
Namestil sem jih, tam sem vpisal "Licence Key" ki sem ga dobil.
Normalno pride v Windowse 8.1 se aktivirajo in ponudijo takoj nadgradnjo na Windowse 10
Kliknem ok, dam posodobitev, prenese in se lepo namesti Windows 10.
Pridem v Windowse vse dela BP. tudi aktivirni.

Potem sem probal narediti Clean install z Windows 10 iso (da ne bo pomote 8.1 iso z katerim sem namestil je bil isto iz uradne Microsoftove strani)

In mi že pri začetku inštalacije napiše da ni pravi "Licence Key"

Kako lahko naredim Clean install Windosow 10 Pro z iso od Win 10 pro?

Hvala na odgovoru!

Ne potrebuješ iso datoteke. Pri teh nadgrajenih win 10 uporabi Recovery opcijo, ki ti windowse na novo inštalira.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.361
323
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
s prve roke.
pozdrav.gif

Ali si imel Local Account ali si uporabil microsoftov račun z mailom?

Baje da se moraš prijaviti v windowsih z njim? Je to mit ali res?

Ker sam sem hotel narediti clean install win 10 pro z iso ki sem ga potegnil dol direktno z microsofta, pa mi je zavrnil Licence Key, pa sem se kar malo ustrašil, zato sprašujem.

Lp
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.361
323
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Vprasaj pravi:
Če jih želim aktivirati želi g. Bill Gates od mene 279 eur.

Glede na to da sem prejšnji računalnik prodal skupaj z licenco in vsem pripadajočem, upgread ni možen. Se pravi mi ostane nakup nove licence, kar pa me zelo boli saj zadeva stane:
https://www.mimovrste.com/programska-oprema/microsoft-windows-10-pro-slo-32-bit64-bit-usb?v=806768

Ima kdo kak nasvet KAKO IN KJE čim ceneje do win 10, mu bom zelo hvaležen.

[/QUOTE]

Vprašanje glede licence:

Ker so windowsi 10 iz trgovine PRE PRE PRE DRAGI sem se odločil kupiti win 8.1 pro in jih brezplačno upgradad.

Zadevo sem kupil tukaj preko paypala.
https://www.g2a.com/microsoft-windows-8-1-professional-32-64-bit-oem-cd-key-global.html

Dobil kodo takoj za 21 eur. Koda je veljavna. Dela vse b.p. Gledam po forumih, vsi ki so kupovakri preko njih je vse ok? Kje je trik da so tako poceni?

Kako lahko tukaj dokažem licenco? Če pride recimo microsofotov oz tržni inšpektor v mojo hišo in preveri licenco?
Je zadeva legalna? Če je, zakaj ja in če ne zakaj ne.

Včasih prehitro obsojamo. Ampak še vseeeno se mi zdi TOO GOOD TO BE TRUE da pridem do win 10 pro za manj kot desetino te cene?