Navigacija Mio Moov 200

Matisse

Zelenc'
2. maj 2011
7
0
1
Pozdravljeni!

Mene zanima ali je kašna varianta, da bi mi prikazovalo več kart držav na zaslonu, kot ima to npr. garmin?

Sedaj mi samo prikazuje določeno karto države, katero izberem iz menija nastavitev. Pa potem prikazuje pod informacijami tudi samo lincenco od izbrane države.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne vem kje je pravzaprav problem, če nisi sam pogruntal, potem se verjetno ne da. Sploh pa ne gre primerjati 2 popolnoma različni navigaciji, ki sta si zelo različni. Miomap pa je itak najbolj osnovna navigacija, ki pa je za starejše naprave z minimalnimi sistemskimi zahtevami še posebej oskubljena. In preden vprašaš - ne, na Moov 200 ne moreš nalagat nič drugega, ker ima enostavno premalo RAM-a (32Mb). Tudi posodobitev miomap zemlevidov iz pašnikov je znanstvena fantastika...
wink-1.gif
 

Matisse

Zelenc'
2. maj 2011
7
0
1
garmina sem dal samo za vizualno primerjavo, ker je pač najbolj poznan. Res pa da nisem nikjer zasledil, da bi kdo to vprašal. Karte pa mi je uspelo posodobit z Mireo-tovimi 2010.09.

Malo je čudno, na tej navigaciji, če gre za naslov v tujini. Potem moraš na meji preklopiti državo ali pa bi jo navigacija sama našla?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
vsaka navigacija sama nevidno in brez intervencije, preklopi na novo karto, ko prestopiš mejo, seveda pod pogojem, da je le ta karta nameščena. Izjema je le Garmin, kadar uporabnik uporablja specifično kombinacijo - 2 seta kart (CNE in AR) ki pa jih za optimalno navigiranje ni pametno imeti obe aktivirani, saj se države prekrivajo. Zatorej je potrebno ob prestopu severne meje ročno izklopit AR in vklopit CNE, ampak to je že druga zgodba...
 

Lery

Pripravnik
4. avg 2011
46
0
6
Lep pozdrav!
Zanima me katera verzija iGO8 lahko naložim na Mio Moov 200?

Hvala

Lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nobeno, ker ima ta model samo 32 Mb RAM-a, kar je precej pod minimumom za poganjanje katerekoli iGO navigacije. To sem že celo napisal nekaj postov višje...
 

Lery

Pripravnik
4. avg 2011
46
0
6
Sem mislil, da mogoče kakšna starejša verzija iGO laufa. Kaj mi pa potem priporočaš? Karte prav za Mio moov (katere so zadje karte za evropo) ali kaj drugega?
 

Lery

Pripravnik
4. avg 2011
46
0
6
A pa je treba kej mio moov shekat ali jih normalno naložiš preko MioMore Desktop? Hvala Janch
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
samo priklopi napravo na PC in jih lepo kopiraj, hkrati z licencami. Ampak ta verzija je posamično po državah. Poglej kako imaš sedaj. Če imaš eno datoeko za celo Evropo, potem ti ta verzija najbrž ne bo delovala...sprobaj pa boš najbolje videl.
 

Lery

Pripravnik
4. avg 2011
46
0
6
Ja na Mio Moov 200 imam karto europe adria in sem probal posebaj dodajat karte po državah italija, avstrija... ampak jih ne zazna. A bi slučajno moral zbrisati europe adria in potem nalagat po državah? Kaj pa IGO PRIMO 1. 2 a bi delal na tej napravi?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Imaš dve opciji:

1. da zamenjaš originalni Miomap software z novejšo (skrekano) različico Mireo viaGPS 3.1.4101285 Black Edition, na katerem preverjeno delujejo karte iz pašnikov.

2. Da preizkusiš modificirano-oskubljeno verzijo iGO8, ki ti jo bom pripravil, vendar bo potrebno še prej odklenit napravo. Ker pa so razni unlockerji dodatna obremenitev za procesor in RAM, ti bom pripravil skripto, ki bo ubila proces originalne navigacije in sprožila zagon iGO8 iz SD kartice. Vendar kot pri vseh unlockerih je tudi tukaj prisoten riziko, da gre lahko karkoli narobe, ki lahko ima različne posledice..po vsej verjetnosti pa ne do te mere, da bi bila škoda nepopravljiva..odločitev je vsekakor tvoja in ne prevzemam nobene odgovornosti.
smile-1.gif


iGO primo pa sploh ne more delat na tej napravi, saj ima navišje sistemske zahteve (400 MHz cpu, 128 Mb RAM..)
 

Lery

Pripravnik
4. avg 2011
46
0
6
Bom probal najprej prvo opcijo z Mireo viaGPS 3.1.4101285 Black Edition. Kakšen pa je postopek za to opcijo?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Najprej bi moral videt strukturo datotek in map na tvoji navigaciji, torej Mio\Program Files\MioMap\
naredi print screen te mape, da vidim in ti dalje napišem postopek.
 

Lery

Pripravnik
4. avg 2011
46
0
6
Evo inštalirali Mireo viaGPS 3.1.4101285 Black Edition in zaenkrat zadovoljen. Zdeja pa sam še stestirat za na pot.
cool-1.gif

Hvala, Janch
nahrung002.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Glede na to, da sem učil krivo vero, se posipam s pepelom, namreč na Mio Moov 200 normalno in tekoče DELUJE iGO8, sem ga danes imel še 1x na testu, vendar pod naslednjimi pogoji:

- da se zaganja DIREKTNO, z modifikacijo appstartupsec.in in brez raznih unlock shellov, kot sta recimo Miopocket ali VisualGPS
- brez 3d stavb
- brez datoteke .dem
- z minimalnim številom naloženih radarjev (recimo samo slo stacionarni)
- brez skinov
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah


This Latest News item applies to Moov, Moov M, Spirit, and Navman F-Series devices with safety camera subscriptions installed


We are aware that unfortunately some customers are experiencing an issue where their device becomes very slow after activating their safety camera subscription key