Nov router

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Izklopiš DHCP strežnik, uskladiš IPje, da ne bosta imela oba istega in priklopiš LAN-LAN.
Lahko to razložiš malo bolj po domače, ker nimam pojma na tem področju.
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Žično ali brezžično?

Če brezžično boš potreboval OpenWrt ali pa Gargoyle.
Lahko tudi žično, ker imam že luknje skozi steno.
Kaj pa je to OpenWrt ali Gargoyle? OK program to vem samo ostalo.
Lahko kdo napiše kakšen vodič.
 
Nazadnje urejeno:

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ni slabo, ni pa najboljše.. rekel bi, da je tenda nekje vmes.. v sluzbi imam priklopljenih enih 20 tendinih switchev ter nekaj dostopnih točk.. menda v zadnjih letih ni crknil nobeden.. kar se tiče pa garancije.. crknil bo itak po preteku :D
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
imajo 3 letno garancijo....

moj dir 655 dela že od leta 2010.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ali router lahko deluje kot switch? Sprašujem žično.
Sedaj imam povezano: modem-router1-tv
Ali bi bilo potem možno: modem-router1-router2-tv
Ali je potrebno pred routerjem2 dat switch, da potem povežem še tv?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Router lahko deluje tudi kot switch. To je tudi priporočena metoda za priklop več routerjev na isto omrežje - torej da se routerji med seboj povezujejo preko LAN priključkov in ne preko WAN. WAN se pri tej konfiguraciji uporablja samo za povezavo glavnega routerja do modema.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Hvala zaenkrat vsem za nasvete.
No sedaj je povezano in nekako deluje, samo je en problem.
Povezano imam tako: modem router1-lan-lan-router2 in potem iz r2-lan-lan na tv.To deluje, tv ima net.
Je pa problem, ker nastavitev na starem r2 nisem spreminjel in sedaj imam oziroma mi na telefonu še vedno najde stari SSID(Network Name)+dva nova(r1). Sicer vse deluje tudi povežem se lahko nanj s starim geslom in signal je odličen samo potem imam v moji mreži tri različne SSIDje: 2,4GHz,5GHz(od novega routerja) in in tisti stari SSID, ki pa je 2,4GHz(WR741ND router).
Sedaj bi pa rad imel samo eno oziroma dve točki. OK tista 5GHz mora bit ločena toda ti dve 2,4 pa da bi bili skupaj en SSID, toda v tistem oddaljenem prostoru ojačana preko tega drugega routerja.
Sedaj tako povezano ne morem dostopat preko browserja namiznega računalnika do r2 in spreminjat njegove nastavitve.
Upam, da tisti, ki se razumete na te zadeve zastopite kaj hočem povedat.
Vem, da so zgoraj linki kako to nastavit toda ali mi lahko kdo na bolj enostaven način malo bolj podrobno razloži.
Je pa tako, da kljub veliko boljšem signalu, ki ga najde in posledično tudi preklopi na najmočnejšega je hitrost najmanjša na r2 potem r1-2,4 in potem r1-5,
r1-5 pa lovi po celem stanovanju tako da ne vem, če je to sploh smiselno delat. V nastavitvah telefona-prenosnika "pozabim" oziroma odklopim r1-2,4 in r2 pa sem vedno povezan samo na r1-5 ali pa nekje dobit samo 5GHz router in njega uporabit za povečanje signala
sprasujem se.gif
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
kolk naj bi bila razlika v dometu med 2.4 in 5GHz? mal sem googlal - pa naj bi bilo "se enkrat visja frekvenca - pol manjsi domet".. je to fama al resnica? oz. ali je kaksna sansa, da mi v hisi dela 5G skozi 1 ploščo in cca 2 steni
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
No tudi jaz sem vzel tega Archer C5. Pa sem kar malo razočaran. Na 2,4 signal-domet ni nič kaj boljši kot prej na starem WR741ND. Hitrost je malo,malo večja toda ni ne vem kakšna razlike. Večja hitrost je na 5GHz toda je pa še slabši signal.
Ali obstajajo kakšna navodila za boljše nastavitve teh kanalov?
Kaj je boljše, da sta Channel: 1-13 in Channel Width: 20,40,80 na Avto ali kako naj vem na katerem naj bi delalo najboljše.
Malo sem testiral preko speed testa in nekih aplikacij, ki prikazujejo tudi dBm,frekvence... pa ne vidim oz.ne prepoznam neke razlike, ko menjavam te kanale?

Imam tudi jaz že kakšno leto Archerja C5, Ver.1.20, s tremi antenami. Tudi sam sem pričakoval večji domet. Drugače je ruoter ok. Predvsem se mi zdi, da deluje nekako bolj odzivno in stabilno, napram 1043nd in ostalimi routerji, ki sem jih imel prej.
Po moje ima le povprečen domet zaradi notranjih anten za 2,4 Ghz.. Na zunanje antene, pa je priklopljen samo 5 Ghz. Tu je pa že itak manjši doseg zaradi višje frekvence.
Gor sem dal Gargoyle in se mi zdi za odtenek boljši domet. Se pa da tudi gor nekako dati original software od Archerja C7 in imaš pol Archer C7
smile-1.gif
. Samo je treba dobro preučiti navodila, da ga slučajno ne zabrikaš. Ker hardversko sta enaka.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ah če je tako kot na prvem linku, potem je to res đabe naredit... Jaz sem imel veliko večjo jebo iz Linksysa v xwrt merlin fork dati.
Dejansko je to dobra informacija za nekoga, ki se zanima za C7!!!
 
Nazadnje urejeno: