Rabljena grafična kartica-katero?

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Pozdravljeni,
rad bi malce nadgradil računalnik pa malce gledam za grafičnimi karticami. Sicer nekih igric ravno ne igram, bi pa vseeno uzel kako kartico, ki se nebi ustrašila tudi kake starejše popularne igrice. Budget je okoli 50€, malce sem gledal Radeona HD 6850, ga dobiš že za 30€, je pa res da je dokaj stara kartica. Kaj mi priporočate v tem cenovnem rangu?

lp
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Sem malce gledal po internetu in mi ni čisto jasno, glede na to,da imam kišto micro tower, a mi to igra kakšno vlogo? Pa še nekaj, kako ugotoviti, kakšno matično ploščo imam in kaj mi sploh podpira? Pa še kukr sem videl, imam samo 300W napajalnik, tako da mi to še dodatno zoža izbor.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Naloži program CPU-Z (https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html) in poglej katero matično ploščo imaš. Če podpira PCI-Express bo ok, bo pa problem prostor. 6850 je velika in požrešna kartica, tako da težko da bi šla v micro-atx. Poglej raje za kakšno novejšo, a bolj osnovno kartico.

Recimo kaj takega:

http://www.bolha.com/racunalni...9&kw=radeon
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Hvala obema za pomoč/odgovore. Sem preveril grafično in podpira PCI-express, pa tudi malce sem premeril po kišti in placa je dovolj.
@Hoci - tudi jaz sem se zagledal v GT 1030, nizka poraba, cenovno ugoden, pa tudi glede na moje potrebe mislim da je top šit
smile-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Za tak comp se jaz ne sekiral kaj dosti okoli znamke ali hitrosti. Raje vzemi eno stopnjo višjo kapaciteto (240)..
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Vzami neko priznano znamko (Samsung, Intel ipd.), ne rabiš pa vzeti high-end modela. Raje vzami višjo kapaciteto.

Pa bodi tudi pozoren na garancijsko dobo. Večinoma imajo ~3 leta, nekateri pa celo 5 let.

Glede SATA2 pa se ne sekiraj. Ne boš dosegal max. teoretične hitrosti diska, ampak realne performance so pa itak precej manjše in v določenih primerih bo še SATA2 prehitra za disk
wink-1.gif
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Glede rabljenih grafičnih kartic, sploh starejših (in tudi ostale rabljene računalniške opreme), obstaja zelo veliko tveganje da je z njo občasno kaj narobe. Ljudje ko jim začne stvar nagajat, to prodajo naprej, namesto da bi vrgli v smeti.
In kot so ti svetovali drugi, dobiš novo, sicer malenksot dražjo, in veliko boljšo.
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
NOVA Gigabyte NVidia GEFORCE GT 730 2GB za 70eur se po čem razlikuje od recimo neke druge NOVE grafične s podobnimi karakteristikami, ki stane recimo 30eur?

Tole sem mislil vprašat ...
cool-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.530
2.386
113
vzem 750....

to je taka neumnost, kot da bi spraševal kater avto ti bo pol dl manj požgal...

v glavnem nič ti ne bo delalo, skoraj isto kot da bi integrirano imel.