Navigacija Mio Moov 200

Mazyk

Zelenc'
26. sep 2011
7
0
1
Pozdravljeni!

Sem nov na forumu in to je moj prvi post.
Danes sem dobil za pogledat mio moov 200 z obrazložilom "češ da ne dela". imam več izkušenj z garmin navigacijami, v bistvu to je prva negarmin navigacija ki jo imam v rokah.

problem: stvar ne požene, priklopim na comp in dobim da je na tej stvari 441MB prostora in sta gor 2 fajla: device.sig in device.xml.
verjetno so tole kej updejtal sistem in grdo zaribal.
js pa tudi nimam izkušenj s tem in bi vas prosil če bi mi kakorkoli pomagali da spravim tole k življenju. hvala že vnaprej.

in pa tole temo sem si sposodil ker se mi je zdelo nesmiselno odpirat novo.

lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Dobrodošel na forumu!

Imaš resen problem, saj je nekdo laično pobrisal cel Flash disk naprave. Imaš pa veliko srečo, da je na napravi ostal vsaj device.xml file, ki ti omogoča povezavo z računalnikom. sedaj imaš dve možnosti:

1. da ti nekdo pošlje komplet backup cele naprave in obnoviš tovarniške nastavitve;

2. da poskusiš zadevo rešit s fajli od modela Moov M400 (te fajle imam jaz), ki ima po defaultu enako strukturo datotek in map kot Moov 200. Na tej podlagi lahko potem napravo odkleneš in nanjo naložiš iGO8, vendar vse to je procedura ki je lahko zelo rizična za začetnike in končaš lahko s ciglom v roki... čeprav ti glede na obstoječe stanje itak skoraj nimaš kaj izgubit.
smile-1.gif
 

Mazyk

Zelenc'
26. sep 2011
7
0
1
OK. lastnik se je tak že sprijaznil da verjetno bo tole ratala neuporabna ploščica ampak če mi jo vseeno rata zrihtat bo pa tulk več piva
smile-1.gif


kot prvo: se dobi kje backup cele naprave moov 200? mogoče kje na netu od kakga tujca? ali ima kdo to napravo tle na forumu pa bi naredil ta backup?

drugo: bi poslal ti te fajle in probam s fajli od 400? vem da so nekje navodila kako to odklenit in dat gor igo8 sam neveme več kje, boš linkal?

hvala!
 

Mazyk

Zelenc'
26. sep 2011
7
0
1
ok, sem skopiral in probal. pržgem, prvo napiše v zgornji vrstici neki t300r2......, potem oranžen mio screen in pa potem fatal app error
Application appstartupsec.exe has performed an illegal operation and will be shut down. if the problem persists, contact...

program:
appstartupsec.exe
exeption: 0xc0000005
address: FE307E34

torej jeba, neki smo nardil velik pa ne
smile-1.gif
kako naprej?
lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pozabi Mireo. Naloži iGO8. How to:

1. Naredi varnostno kopijo celotnega flash diska nekam na PC
2. Na flash disk skopiraj mapo iGO8 z vso pripadajočo vsebino (Map, POI)
- še prej pobriši vse zemljevide privzete Miomap navigacije (imajo končnico .cpf) , da sprostiš čim več prostora za iGO zemljevide
3. Pojdi v mapo \Program Files\Miomap\ in odpri datoteko appstartupsec.ini
in popravi 3. vrstico, da bo vse skupaj izgledalo takole:

[Process1]
RelativePath=False
ProcessFile=\\..\\My Flash Disk\\iGO8\\iGO8.exe
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=3
Major=TRUE
WindowName=MioMap
MaxCloseMessages=10

shrani spremembe.

6. Odpri mapo iGO8 v kateri boš videl datoteko sys.txt izbriši vso vsebino in vanjo prilepi tole:

[interface]
laneinfo_signpost_enabled=1

[rawdisplay]
highres=0

[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1
backlight_manage_values = 1
backlight_max = 100
backlight_min = 0
backlight_methods = 39

 

r00t

Zelenc'
24. apr 2012
4
0
1
Maribor
zelic.eu
pozdravljeni! mene tudi zanima instalacija igo8 na mio moov 200 ... sicer nimam igo8 in me zanima kje se ga da dobit prosim za pomoc cimprej bo mozno. zadnji post mi je popolnoma jasen ampak potrebujem igo8..
hvala vnaprej

LP
 

r00t

Zelenc'
24. apr 2012
4
0
1
Maribor
zelic.eu
ok uspelo mi je najt igo8 ampak pri zagonu se ustavi pri initializing warning data potem pa crash memory error alert in se restarta.. bom pa poskusil odstranit speedcam.txt potem bi naj delovalo brez problema... ce se bo se par krat sesul brisem speedcam...

vas obvestim o delovanju.

LP
 

joegsm

Pripravnik
6. jul 2008
50
0
6
BOK!

S keriom programom povežete mio moov s pc?? Sem dobo sranje od mio movv 200 za updejtat na igo8 pa ga priklopim z usb kablom na pc in se ne zgodi nič...je treba kak program inštalirat? pc transfer al nekaj takega?

Hvala!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ne, samo stikalo daš na ON, povežeš preko USB kabla in bi ti ga moralo prepoznat in pokazat vsebino (seveda s predpostavko, da ni kdo kaj šaril in brisal sistemskih fajlov)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Probaj poiskat kak drug kabel potem pa probaj tole.
Poveži napravo na Pc
Gumb daj na reset in potem na OFF in počakaj okrog 20 sekund in bi ti moralo prepoznat napravo
ali
Poveži napravo na Pc gumb daj na reset potem na OFF in takoj za tem na ON in počakaj 20 sekund.

p.s.
Na 330 sem imel isto problem,da mi ga ni zaznalo in se je po enem od teh dveh postopkov potem povezal.
Lahko ga pa pustiš par minut da se polni in potem probaš.
 

joegsm

Pripravnik
6. jul 2008
50
0
6
rdeča luč gori na njem, ko imam usb vklopljen..bom ga pustil malo da se napolni...pa te probam...
 

joegsm

Pripravnik
6. jul 2008
50
0
6
Evo..zrihtal..bil kabel usb nekaj zjeban...kera je zadnja verzija igo8 ??

Lp, joe
 

cahaa

Zelenc'
7. avg 2012
1
0
1
Najprej vsem lep pozdrav sem nov tukaj. Rabil bi namreč nekaj pomoči pri mio moov 200. odločil sem se naložiti igo8 pa ne najdem sploh prave navigacije oz. sem našel in naložil, pa manjka sys.txt ki sem ga pozneje naredil sam, pa mislim da sploh ni kart koliko sem gledal... se mi navigacija zažene in napiše program application database cannot be found.
tako da prosim če mi povete kje se da dobiti kakšno spodobno in delujočo verzijo iGO8 da to zrihtam do konca
smile-1.gif

hvala lepa in LP.