Mio spirit 487

MilanS

Pripravnik
6. maj 2012
67
0
6
Dravograd
Ko priključim omenjeno navigacijo na računalnik ne morem videt vsebine naprave in ne SD kartice.
Naprava sama deluje in ne vem kako bi posodobil karte.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če nisi nič spreminjal original datotek na napravi, potem imaš morda problem ali USB na kablu ali na računalniku, saj vsi mio moov in S modeli gredo brez težav v mass storage način, da vidiš vsebino fleša in sd kartice. Pa ti sploh pokaže oni oranžni zaslon ko priključiš usb na pc?
 

MilanS

Pripravnik
6. maj 2012
67
0
6
Dravograd
Naprava se prižge in pokaže povezavo z usb-jem vendar se ne prikaže oranžni zaslon ampak ga samo polni.
Šel sem na drugi računalnik na katerem pa se je prižgal oranžni zaslon in sem videl vsebino diska na napravi.
Ko pa sem ga odklpil in priklopil še enkrat pa ne gre več in ga samo polni.
Ali mora biti Mio ugasnjen ali prižgan ko ga priklopiš na usb?
 

MilanS

Pripravnik
6. maj 2012
67
0
6
Dravograd
Ko je povezan v totalcommanderju vidim pogon (disk) vendar javi napako, v eksplorerju pa prav tako pokaže pogon vendar napiše da je prazen.
 

MilanS

Pripravnik
6. maj 2012
67
0
6
Dravograd
Problemi rešeni, ampak z Janch-evo pomočjo.
Najprej sem šel z S-om na drugi računalnik,ki je prepoznal napravo brez problema.
Nato sem z neta potegnil program Visual unlock, kjer so tudi vsa navodila glede nalaganja in nastavitev.
Z malo volje in vztrajnosti sem namestil program.
Nato sem z neta potegnil Primo in karte, mojster Janch pa mi je ves postopek instalacije podrobno razložil.
Potem sem mu še malo tečnaril za par zadev in sedaj Mio z iGO primo-m deluje kot urica.
Program Visual je mojster, ki ga je napisal naredil super, samo moram še pogledat če se dajo kakšni programi odstranit,
ker jih je za moj pojem za navigacijo čisto preveč in jemljejo dragoceni prostor. Morda ima kdo že izkušnje in bi malo opisal, kako odstranit kakšno aplikacijo, če seveda gre.
Vsaka čast pa Janch-u za njegovo voljo in vztrajnost in seveda, da je pripravljen toliko pomagat čeprav "hvala" ne trga žepov.
 

janko17

3100. registrirani uporabnik
7. apr 2008
30
0
6
Imam Mio spirit 487 instalirano na flash. Rad bi odklenil napravo z (Flash-SD Unlock Mio MOOV Navman). Bral pa sem, da imajo nekateri težave, ker jim javi error. Zanima me, če gre kaj narobe ali se da povrniti na prejšnje stanje tako da skopiraš vsebino flasha na Pc. Ali unlock ne spremeni tudi registra. Prosil bi za krajša navodila kako deluje in izgleda unlock.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Saj če odklepaš preko SD nima kaj bit. Sicer ti ta unlock importira neke vrednosti v register, vendar se po vsakem resetu naprave, register itak postavi nazaj v tovarniške nastavitve, tako da tveganja NI. Ta opcija odklepa je pri Spirit modelih še najbolj varna, saj se ne dotikaš flash diska naprave, saj lahko z napačnimi modifikacijami slednjega kot vemo, trajno onesposobimo USB povezavo, kar pomeni tudi konec veselja..Če gre pri tem unlocku kaj "narobe" itak ni panike, pač odstraniš SD in je spet vse po starem...Če te zanima, ti lahko pripravim paket, ki ga uporabiš za odklep..
 

