Powerline adapter

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
To deluje ok? Imam veliko bajto in rabim wifi signal na vrtu, kolega pravi, da naj naredim preko powerline adapterja in nanj postavim ločen modem. Bo to delovalo? Kaj kupit?

Štrom gre preko ene omarice, zunaj na vrtu pod nadstreškom smo šteom vlekli direktno iz bajte...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Najbrž misli ločen WIFI. Prva opcija je zmeraj mrežni kabel. Nato sta opciji ali Powerline ali pa WIFI repeater ali WDS...
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
783
349
63
Jaz imam Telekomov PLC za povezavo med modemom in Boxom in deluje že pol leta, ne da bi vedel zanj. Sta pa vsak na svojem koncu hiše in na rzličnih fazah. Tako, da jaz lahko samo priporočam, če res ni možnosti potegnit mrežni kabel.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Ne rabiš ločenega modema.
Nekateri powerline adapterji lahko imajo tudi wifi hotspot noter, če se prav spomnim, sicer pa kupiš PL adapter in en WiFi extender, ki ga preko kabla povežeš na adapter.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
783
349
63
Pred tem sem imel eno leto D-Link in so bile same težave z prekinjanjem povezave par krat na mesec, pregrevanjem, po enem letu, pa je en adapter pregorel.
Telekomov se morda dobi tudi v prosti prodaji. Hvalijo pa tudi Devolo PLC-je.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Zdaj gledam zada na sprejmnik od telemacha, a lahko na tole router priklopim??
2589908-IMG_3695.JPG
 

Priponke

  • 2589908-IMG_3695.JPG
    2589908-IMG_3695.JPG
    60,7 KB · Ogledi: 627

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Kaj pa hočeš s tem dosečt?
Fizično lahko priklopiš, dvomim pa, da ti bo kaj koristilo. Kolikor vem ta port uporabljajo samo na boxih, ki sicer podpirajo ogled za nazaj, vendar nimajo vgrajenega DOCSIS modema in potem priklopijo box na modem (pa še tam dvomim, da deluje čez router, morem bit direktno na modem). No vsaj včasih so, novejši STBji, ki podpiraj catch up, imajo vrjetno vsi vgrajen DOCSIS modem.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ni nujno, sploh pri novejših sprejemnikih, ki rabijo povratni pas. Ampak če prav razumem, on itak želi spravit lokalno mrežo na vrt, kar pa s STBjem za TV nima neke veze.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Bom dodal svoje vprašanje kar v to temo.
Doslej sem nekaj let uporabljal Amisov Enkom P5100 powerline adapter. Brez težav je lepo delovalo. Sedaj sem na Telekomovi optiki in sem želel v klet spraviti še drugo TV. Grem v trgovino in mi posodijo powerline adapter D-Link 600AV. Ga vključim v Innbox in glej zlomka - lučke začno utripati, internet pade ... do takrat je Enkom mirno pošiljal podatke. Telekomovci so morali "resetirati plato", da se je moj Innbox sploh odzival. Pa potem poskusim še enkrat ... in glej zlomka - spet crkne. Zresetiramo in potem uporabim tisti stari Enkom, da poskusim prenos v klet. Mirno deluje.

Sedaj pa res ne vem - ali je D-Link pokvarjen ali se kaj stepe?
Se powerline adapterji kaj tepejo med seboj? Skoraj si ne morem predstavljati, kaj lahko tako zablokira Innbox in to takoj po vključitvi.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Po mojih izkušnjah mi je uspelo INNBOX sesuti edino tako, da sem slučajno naredil zanko v omrežju. Drugega načina ne poznam.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Po mojih izkušnjah mi je uspelo INNBOX sesuti edino tako, da sem slučajno naredil zanko v omrežju. Drugega načina ne poznam.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
@krava: standard je standard. lahko mešaš tplinke in devolo in tendo ter katerikoli drug adapter. to je že nekaj let. seveda, najbolj idealno je imeti istega proizvajalca.
kaj pa recimo drug proizvajalec?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Bom dodal svoje vprašanje kar v to temo.
Doslej sem nekaj let uporabljal Amisov Enkom P5100 powerline adapter. Brez težav je lepo delovalo. Sedaj sem na Telekomovi optiki in sem želel v klet spraviti še drugo TV. Grem v trgovino in mi posodijo powerline adapter D-Link 600AV. Ga vključim v Innbox in glej zlomka - lučke začno utripati, internet pade ... do takrat je Enkom mirno pošiljal podatke. Telekomovci so morali "resetirati plato", da se je moj Innbox sploh odzival. Pa potem poskusim še enkrat ... in glej zlomka - spet crkne. Zresetiramo in potem uporabim tisti stari Enkom, da poskusim prenos v klet. Mirno deluje.

Sedaj pa res ne vem - ali je D-Link pokvarjen ali se kaj stepe?
Se powerline adapterji kaj tepejo med seboj? Skoraj si ne morem predstavljati, kaj lahko tako zablokira Innbox in to takoj po vključitvi.

Nisem popolnoma razumel, ali je bil Enkom priklopljen tudi sedaj, ko imaš optiko (preden si priklopil še D-Linka)? Če si imel v Inboxa že priklopljenega Enkoma in si potem vklopil še D-Linka (po možnosti oba brez nastavljene enkripcije), sta se lahko povezala med sabo in si naredil loop na mreži (broadcast storm ob prvem broadcastu, vrjetno na celem IPTV VLANu...)
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Meni se je TP-LINK powerline v stolpnici stepu s sosedi in so v modem prišli eni čudni IP naslovi. Je moral T-2 vse resetirat... Potem sem aktiviral šifriran prenos med enotama, pa je mir...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Ponoči sem bolj slabo spal in razmišljal o težavi - bom danes vse kablovje še enkrat preveril, ker je sedaj zmeda res velika (imam še nekaj drugih stvari tam). Ni vrag, da nisem mogoče po nesreči naredil kakšnega loopa.

Ampak, če povzamemo - načeloma iz modema en powerline (tisti port nastavljen na trunk), potem pa po hiši še dva powerline (en pri računalniku, drugi pri TV). Tako si predstavljam, da bi moralo delovati? Sicer je eden od drugega podjetja in novejši, ampak vseeno. Bom poskusil.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Nisem popolnoma razumel, ali je bil Enkom priklopljen tudi sedaj, ko imaš optiko (preden si priklopil še D-Linka)? Če si imel v Inboxa že priklopljenega Enkoma in si potem vklopil še D-Linka (po možnosti oba brez nastavljene enkripcije), sta se lahko povezala med sabo in si naredil loop na mreži (broadcast storm ob prvem broadcastu, vrjetno na celem IPTV VLANu...)
Tole je po razmisleku načeloma možno. Bom danes res prečistil zmedo, ki tam vlada.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Današnje poročilo - vse skupaj sem odklopil, priklopil na novo in med štirimi powerlinerji našel kombinacijo treh, ki dela. Če enega zamenjam, sicer dela, ampak s kupom težav. Sedaj bom nekaj dni pustil, da vidim, kako bo.
Lahko, da kateri vrag štrajka.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
En stari TP-Link TL-PA210 je vzel vrag, drugi še dela. Se komu v MB in okolici valja kakšen za test/nakup/prodajo, da vidim če drugi normalno dela?