Dropbox

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
KZS

Na Dropboxu imam 25GB, na Sugar syncu pa 41GB placa že kar od pol leta nazaj.
smile-1.gif

Oboje sem naštepal z refferali na virtualcu.
tongue-1.gif

In to je prostor, ki ostane za vedno - brez raznih začasnih pridobitev.
cheer.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
KZS

Na Dropboxu imam 25GB, na Sugar syncu pa 41GB placa že kar od pol leta nazaj.
smile-1.gif

Oboje sem naštepal z refferali na virtualcu.
tongue-1.gif

In to je prostor, ki ostane za vedno - brez raznih začasnih pridobitev.
cheer.gif

OK, po kaksnem postopku pa si nastepal plac na SugarSyncu? Ker meni nikakor ni uspelo (virtual box in xy naslovi na domeni) - za razliko od Dropboxa. Menda nisi kloniral vecjega stevila podobnih virtualnih masin za enkratno uporabo?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če delaš linked klone in maš dost rama, da vsaj ene par virtualk hkrati laufaš, zna it tako celo hitreje (to sem počel sam, ko sem testiral z Dropboxom par postov nazaj).
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
KZS

Na Dropboxu imam 25GB, na Sugar syncu pa 41GB placa že kar od pol leta nazaj.
smile-1.gif

Oboje sem naštepal z refferali na virtualcu.
tongue-1.gif

In to je prostor, ki ostane za vedno - brez raznih začasnih pridobitev.
cheer.gif

OK, po kaksnem postopku pa si nastepal plac na SugarSyncu? Ker meni nikakor ni uspelo (virtual box in xy naslovi na domeni) - za razliko od Dropboxa. Menda nisi kloniral vecjega stevila podobnih virtualnih masin za enkratno uporabo?

Win XP sem nalagal na virtualca xx krat
uf-1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
You're kidding? Cela instalacija ali to, da si vsakic zalaufal snapshot na cisto (in po moznosti MAC menjaval)?
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Cela instalacija xx krat
bonk.gif

Imam Instalacijski CD Win XP (HP prenosnik), ki ne rabi vpisovat ključa in sem se lepo igral. Ker imam PC v pisarni za rezervo, sem šel vsake tolko prečekirat stanje instalacije.
Po dolgotrajnem iskanju po spletnih forumih je bil to edini način za referrale.
uf-1.gif

Zdaj imam zaenkrat max stalni free plac na DB in SS
smile-1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Pa MAC virtualne mrezne in ime racunalnika in username so bili vsakic enaki?
Mogoce bom kdaj celo probal, ampak zaenkrat me bolj pritegujeta Wuala in Spideroak, ker je enkripcija ze na uporabniski strani...
 

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Evo sem si usposobil16GB z snapshoti v VMware, vzelo mi je tam 30 min časa.
cheer.gif


Sem pa na forumu našel celo Dropbox pobran z SGS3, in ga prek CFW namestil na telefon (SGS1), in mi je odobrilo 48GB za 2 leti.
cheer.gif


Samo upam da ne me pohebejo :p
evil.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Mogoce bom kdaj celo probal, ampak zaenkrat me bolj pritegujeta Wuala in Spideroak, ker je enkripcija ze na uporabniski strani...

Ali imata rešeno drugače kot SugarSync?
Sugarsync ima rešeno takole - s TSLjem kriptira uploading, na strežnikih je potem 128 bitni AES, pri downloadu pa spet TSL - seveda, če uporabljaš njihovega klienta.
Lahko pa uporabljaš tudi kriptirane mape in recimo TrueCrypt na lokalnem računalniku.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Kot vem, imata rešeno tako, da na strani providerja ne morejo ničesar razvozlati, ker se kriptira že pri uporabniku in ključ ostane pri njem

Wuala:
https://www.wuala.com/en/learn/technology

SpiderOak:
https://spideroak.com/personal/

Pri ostalih (SugarSync, Dropbox ...) je res podobno samo v primeru, da uporabljaš TrueCrypt.

Ni pa fora zgolj v varnosti in zasebnosti podatkov; ostali providerji menda uporabljajo "enostavnejše" zadeve zato, da lahko delajo oversell kapacitet: Enak fajl od različnih uporabnikov na Dropboxu bo recimo shranjen samo enkrat, saj bodo pri vseh delali hash (ali karkoli že) in sistem bo avtomatsko povezal že obstoječi fajl na uporabnika, ki tak fajl na novo nalaga (zato se npr. včasih par deset MB velik fajl aplouda takorekoč v sekundi tudi na počasnih povezavah, ker pač ugotovi, da je nekdo drug pred tem že naložil enakega).
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Ja, če je tako, se strinjam. Sugarsync pač uporabi TLS in potem še kriptira na svojem diskovju.
Ampak v primerjavi s "tvojo" Wualo je to slabše.

Sam sicer nimam varnostno vprašljivih datotek v oblaku, vendar od viška zaščite ne boli glava
cheer.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Se nisem poglabljal , me pa zanima...
torej do datotek na Wuala in SpiderOak ne morš dostopati preko weba temveč zgolj preko clienta?
geslo za enkripcijo fajlov na računalniku je drugačno od tistega za prijavo v storitev?
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Geslo je eno.

Pri SpiderOak mi ni jasno, kako to pocnejo, ker web interface dejansko imajo in sem uspel downloadati fajle, v FAQ pa obstaja tako odgovor na temo, zakaj tega nimajo, kot odgovor na to, zakaj so to po zeljah uporabnikov uvedli. Od njihovega tech supporta sem dobil na to temo zelo low level odgovor (niti mi niso odgovorili na moje vprasanje).

Wuala pa web interfacea nima in tudi locirani so v Svici kot dodaten "bonbon".
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kaj še ima kdo probleme, če recimo naloži video velikosti 190Mb v public mapo, da mu nato izpiše flash error?
Koliko je lahko sploh max velikost datoteke, ki jo lahko naložiš v enem kosu na dropbox online in koliko, če imaš dropbox inštaliran na PC?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Online je omejitev 300mb, na pc pa mislim da ni omejitve, no vsaj pri fajlu 4.5gb velikosti ni javilo ničesar.