janko17

3100. registrirani uporabnik
7. apr 2008
30
0
6
Janchu hvala za tako hiter odgovor(te se na tujih forumih ne dogaja pogosto). Najprej sem mislil odkleniti na flash, ker v originalu ni kartice. Tudi meni se zdi da je preko SD varneje. Bil bi vesel če mi pripraviš paket za SD kartico.
Imam pa še kitajca od sodelavca, ki je zbrisal nand flash in potem nasnel napačen firmwareWinCE 6.0
Ko sem odklopil baterijo sem se lahko povezal na Pc. in to so bili zadnji podatki:
- 5' GPS navigator: (563BMSB4FSG1108062)-oznaka na napravi-verjetno Mesada
WinCE 6.0 -Mstar ARM9-MSB2521-(480x272)
data from System Information:
Ver:700CB800-C01251108021-110811000P4M1000000010081700
Ram:93.92/128.00MB
Flash:7.69/256.00MB
Prvotno je bil WinCe 5.0. Jaz sem potem instal. (Restore WinCE 5)od Mesade, tako da sem dal datoteke na SD kartico, vendar ni pravi.
Sedaj ko ga priklopim se pokaže bel ekran in po 15 sek se sliši zvok če tapneš po ekranu, vendar se ne zgodi nič. Imaš kakšno idejo. Sem nekje čital za hardreset tako da skleneš maso in 9 pin od procesorja?
 

janko17

3100. registrirani uporabnik
7. apr 2008
30
0
6
Najlepša hvala za paket. Za probo sem instaliral Primo. Zaenkrat deluje ok. Če nastavim patch za Spirit, ki je na flashu, se ne zgodi nič.
Ali morajo biti programoi, ki jih hočeš zagnati vsi na SD kartici. Rad bi tudi vedel na katerem portu deluje gps in koliko je baund , ker bi instaliral Ozi explorer.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ti deluje nov vmesnik? Pot do Spirit programa si verjetno napačno določil. Ta je pravilna za tvoj model:

My Flash Disk\Program Files\Navman\SmartST_CE\SmartST_CE.exe

Programi ni važno kje so, samo določiti moraš prave poti.

port pri miu je 2 in baud je 57600
 

janko17

3100. registrirani uporabnik
7. apr 2008
30
0
6
Živjo!
Ko sem inst. Igo8 sem videl tudi port. Sedaj imam instalirano Igo8,Igo Primo,Primo2,Oziexplorer2 in deluje. Pri Garminu mi odpre samo Port Spliter 1.20 in takoj zgine in potem zamrzne-pot:Garmin\RunGMXT\Garmin.exe. Enako se naredi za Spirit.(vmesnik zamrzne,le ura še teče) Potreben je reset za ponovno delovanje vmesnika.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Z garminom se ne muči, ker ne deluje (na nobeni wince napravi), kjub različnim verzijam, ki so se skozi zadnja leta pojavljali na spletu..pojavljajo se različne težave, skratka neuporabno!
Če ti zmrzne pri nalaganju Mio Spirit navigaciji, je to verjetno zato, ker ti skripta unlocka ob zagonu ubije nekatere procese, ki so povezani z njenim delovanjem.

Za Spirit probaj tole pot:
My Flash Disk\Program Files\Navman\AppStartupSec.exe

to bi po moji logiki moralo špilat!
 

janko17

3100. registrirani uporabnik
7. apr 2008
30
0
6
Sicer meni Garmin od Navit.... dela na Kitajcu. Ampak imaš prav je neuporaben zaradi počasnosti. Hvala na pomoči.
Lp.janko
 

ribnica

Zelenc'
27. avg 2013
3
0
1
mene pa zanima zakaj se mi noče nafilat baterija ko ga prikjučim v elektriko ali v avto se mi prižge ko ga odklopim iz elektrike se mi takoj ugasne
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Sicer nisi napisal kateri letnik je naprava, vendar vsaka baterija ima življensko dobo
smile-1.gif
 

ribnica

Zelenc'
27. avg 2013
3
0
1
nova,kupil 14 dni nazaj navigacijo ko pa priključim v elekktriko ali pa v avtu se mi sploh ne nafila baterija,ko izključim se ugasne