iGO NAVIGACIJA - Wiki by Janch

sekundarc

Pripravnik
13. nov 2010
62
0
6
Celje
Lahko ti pomagam odgovoriti na tvoja dva vprašanja od treh, za drugega nisem čisto prepričan kaj naredit, vendar kolikor te prebiram si začetnik in ti predlagam da si narediš spisek katere države potrebuješ in greš vsako posebej dodajat v program in nato preveri da daš *.fbl file v mapo Map, *.poi v POI...

1.) Ja lahko skopiraš *.fbl mape ponudnika TeleAtlas in TOPMAP skupaj v mapo Map.
3.) Če ti prepozna ostale ExYU države, edino Bosne ne, potem preveri, če imaš sploh za Bosno skopiran *.fbl mapo v mapo Map, lahko da imaš skopiran kakšno datoteko ki se nanaša na Bosno vendar nima *.fbl končnice.

Če ti kaj nebo jasno ti predlagam da še enkrat prebereš prvi post v tej temi, kjer je @Janch tako lepo vse opisal, da je skor vsakemu vse jasno, če je le pri stvari.
 

malisale

Pripravnik
2. sep 2007
282
0
16
Pred kratkim sem imel podobno situacijo glede karte Bosne. Pri posodobitvi zemljevidov sem ugotovil da Bosno ne prikaže kljub temu da sem dal zemljevid Bosne od vsa 3 ponudnika (lokalni, Teleatlas in Navteq). Dajal sem jih posebej eno po eno , za preizkus
bonk.gif
sem dal vse tri skupaj pa spet nič. Bosne ni pa sem 100% siguran da sem dal z končnico fbl.
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Mene pa zanima kaj moram napisati v sys (Primo 2), da mi prikazuje ikone iz mape userdata. V poddirektorij poi sem dal poi s končnico kml in v poddirektorij usericon ikono s končnico bmp. Oboje sem isto poimenoval in ko grem iskat pod poi ni zraven ikone, je samo osnovna prazna plava tabla za prikaz lokacije poi točk.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Lastne ikone za POI ne moreš tako enostavo uporabit, kot si si zamislil..edina možnost menjave ikone za POI točke je preko skina, ki ti doda to opcijo (recimo GJ-AK). Pa še to lahko izbiraš samo med vsemi privzetimi ikonami.
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Hvala za odgovor glede poi ikon.
Prijatelj je kupil tablico Samsung Galaxy 6200 (Android in res. 600x1024). Ali kateri igo navigacijski program podpira to resolucijo?
Na netu je za to resolucijo nepreverjeno Navigon, pa še to samo apk velik 11Mb brez programa. Ali se z zagonom apk instalira program in nato dodaš še zemljevide poi in jezik?
 
Nazadnje urejeno:

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Torej imam na Galaxy Ace-u instaliran iGo My way (8.4.3.179971) Feb 17 2011? S katerim iGo programom se mi trenutno to splaca najbolj updejtat?

Katere zemljevide priporocate?
iGO R3 TomTom 2011.12 Q4 Europe
ali
iGO8 R3 MAP Navteq Europe 2011.Q3 ? (ne bi pa rad kombiniral med tomtomon in navteqom;)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Moje mnenje:

- iGO My Way v8.4.4.179971+ Reborn ali Tiger skin
- Topmap 2011.07 (Vzhodna E) + Tomtom 2011.12 (Zahodna E)

ps: naslednjič to raje vprašaj v TEJ temi, morda taka vprašanja in odgovori razvetlijo še ostale uporabnike navigacij na Androidu.
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Imam kombinacijo TELEATLAS in TOPMAP.

Zakaj mi, ko iščem v bližini, da rezultate samo iz TOPMAP?

Primer: Iščem smučišča v bližini, pa mi najde slovenske, hrvaške madžarske... Ne najde mi pa avstrijskih in italijanskih.

LP
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Da ponovno pristavim svoj piskerček. Če sem zgrešil temo, naj se tale odgovor ustrezno prestavi.

Zanima me, če je kdo spravil topografske karte na android. Idelano bi bilo, če bi obstajala podobna rešitev kot so karte Adria Topo, vendar za android.

LP
 

marcinijo

Zelenc'
12. feb 2009
2
0
1
Za topografske zemljevide imaš Viewranger, vendar so plačljivi.
Uporablja pa se npr. za Slovenijo topografske karte DTK25, ter DTK50 (1:25000 in 1:50000).
Je pa izšla verzija Viewranger Open maps (free), kjer si lahko podobne zemljevide (OpenCycleMap) kot so pri Garminu naložiš s spleta kar preko GPS programa.

Hvalijo tudi OruxMaps, ki uporablja ravno tako OpenCycleMap.
 

rider

Pripravnik
10. okt 2007
36
0
6
Kako in če lahko v primu1.2 pri odpiranju dnevnika poti povečam debelino sledi poti ,ko odprem ogled na zemljevidu.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Aja, oprosti: Se NE da..Sicer je ta ogovor bolj na prvo žogo in iz vidika "user friendly" načina, saj se sicer verjetno nekako da, ampak bi bilo potrebno poseči v samo drobovino programske skripte najti ustrezne parametre in jih ustrezno spremeniti! Ampak žal mi za tovrstne inženirske podvige v zadnjem času krepko primanjkuje časa..
 

rodizi

Zelenc'
8. okt 2011
9
0
1
@kva13
Meni delujejo tudi ikone za "userdata" poi. Stvar je v tem, da moraš ".kml" datoteko še dodatno popraviti.
Opisal bom primer za BicikeLJ iz POIplaza
Moj postopek:
- Na POIplaza sem se postavil na BicikeLJ, kjer je sedaj 31 točk.
- Desni klik na tisto zeleno Ikono, ki sem jo shranil kot "png", nato pa s programom pretvoril v 24x24 "bmp".
- "bmp" ikono sem skopiral v \userdata\usericon
- Klik na BicikeLJ (31) in shranil kot iGO Primo "kml" v \userdata\poi (ja najprej ti ga shrani kot "zip", ko ga "unzipaš" pa pobriši "txt" datoteko)
- shranjen "kml" sem odprl z beležnico in popravil (vrinil tole: <metadata><igoicon><filename>SLO-BicikeLJ.bmp</filename></igoicon></metadata>

- kam vrinit ta string?
pokazal bom na primeru originalnega in popravljenega "kml"

original "kml":
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<kml xmlns="http://earth.google.com/kml/2.2"><Document><name>SLO-BicikeLJ</name><Placemark><name>BicikeLJ (Zaloska c.-Grabloviceva c.)</name><description><![CDATA[SLO-Ljubljana<br />
Zaloska cesta 16<br />
]]

Popravljen oz. z vrinjenim stringom:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<kml xmlns="http://earth.google.com/kml/2.2">
<Document>
<name>SLO-BicikeLJ</name><metadata><igoicon><filename>SLO-BicikeLJ.bmp</filename></igoicon></metadata>
<Placemark><name>BicikeLJ (Zaloska c.-Grabloviceva c.)</name><description><![CDATA[SLO-Ljubljana<br />
Zaloska cesta 16<br />
]]

Pazi, da imaš enako poimenovanje "kml" in "bmp" (v mojem primeru SLO-BicikeLJ). Isti postopek vrivanja stringa velja za vse ostale "kml", le da v vrinjenem stringu popravljaš ime "bmp" datoteke.

Še nekaj: pred novim zagonom naprave iz mape userdata\poi pobriši vse datoteke z končnicami "kix", "kns" in "kst" (ostati ti morajo le "kml" datoteke!), da ti jih ponovno zgenerira!!!

LP
Dare