SugarSync nič več zastonj

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Tudi jaz sem zamenjal dropbox in mega za Copy.

Imam 50G in je čisto dovolj. Mi je pa veliko boljša alternativa kot dropbox.
Drugače pa sugarSync uporabljal 2 dni in ga nisem maral. Tole z plačilnim sistemom me pa ne čudi...Kmalu pride še zaprtje spletne strani :p
 
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Ta MegaDesktop je super. Vprašanje je samo ali je varen
sprasujem se.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Res so zlobni, ker zahtevajo plačilo za svojo storitev, banda pokvarjena!

tongue-1.gif


Jaz imam na DB trenutno zastonj 22GB, vprašanje pa koliko časa. No, primarno pa uporabljam SkyDrive, ki je v eni akciji pred časom ponujal nadgradnjo na 25GB in to za stalno.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Meni je bil Copy pri preizkusu sicer všeč, ampak moti me, da v klientu ne morem kar izbrati katere mape naj sinhronizira, pač pa je potrebno za vsako narediti Hard link v mapo Copy. To povzroči enega dela. Res škoda, da klient ne omogoča, da bi sam poklikal/odklikal želene mape in bi to naredil sam.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Kako si v copyju nabereš več placa? Je klasična piramida al imajo kake druge finte?
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Meni je bil Copy pri preizkusu sicer všeč, ampak moti me, da v klientu ne morem kar izbrati katere mape naj sinhronizira, pač pa je potrebno za vsako narediti Hard link v mapo Copy. To povzroči enega dela. Res škoda, da klient ne omogoča, da bi sam poklikal/odklikal želene mape in bi to naredil sam.

Kako da ne omogoča? Še pred nekaj časa, ko sem na prenosnik nameščal kopij in sem hotel posodabljati samo mapo iz šole, sem lahko izbral SAMO njo in tudi samo njo potem potegnilo na PC in mi jo posodobilo. Copy je med inštalacijo identična kopija dropboxa, vpraša te za lokacijo kamor se naj namesti in tudi katere mape želiš "posodabljati iz oblaka" - identično kot pri dropboxu.

Zaenkrat lahko prostor povečujete le s pomočjo piramide (ni nobenih tekmovanj in 2 letnih ugodnosti, kot naprimer pri Dropboxu).

Sicer pa ne vem zakaj bi vsi rabili 1T prostora pa še tega za FREE...
Oblak je namenjen, da se shranjujejo tiste najpomembnejše stvari iz službe/šole/privata, ki jih za nobeno ceno ne smete izgubiti, oz. jih želite imeti posodobljene na več napravah hkrati.

Za filme/glasbo in takšne fore, se mi osebno še vedno zdi, da je najbolj primeren zunanji trdi disk.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Ma saj je vse res kar praviš glede clouda, ampak vseeno je dropbox malce preveč "židovski". Že samo kakšen batch slik z digitalca je zelo zelo hitro par giga. Testiram Copy, bomo videli kaj bo. Zaenkrat zgleda zelo obetavno.
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Ma včasih (pred copy-jem) sem vsakodnevno uporabljal dropbox. Odkar sem nekje prebral za Copy in Mega, sem se prestavil na njiju, sčasoma vse na Copy, ker Mega nima lastnega clienta za windows/linux itd.

Drugače pa je Dropbox isti od začetka, odkar se spomnim je popolnoma isti.

Pri Copy-ju sedaj prihaja še beta različica (osebno mi ni všeč, je bolj windows 8 varjanta, katerega nisem tako navajen in me grafično odbija).
Pogrešam še par funkcij (zaščita sharane datoteke z geslom ...) pa bo Copy top.
Velikokrat se namreč zgodi (FAX), da posredujem datoteko eni osebi, na koncu magično prispe do 80% sošolcev...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik Abomination1 pravi:
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Meni je bil Copy pri preizkusu sicer všeč, ampak moti me, da v klientu ne morem kar izbrati katere mape naj sinhronizira, pač pa je potrebno za vsako narediti Hard link v mapo Copy. To povzroči enega dela. Res škoda, da klient ne omogoča, da bi sam poklikal/odklikal želene mape in bi to naredil sam.

Kako da ne omogoča? Še pred nekaj časa, ko sem na prenosnik nameščal kopij in sem hotel posodabljati samo mapo iz šole, sem lahko izbral SAMO njo in tudi samo njo potem potegnilo na PC in mi jo posodobilo. Copy je med inštalacijo identična kopija dropboxa, vpraša te za lokacijo kamor se naj namesti in tudi katere mape želiš "posodabljati iz oblaka" - identično kot pri dropboxu.

Tole sem gledal:
Support

Iz tega in enega podobnega posta ugotavljam, da omogoča samo sync tiste osnovne mape (notri pa potem lahko daš hard linke). Čeprav to meni res ni lepa rešitev.

Če obstaja kakšna druga rešitev, pa mi kar povej, sem doslej izgubil že kar nekaj ur z iskanjem pravega nadomestka za SS.
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Še ena alternativa je švicarska Wuala, sicer samo 5GB v free različici, ampak če se kdo boji vohljanja v US-based oblakih bo mogoče tule bolj mirno spal
cool-1.gif