Dropbox

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Jaz sem za upload z Androidom dobil samo +3Gb? Kje je finta?
Sem pa uploadal z USB ključa in DCIM mape več kot 5Gb fotk.

If you were lucky enough to be included in our Camera Upload early beta testing period (from February 2nd, 2012 to February 23rd, 2012), either on the desktop or on Android, you are still capable of earning up to 5 GB instead of the standard 3 GB.

Torej ce si zdaj na novo pricel s "testiranjem", je samo +3.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Ja, pa sploh jih ni treba uploadat vseh, samo počakaš, da se nalozijo na PC, pol daš "Pause syncing", zbrišeš fotke iz PC in omogočiš sinhronizacijo. Pa maš takoj +3 GB.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Saj lahko fotke 5 minut kasneje zbrišeš in je, a ni tko?

Ja, ampak so njihove sledi na serverjih se nekaj casa dosegljive, ce smo cisto natancni.
wink-1.gif

-1 mesec po izbrisu: lahko uporabnik restavrira izbrisan fajl
-nevemkoliko tednov/mesecev po tem v prvi alineji: lahko administratorji pri njih se kaj naredijo ali povrnejo, po tem pa gre plac v "reciklazo" oz. se sprosti za uporabo novih chunkov fajlov. Kako tocno to poteka in kaksna je politika, ne vem, sem pa dolgo nazaj bral nekaj na to temo.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Lepo, da dropbox omogoča zastonj povečanje prostora a ne razumem forumaše, keteri izkoristijo vsako priliko za kak dodatni zastonj bit (ne BIT!!!) a v isti sapi johtajo, kako so slike vidne celemu svetu. Le zakaj za Boga potrebuješ toliko in toliko prostora, če ga potem ne koristiš
sprasujem se.gif

 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Kdo ve, lahko FTP folder naštimam, da se mi sinhronizira z dropbox folderjem?

FTP bom poslal ven iz bajte, kamor se bo 2 tedna nalagalo dokumente, po 3 tednih pa bo FTP avtomatično izbrisan...jaz pa bi rad, da datoteke ostanejo v dropbox folderju.

tnx
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
A na WIndowsih? S pomocjo symlinkov oz. junction points. Glede na nevemkatero "posebnost" pa sync ne dela, ce v Dropbox folderjih naredis zgolj symlink na originalno lokacijo, ampak moras originalni folder prekopirati v Dropbox strukturo, na njegovi originalni lokaciji pa naredis symlink nanj.

Lahko rocno (kopiranje, kreiranje folderja... in symlinka s pomocjo http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896768 )

lahko pa s pomocjo tega toola:
http://satyadeepk.in/dropbox-folder-sync/
ki v bistvu olajsa oz. avtomatizira cel postopek.

Za zadnjo akcijo (ce bo FTP izbrisan in naj bi datoteke ostale v Dropboxu) pa potem zadosca ze to, da ukines junction point (fajli ostanejo v Dropboxu, namesto symlinka na "originalni lokaciji" (FTP folderji) pa tam samo se prazen folder).
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
al pa če bi dal vsem x GB zastonj pa bi blo. Konkurenca je huda in se ni za hecat.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
al pa če bi dal vsem x GB zastonj pa bi blo. Konkurenca je huda in se ni za hecat.

Fora je v zabavi. Ce se ti da spilat, OK, ce ne, pa se dobi resitve in gre po liniji najmanjsega odpora skozi.
aplauz.gif