Poslovni prenosnik

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
To se je pomojem meni zgodilo. V petek sem se na polno delal popoldne na sihtu... dal na sleep, vrhel laptop v ruzak in ga tam pustil do danes, ko se ni hotel prizgati, dokler nisem vtaknil kabla notri. Ampak po logiki se ne bi smela dobra roba na ta nacin pokvariti, ne?:)

Edit: prvic pa mi je crknila baterija, ko sem sel poleti na dopust.
hysterical-1.gif
Najboljsi poslovni laptop, Za resne deloholike.
 
Nazadnje urejeno:

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Še vedno trdim, da je trenutno Lenovo še vedno najboljša izbira, seveda od T serije gor.

Lp,
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Še vedno trdim, da je trenutno Lenovo še vedno najboljša izbira, seveda od T serije gor.

Lp,

Se popolnoma strinjam. V firmi imamo politiko, da si uporabniki sami izberejo notebook. Imamo najvec HP, sledi Lenovo ThinkPad in Dell. Zaradi konstantnih tezav z HP in Dell sedaj spremijamo pravilnik in bomo kupovali samo se Lenovo serije T.

Konec demokracije, nas je prevec stala.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Pri nas imamo cca 90% Lenovo, od začetka T serij, T20, T21, ...., sedaj na T470, tu pa tam kaka baterija, drugače nič kaj pretresljivega, dokupljena garancija do 5 let, potem pa kak dolgo dela, dela, še zdaj imamo kar nekaj T400, T410 prenosnikov, pa jih uporabniki nočejo zamenjati, ker pravijo zakaj bi zamenjal če pa dela.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
ZAenkrat OK, imamo tudi nekaj T470s, v uporabi so zdaj cca pol leta, mislim da jih je okrog 50, zdaj čakam na novo pošiljko še 25 kos.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
Berem dell crkuje, carbon crkuje, jaz imam leto dni starega folio 1040 četrtič ne servisu. In bi ga menjal ker se mi ne da vec ukvarjat s tem.
Kaj potem vzeti? 13-14 col, lahek, cimmanj tezav.

Sem ze appla pro13 gledal. Samo prepricati se moram da migriram iz win
smile-1.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Pri nas imamo v firmi serijo T. Dela super, brez ene same tezave. Jaz imam Carbon X1. Edino kar me jeb* je, da ne spremenimvedno resolucije, ko ga priklopim na OneLink. Drugace pa B.P.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Pri nas imamo v firmi serijo T. Dela super, brez ene same tezave. Jaz imam Carbon X1. Edino kar me jeb* je, da ne spremenimvedno resolucije, ko ga priklopim na OneLink. Drugace pa B.P.

Koliko se kaj segreva pri delu in kako je kaj ventilator glasen? Na folio odpres na enem zaslonu bitstamp v firefoksu in na drugem maile beres. Zadeva zeli poleteti.
frown-1.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Sprasujes za Carbon? Ventilator skoraj da ne dela. Ga slisis, ko dela update v ozadju, ali pa antivirus, ko mi enkrat na teden pregleda disk. Drugace pa redko kdaj. Jaz imam drugo generacijo, je stra tri leta in pol. Moti me, da je tako tanek, da rabis za vsak drek dongle. Naslednji bo serije T, mi je bolje, da je malo debelejsi in ima vse prikljucke.

Drugace pa, jaz ga nosim vsak dan okrog. Bil je z menoj je na pol sveta. Kvaliteta top, kompakten kot prvi dan. Pa baterija isto. Jaz ne grem iz ThinkPad na kaj drugega za noben denar. Morda res niso najlepsi, ampak kvaliteta je pa top.

Edino imam obcutek, da je klasicen dock na seriji T boljsi, kot pa OneLink na Carbonu.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Jaz imam tudi Carbona 3. generacije, dobri dve leti bp, ventilator ni slišen/moteč. Tudi jaz ga prenašam naokoli kot mačka mlade. Zaenkrat brez kakršnekoli okvare, izgleda kot prvi dan. Lahko potrdim navedbe predhodnika v celoti.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
jaz uporabljam od leta 2006 toshiba portege, trenutni je star 2 leti in z njim tako kot z ostalimi ni bilo nobenih problemov
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Berem dell crkuje, carbon crkuje, jaz imam leto dni starega folio 1040 četrtič ne servisu. In bi ga menjal ker se mi ne da vec ukvarjat s tem.
Kaj potem vzeti? 13-14 col, lahek, cimmanj tezav.

Sem ze appla pro13 gledal. Samo prepricati se moram da migriram iz win
smile-1.gif

Imam tudi Folio 1040. Absolutno nobenih težav, razen menjava baterije v garanciji.

Prav tako gre z mano povsod po svetu.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Berem dell crkuje, carbon crkuje, jaz imam leto dni starega folio 1040 četrtič ne servisu. In bi ga menjal ker se mi ne da vec ukvarjat s tem.
Kaj potem vzeti? 13-14 col, lahek, cimmanj tezav.

Kakor komu, moj hackintoshan xps '15 laufa skoraj 24/7, dosti je tudi prenašan, ventilator baje ima. Po hiši se mi valja še en Air '13, tudi nikoli problemov, a 4GB ni za resno delo. Z MBP ne moreš zgrešit, ima pa svojo ceno.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Berem dell crkuje, carbon crkuje, jaz imam leto dni starega folio 1040 četrtič ne servisu. In bi ga menjal ker se mi ne da vec ukvarjat s tem.
Kaj potem vzeti? 13-14 col, lahek, cimmanj tezav.

Sem ze appla pro13 gledal. Samo prepricati se moram da migriram iz win
smile-1.gif

Imam tudi Folio 1040. Absolutno nobenih težav, razen menjava baterije v garanciji.

Prav tako gre z mano povsod po svetu.

Ma glej v zadnjih 10 letih sem si lastil dva elitebooka, folio 1040g1 in zadnje leto folio 1040g3. Precej prenašanja in vklopljen kaksnih 15ur/dan. Pred tem g3 nikoli tezav. Saj tudi tokrat nič strašnega. Dodatni monitor je vsake toliko utripnil. In so to 3x “popravljali”. Nazadnje menjali osnovno ploščo. Pri zadnji uporabi je bila baterija skoraj prazna in se sedaj ne vklopi več. Ja izpraznilo jo je “prevec”. Brez baterije se tudi ne vklopi (prevec hoce bit pameten
smile-1.gif
).
Poanta vsega pa je, da imam na vseh papirjih in gar listu 3 letno garancijo. Dejansko v sistemu pa je hp zaje... in je samo 1 leto. In zdaj so nekateri v verigi malce “pametni” in se je popravilo zavleklo. Preveč zavleklo...
In zaradi tega sem sedaj res slabe volje na HP. In zato bi sel na nekaj druga. A ja pa ventilator je na tem modelu malce moteč na trenutke.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Si ze kaj kupil? Jaz gledam, da bi si na sluzbene poti kupil Dell XPS13. Minus je, da nima reze za SIM. Drugace pa top karakteristike. Edino malo me kvaliteta skrbi.