Firmware za iGO 683B naprave (Tuš) in Nomad

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Sem ga obudil. Treba je bilo počakat, da se sprazni baterija. To pa ne traja več kot nekaj minut.
cool-1.gif



pc_capture3.jpg
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če je pa še kdo dovolj pogumen, da preizkusi ponovno flešat iGO683B z wince 5.0, je dobrodošel
smile-1.gif


Navodila:

1. Prenesi FW: FF_iGO683B_CE.5.0 in ga odraraj na prazno SD (SD formatiraj v fat32)
2. Vstavi SD in za inicializacijo updejta je (če pravilno sklepam) potrebna sledeča kombinacija tipk:
- drži tipko power nato pritisni in drži še tipko za reset - tipko reset izpusti in tipko power še najprej držiš dokler se na zaslonu ne pojavi update screen - nato izpustiš tudi tipko power. Če so moji "izračuni" pravilni, se bo začel update, ki se izvrši v 4 stopnjah.
3. Report!

edit: ne sprejemam nobene odgovornisti v primeru neuspeha in morebitnih negativnih posledic!
grin1.gif

 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
edit: ne sprejemam nobene odgovornisti v primeru neuspeha in morebitnih negativnih posledic!
grin1.gif

Baje je to rekel tudi Robert Oppenheimer.
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Citat:
Uporabnik malisale pravi:
Kameleon To je normalno tako, preberi moj prejšnji post.

Bodem zvečer...grem odspat črtico....dve
smile-1.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Kaj pa v primeru, ko power tipka ne dela?
cool-1.gif


Sicer imam napravo za odpis, vendar ker tipka ne dela, ne morem probat. Jo bom zvečer odprl in probal ugotovit zakaj ne dela.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Se spomnim ja, da so ble te power tipke velik problem teh naprav. Ko sem takrat jaz nabavil to napravo, sem jo po 2 dneh nesel nazaj ravno zaradi power tipke, ki je popolnoma zaštekala in so mi napravo kar zamenjali. No potem nisem mel več teh težav.
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Drago, potem pa probaj obratno - stisni in zadrži najprej reset in med tem ko jo držiš, stisni in zadrži še tipko power, nato po nekaj sekundah izpusti reset, power še kar drži dokler se ti ne pokaže update screen. (cca 5-10 sekund). Če ti ne uspe, ta cikel probaj ponovit večkrat, saj tudi meni ni vedno uspelo.

(na Nomadu 350BT ki ima isti YF shell in OS, deluje update na tak način, zato sklepam, oz. sem skoraj prepričan, da bi moralo tudi tukaj)
 
Nazadnje urejeno:

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Probal vse živo. Z ugasnjeno, z vžgano napravo. Kombinacije power btn/reset btn, reset btn/power btn. Držanje tipk celo minuto... Je pa res, da po resetu javi Fatal Application Error / explorer.exe, čeprav potem deluje.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Glede na to, da si sprobal vse možne kombinacije, potem ostane samo način z OS.img dumpom na SD, ki pač mora biti pravilno poimenovan, da ga naprava zagonu ob vidi kot update. Kako ga pa pravilno poimenovat pa je spet druga zgodba, saj za YF kitajske naprave obstaja malo morje romov različnih verzij, zato je to praktično iskanje igle v senu. Poleg osnovnega img fajla pa mora biti zraven na SD tudi YFAPP.wzp - ta pa zajema vse aplikacije osnovnega shella (BT, Ebook, Video, GPS...) ki jih naprava hardwersko podpira in mora biti še ustrezne resolucije. Skratka - nočna mora!
smile-1.gif


jaz si bom vzel malo pavze glede tega in grem na zaslužen dopust!
tongue-1.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Janch, ni panike, privošči si.
cool-1.gif


Moja naprava je itak za v kanto, zato je ni škoda za razna testiranja. Sem pa ugotovil, da je kupovanje teh gadgetov stran metanje denarja. Android ti omogoča vse in še več.
 

zyg

Zelenc'
31. maj 2008
4
0
1
Mislim da sem dolžan REPORT
smile-1.gif


bom opisal kako je na obeh napravah, ki jih imam na mizi...

IGO 683B
Pri kombinaciji tipk iz navodil naprava dejansko požene update, ampak se tu vidi, da nekaj ne bo v redu... program namreč ni čez cel zaslon, ampak samo v zgornjem delu, in ni en ''scree'', ampak ene trije drug čez drugega... ko konča pa se lepo v zgornjem levem kotu izpiše ''succeeded 4/4'', ampak ne obeta prave resolucije... po resetu se pojavi ta začetna fotka avta in mlina, ampak v 4/3 formatu in pol manjši resoluciji od zaslona... in se od te fotke ne premakne naprej...

NOMAD 431BT
Glede na navodila se update ne zažene, niti ne na kakšne drug način...

Ampak vse skupaj izgleda obetajoče
smile-1.gif
hvala za pomoč vsem skupaj!

edit: pozabil sem omeniti, da imata obe napravi (vsaj NOMAD zagotovo, iGO pa po vsej verjetnosti) winCE 5.0
 
Nazadnje urejeno:

bmen

Zelenc'
28. jun 2008
23
0
1
Popotnik in ostali

še na forumu hvala tebi in vsem, ki se še ukvarjate s to staro škatlo

Igo 683b mi zopet dela tako kot prvi dan. Navigacijski program je Primo 1.2 in zaenkrat dela brez problemov.

LP
bmen
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Prišel je čas,ko nam je uspelo še ta dva Kitajčka z WinCe 5 obudit od mrtvih.

Rad bi se zahvalil uporabnikom brez katerih vse skupaj ne bi uspelo:

Drago: Hvala,da si mi odstopil svojo napravo za testne namene

Malisale: Hvala,za vse posredovane datoteke iz tvoje naprave

Janch: Hvala za vse informacije in moralno podporo

zyg: Hvala za ves tvoj čas,ki si ga porabil za testiranje

Zahvala tudi bmen in kva123 ,ki sta priskočila na pomoč in posredovala podatke ko smo jih potrebovali.

Zahvala tudi uporabniku ablbd iz drugega foruma,ki nam je iz dump.img izluščil potrebne datoteke,s katerimi smo potem lahko nadaljevali naše delo.

Brez vaše pomoči nam ta projekt ne bi nikoli uspel, HVALA vam še enkrat vsem skupaj.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
¸Lepo, da je projekt uspešno zaključen. Veseli me, da sem lahko vsaj malo pomagal. Glavnino posla si opravil ti, tako da predvsem tebi velja glavna zahvala. Ostali smo pomagali po svojih močeh. Verjamem, da bo takšna ekipa rešila še kakšen problem in razveselila še koga.