iGO NAVIGACIJA - Wiki by Janch

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če to deluje pa vsaka čast.
aplauz.gif


Edino tisto z zip mi ni jasno kaj si zipal, oz. ali je to samo fora poiPlaze (nisem bil že dolgo tam).

daj mi/nam še zaupaj program za pretvarjanje png - bmp.
 
Nazadnje urejeno:

rodizi

Zelenc'
8. okt 2011
9
0
1
Aha, ko shraniš nek POI iz POIplaza, ti gashrani kot "zip" datoteko, kjer se nahajata dve datoteki. "POIplaza-iGO_Primo_Notes.txt" in "kml", ki ga rabiš. Torej "txt" datoteko lahko pobrišeš, saj rabiš le "kml".

Pri primeru editiranja (vrivanja tistega stringa) v "kml" datoteke, sem pozabil omeniti, da sem prikazal le začetek "kml"-ja, saj je le-ta lahko zelo dolg, pač odvisno od števila interesnih točk v njem.

Za pretvarjanje "png" v "bmp" obstaja več programov. Jaz npr. uporabljam Right Click Image Converter. "bmp" datoteke shranjujem v 24x24 formatu.

LP
Dare
 

rodizi

Zelenc'
8. okt 2011
9
0
1
Še to: če prvič dodaš lastne uporabniške točke, jih moraš v nastavitvah tudi aktivirati (privzeto so namreč izklopljene - torej jim moraš določiti na kateri razdalji se ti prikažejo).

@McGiver - tebi pa hvala za vprašanje, saj sem zaradi tebe šel preverjat moje pretvarjanje "png" v "bmp" in za hec pretvoril v 32x32 bitno sliko. Po tvoji zaslugi imam sedaj večje in bolj pregledne uporabniške ikone!

Ja, človek se pa res uči vse življenje!

LP
Dare
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hvala za pojasnila. Večinoma si sam kreiram poi v Gugl zemlji in takrat kml ni zazipan, zato sem čisto pozabil, da če dolvlečeš s kakih ponudnikov POi potem je po navadi zazipano, da gre hitreje.

Zanimivo, da ni nikjer posebej zapisana pot do teh ikon ampak jih očitno sam poišče.
 

rodizi

Zelenc'
8. okt 2011
9
0
1
@McGiver

Predvidevam, da ima že sam iGO program nalogo, da preveri, če se kaj nahaja v mapi \content\userdata in v podmapi "poi". Problem pa je, da ne poveže še pripadajočij ikon v podmapi "usericon" ampak je treba popravljati "kml" datoteko in tam "nakazati" pot do željenih ikon.

LP
Dare
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To očitno kaže na to, da verjetno nekje obstaja program za urejanje lastnih POI, ki zadeve porihta pred naložitvijo v program.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
zdravo,
na telefonu htc evo 3d imam instaliran iGO Myway Android 8.4.3.179971_Tiger skin, ki deluje zelo dobro.
Za znalce bi pa imel vprašanji:
- ali ima ta program možnost zapisovanja sledi
- kljub temu, da sem si na kartici ustvaril mapo \content\userdata\poi\ in v njo prenesel moje točke kot kml.kml jih potem v meniju ne najdem
Hvala in lp
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
@Janch (iz enga drugega posta)
tega nikjer ne najdem : 2. Nastavitve-->nastavitve skina-->vključi dom in služba-->
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
iGO Myway nima opcije zapisovanja sledi in prav tako ne prepozna lastne POI (vsaj kolikor je meni znano). Glede nastavitev domačega naslova in službe, pa bi ta opcija morala biti na voljo - sem ravnokar preveril..oz vsaj jaz jo imam. Je pa res, da imam resolucijo 320x240 in je možno da če imaš telefon v kateri drugi resoluciji, le te opcije morda v skinu ni omogočene..čeprav dvomim.
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
Imam Route 66 in nanj naložen IGO8 z zemljevidi samo naše in nekaj vzhodnih držav, zdaj bi pa nujno rabil Finsko, je kje kašna bližnjica?
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Je že imel kdo problem s preklopom nočne barve zemljevida v dnevno? Nastavljeno imam na avtomatsko, pa mi nikoli ne preklopi iz nočnega v dnevnega. Če ga v nočnem načinu ugasnem in naslednji dan prižgem ko bi moral biti dnevni način, ne preklopi. Ostane v nočni barvi, dokler ne preklopim ročno. Kakšna ideja?
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
ne, tudi takrat ne. Mi je pa čudno, ker na ostalih 10 navigacijah z naloženim istim programom pa te težave ni. Bi lahko bila kakšna težava v sami napravi (x850)? Verjetno ne, ane?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
hm..čudno. Problem zgleda da je v samem Primu. Sumim, da nekje v data.zip saj imaš ti 480x272. Kaj pa v sys imaš morda kaj posebnega? Sicer pa probaj tole:

[timezone]
patch_dst=1
sync_time=1
use_auto=1
sync_os_timezone=0
reset_os_timezone=0
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
ne, nič posebnega:

[gps]
port="1"
baud="4800"
set_messages=0

[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1

 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Napaka je bila v vsebini mape "save". Odkar sem jo izbrisal, te tezave ni vec. Nisem se pa se toliko poglobil, da bi ugotovil, kaj tocno je bilo.
 

ibor

Zelenc'
19. jun 2010
8
0
1
52
Mam čuden pojav na motoroli defy... Ko iščem naslov, se mi program sesuje - vendar samo, ko iščem slovenska mesta. Če poiščem npr. Maribor na zemljevidu, je vse OK. Omenjenega fenomena ni opaziti pri drugih kartah (Hrvaška, Avstrija..), le na SLO.
Kako bi lahko omenjeno popravil??
 

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
Program se ti sesuje, če iščeš slovenska mesta, če pa iščeš Maribor, pa je ok!?
bonk.gif