kater plotter za nalepke, nov ali rabljen?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Kaj kupit za naredit nekaj nalepk mesečno, se bo pa uporabljalo dolgoročno,tako da je nakup bolj smiselen kot pa stalno plačevanje nekomu.

Večina nalepk bo za na stekla, kakšen vzorec itd...
 

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
S taksnim sem ze delal nekaj malega. Za obcasno uporabo je odlicen, neko dejavnost bi pa tezko izvajal z njim. Sploh kaksne dolge ravne crte znajo bit problematicne,
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
potrebuješ dejansko tiskalnik ali izrezovalnik folij?

poglej v kakem stečaju...

jaz sem praktično nerabljen profesionalni rezalnik folij (brez tiskanja) kupil za 400 EUR.

sem dal oglas na bolho za 1.200 eur pa so se skoraj stepli zanj...

prodal ga vseeno nisem, vsak teden kaj malega izrežem...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.304
953
113
Celje
Obišči stran
Povej okvirno za kaj rabiš. Včasih sem precej delal s tem, sedaj kolega servisira rezalnike/printerje ... in ti lahko dobim kak info.

Je pa dejstvo, da če želiš natančnost, optiko za izrezovanje po konturi, natančnost nastavitve in konstantnost pritiska noža... potem "kitajčki" odpadejo
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
Igi, da vskočim zraven, mene zanima kombinacija rezalnika in tiskalnika, lahko je manjšega formata (cca 50cm), lahko kaj preveriš pri kolegu?
Kake dražbe pa bi preveril, če bi vedel kje
smile-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Meni je dovolj da natisnem nalepke v stilu CENA XXX eur, itd... ničkaj zahtevnega, izkljucno za lastne potrebe, za kaksen link oz ponudbo se priporocam.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.304
953
113
Celje
Obišči stran
Za srednje velike izreze za na steklo je "kitajček" OK. Pri zelo drobnih napisih se bodo pojavile težave. Prav tako bodo težave pri zelo velikih napisih, krivuljah, ker mu manjka natančnosti. Prav tako znaš imeti težave pri specialnih folijah, kjer rabiš zelo natančno moč pritiska.

Kombinacija print/cut je čisto spodobna zgodba. Ampak nikakor ne "kitajček". Sicer sami rezalniki v teh mašinah niso nekaj posebej specialnega, ampak večino vsakdanjih potreb pokrijejo. Je pa kak samostojni rezalnik Graphtec sigurno precej boljša izbira, ampak tudi cena je temu primerna.

Od kombiniranih pa naj bi bil OK kak Roland, Mimaki...

Pravi, da je vedno kak rabljen na zalogi
wink-1.gif
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
Ga lahko vprašaš če ima kakega print & cut na zalogi, po možnosti bolj desktop varianto, ne potrebujem 100 in več cm širine
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Kaj za nalepke delati rabim samo cutter ali print and cut?

Načeloma bi meni odgovarjala širina cca 50-70cm .
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Nevem kako se strokovno reče temu, ampak običajno dobim nalepke med dvema papirjema. Eden je tak ki zgleda malce prosojen, tega ponavadi odstraniš pred leplenjem nalepk, drugi je pa bolj gladek in obdri nalepko na sebi dokler je ne nalepiš na steklo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ja print&cut ni majhnih. so samo veliki, saj se uprabljajo za rezanje printanih zadev. In tam se večinoma uporablja folije 130cm širine.

Lost1: za take nalepke bi bil dovolj kakšen star roland, tamali so v širini 580mm. ta ozke folije so 630mm običanjo. Naš fotr ga ma recimo, pa še vedno dobro služi, pa je star že... kaj jest vem 20 let?

https://www.google.si/url?sa=i...vm=bv.148441817,d.d2s&psig=AFQjCNHB7k11zo2vaqDGWe4sOOfwJr49ww&ust=1488479126072032

no, na takega se izreže marsikaj in še več. Pač ropota, počasen je, ampak izreže pa vse, tud kakšne manjše zadeve.

in ja, nalepke se dobi v treh plasteh - prenosna folija, folija in nosilni papir...

zadevo se izreže iz folije (folija+nosilni papir), potem se ročno "ven pobere", oz. spuca - to pomeni, da se odstrani odvečno folijo. potem se nanese - spet ročno - prenosno folijo... lahko tudi strojno, sam potem rabiš še eno mašino... prenosno folijo se uporablja zato, da skupaj drži črke. valda ne boš vsake posebej lepil...

rabiš še ustrezno programsko opremo. Rabiš kakšen program za vektrosko oblikovanje - coreldraw, adobe illustrator... in potem še en program za rezanje... tega moreš pa tud nastavit, da se bo razumel z rezalnikom, ker to ni plug&play.

pa fajn je, da maš kakšno večjo mizo, pa malo orodja - olfa nožke, lopatke, ipd...

za par nalepk na mesec se ti ne splača svoje opreme nabavljat.