iGO NAVIGACIJA - Wiki by Janch

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Prosim za pomoč, zakaj mi izven območja ko se peljem iz vasi kjer je seveda omejitev 50 km, to isto kaže in opozarja tudi izven naselja oz vasi naprimer Beltinci kjer je logično največja dovoljena hitrost 90 km , to se ne dogaja na državnih cestah in naprimer izven mest temveč le v okoliških vaseh, naložen je Igo Nav N Go iGo Amigo 8.4.2.95590, junij 23.--2009 .Nekaj je narobe pa ne morem ugotoviti kaj,..
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Znano je da se na omejitve na navigacijah ne smeom zanašati, po moji logiki je to vnešeno v zemljevidih in ne v sami softver navigacije, tko pač je v Sloveniji in mislim da tudina zahudu se zna to dogajati...vse je odvisno od tega kako so zemljevidi narejeni in nemoreš nič spremeniti. Upajmo da bo v prihodnosti vse bolj natančno vnešeno in da se bomo začeli tudi na to zanašat. Znaki so zakon!
smile-1.gif


Lp.
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
To drži vendar je to opozarjanje 50 izven vasi moteče pri vožnji, me pa zanima kakšne izkušnje imate ostali na drugih navigacijah in z drugimi mapami.
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Pa sej imaš opcijo naštimat kdaj in kako naj te opozarja v procentih seveda...imaš tudi a naj te opozarja zvočno in vizualno samo vizualno ali pa da te ne opozarja...naštimaš po svojo potrebi.

Lp.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Imam igo8.4.3 na galaxy s2 seveda iz travnikov, torej sedaj kako lahko preverim katere karte imam gor, mislim da so monolit sam nevem, to me pa zanima ker si moram nalozit karte za hrvasko in bosno(naj bi bile od navteqa najboljse), ker se mi zdi da Sygic ki ga imam tudi bosne sploh ne pokriva ulic ker nemorem nobene vpisati, sam par znanih stvari ima. Torej zato bi probal z igo8, katere karte pa so za bosno najboljse al so tolk za nami da podrobnih kart pac ni?

Zanima me tudi ce bi naredu upgrade igo8 v aplikaciji ali bi to se vedno delovalo al bi zacelo tezit z nakupom ko bi ce bi naredil upgrade na novejso verzijo?
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Ravno væeraj sem preizkusil navigacijo z iGo amigo in novimi? mapami na poti na Madžarsko in sicer vnaprej določen kraj, moram povdariti da so kljub vsemu te mape ki jih imam na navigaciji oz. kartici zelo dobre in sem brez problema peljal po avto cesti iz M S do Lentija na Madžarskem, razen v enem mestu na poti me je napačno opozorilo na hitrost in to preko meje namesto omejitev 60 me je 50.Torej lahko povem da so te Top map dobre kaj pa ni dobro vnešeno v sam program da me po vaseh oz izven vasi na poti venomer opozarja da je omejitev 50 namesto 90 ne vem, morda bom moral poiskati pomoč od vas ki ste na forumu zelo aktivni , ča je kateri voljan pregledati komplet navigacijo z programom da se mi javi, voljan sem uslugo primerno nagraditi. Lep pozdrav.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Težave z omejitvami so posledica netočnih podatkov v datoteki z zemljevidi. Na to nimaš vpliva. Nekatere karte so natančne pri nekaterih zadevah, druge pri drugih ... težko je reči, kaj in kako. Sam uporabljam Topmap (Monolit in ostale lokalne ponudnike za Slo, Cro, Mad ...) in Teleatlas za Avs, Ita, Švi, Nem ...
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Kam pa lahko sporočiš nepravilne omejitve? Ali imajo izdelovalci kart kakšen "hotmail", na katerega bi jim uporabniki sporočali napačne omejitve v njihovih kartah? Mislim, da bi se tako ščasoma število napak v kartah bistveno zmanjšalo.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Veš, da ne vem. Sicer samo cestno omrežje verjetno ni problem, ker ga pobirajo na druge načine (recimo letalsko in s klasično kartografijo) in prej ali slej pride zadeva v izvedbo. Tukaj ni težav. Več težav je res pri omejitvah, enosmernih cestah, kategorizaciji ...
Mogoče kar Monolit za Slovenijo?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
V kratkem bom spremenil celotno zadevo z iGo 8 , za navedeno mi je svetoval uporabnik Janch seveda z obširnim navodilom tako pisno kot telefonsko.Hvala mu oz. ti Janch, tako ustrežljive osebe ki je tudi podkovana z temi zadevami ja lahko smo srečni da nas z svojim znanjem in ustrežlivostjo ter znanjem na teh straneh pelješ v pravo smer nam svetuješ in motiviraš da poizkušamo svoje naprave usposobiti da nas bo pravilno vodila po poteh. O podrobnopstih z novim programom pa bom dodatno poročal.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Imam NQ_2011.Q2 karte to so navteq? V bosni je kazalo samo strogi center, torej dve vsporedni cesti vse ostalo je bila tema, drgac pot do bosne /sarajeva je bila pa uredu pokrita, ampak glede na to da ne kaze ulic niti na viamichelinu, googleearthu mislim da imajo pacz bosno vsi probleme
 

danijel8

Pripravnik
2. nov 2010
197
8
18
Navteq je slab za Bosno. Boljšo pokritost ima Teleatlas. Sam sem preizkusil Adriaroute na Garminu in je pokritost zelo dobra.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zanimivo, da pišete o primerjavah zemljevidov ravno v temi, kjer je vse lepo razloženo, kaj je za katero območje najboljše.
bonk.gif


in če se komu res ne da brat, vam še 1x pišem, da so najboljši zemljevidi za vzhodno Evropo (vključujejo seveda tudi Ex-yu) TOPMAP.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ok sem si potegnil dol Telatlas za zahodno in Topmap za vzhodno evropo, torej slednja je boljsa pri slo in exyugi(torej od telatlasa lahko zbrisem jugo in slo in vzhodne drzave ker jo bom uporabljal od topmapa?), ali te FBLje drzav od obeh razlicnih ponudnikov lahko skopiram v skupno mapo na igo v telefonu, kot razumem so te najbolj kompatibilne med sabo zato lahko taka kombinacija?

Za topmap bi se vprasal, potegnil sem dol neko najnovejso verzijo ki pa ima dva poddirektorija eden tm eeu 2011 q3 drugi pa samo topmap, obadva imata isto vsebino se dva poddirektorija map in pio, stem da mape v prvem direktoriju tm 22u 2011 q3 zasedejo malce vec kot v drugem"topmap" direktoriju, torej so iz prvega direktorija novejse in lahko topmap direktorij zbrisem ker nevem zakaj je dvojno z drugim imenom.

PS. Sm dal Telatlas za avstrijo in italijo in Topmap za Slo, hr, bih in srb, grem v navigacijo in ne kaze bosne, kaze oszale in tudi pripelje vsaj po karti do recimo srbije, italije itd. Zakaj bosna ne dela?
 
Nazadnje urejeno: