NAS strežnik z dvema diskoma

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Pa en kup štroma ti požre, če uporabljaš navaden PC za NAS...

1W stalne porabe je cca. 1€ na leto - hitro kupiš namenski NAS
grims-1.gif
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
jaz bi en star prenosnik predelal v NAS če se ne motim prenosnik žre 23W , skenslam monitor in v device managerju nepotrebne zadeve pa pridem na 15W ?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik sass pravi:
varianta je tudi kaj takega:
http://www.aliexpress.com/whol...celeron+fanless
nizka poraba, brez ventilatorjev, poleg lahko preko HDMI gor priklopiš še TV in imaš zmogljiv multimedijski predvajalnik

Iz stališča kot NAS za domačega uprabnika ni ravno idealno. Ta PC + ram + diski + poštnina... te cenovno pride več kot stane Synology DS-214SE.
Stem, da če sam sestaviš "NAS", potem se moraš ukvarjati še z inštalacijo in konfiguriranjem NAS softwarea, medtem ko na Synology vse dela out of the box.

Jaz sem imel nakaj časa laptopa in sharean disk, pa sem se potem remotal gor za torrente... pa je tečno vedno rdp-jat pa še fizično zasede precej prostora...

Potem sem skonfiguriral RasperryPI ampak so bili sami problemi (rabiš bit linux guru da približno dela), synology ima pa marketplace podobno kot android/iOS in z enim klikom inštaliraš aplikacije (če jih rabiš), pa tudi za updejte je poskrbljeno...
Imho je zadeva vredna vsakega evra.
Sploh ta poceni model (DS-214SE), ki brez diskov stane cca 130€.


P.S.
Nimam nič s firmo Synology ali uvoznikom, sem samo zelo zadovoljen uporabnik...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
no saj, to naj pa OP pove. če res potrebuje samo NAS in nič drugega, potem so zadeve tipa synology prava in preizkušena rešitev zanj. če pa bi mogoče potreboval še kaj več in mu ni problem tudi česa natipkati, ne pa samo klikati, potem obstajajo tudi bolj zmogljive rešitve za primerljiv denar.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Za pogonjat NAS na svojem HW je zanimivo tudi tole. Synology SW namreč obstaja tudi za x86 arhitekturo (bolj zmogljivi modeli laufajo na Intelovih procih) in je razvit pod GPL licenco, tako da ga lahko z ustreznim bootloaderjem laufaš na svojem sistemu. Jaz ga trenutno gonim na virtualki na ESXi hostu, kjer imam še druge zadeve.

Seveda za domačega userja, ki rabi simpl in delujočo zadevo out of the box, so teli Synology NASi kar top po mojem mnenju.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Za pogonjat NAS na svojem HW je zanimivo tudi tole. Synology SW namreč obstaja tudi za x86 arhitekturo (bolj zmogljivi modeli laufajo na Intelovih procih) in je razvit pod GPL licenco, tako da ga lahko z ustreznim bootloaderjem laufaš na svojem sistemu. Jaz ga trenutno gonim na virtualki na ESXi hostu, kjer imam še druge zadeve.

Seveda za domačega userja, ki rabi simpl in delujočo zadevo out of the box, so teli Synology NASi kar top po mojem mnenju.
 

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Tako bom rekel. Prodanih cca 30 Qnap enot pri svojih strankah, se nam pa pojavlja kar nekaj težav. V večini primerov jih uporabljamo samo kot backup iz strežnikov. Se pravi ISCSi disk na strežnik in windows backup.
Qnap je živ, normalno dostopen, ISCSi na strežnikih ni dosegljiv. Največkrat je ta napaka, pomaga samo ponovni zagon Qnap enote (različni firmweri). Tudi nekaj podrtih raid polj, preveč težav v glavnem.
Skratka nad Qnap enotami nismo ravno navdušeni
frown-1.gif

Tako da je padla odločitev da za te "manjše" stvari preizkusimo synology.

Dodam mogoče še katere modele uporabljamo: nekaj - TS-221, večinoma TS-420 ali starejši 419 modeli.
 
Nazadnje urejeno:
2. okt 2007
3.592
2.033
113

Za domačo uporabo, kjer je na zahteva tudi manjša poraba plus giga kartica je že obvezna, že zaradi prenosa večjih datotek.
Konfiguracija, ki na koncu "žre" <36W:
- osnovna plošča Intel Atom N2700 (ali podobno, novejši), gor nameščen Linux po želji
- mini ATX ohišje s spodobnim napajalnikom (npr. PICO 65W)
- dva diska, preko kateri je skonfiguriran LVM (po želji se nastavi RAID 0,1,5,....)

Cena brez diskov je cca. 100-120€, plus diski po želji.....
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
ksz

Katera zadeva bi bila primerna za sledeče potrebe:

2 x 4TB hdd
predvajanje filmov na TV
torrent odjemalec

nisem čisto nič na tekočem s temi zadevami
frown-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
J je oskubljena verzija... Za DS214 in 2 WD RED 3 TB nisem dal toliko, pa je boljši po specifikacijah...
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.155
3
38
Maribor
Nekaj me mantra...

Nabavil sem Synologyja DS213j. Po začetni konfiguraciji, sta se diska skonfigurirala v RAID1. Je možno narediti, da bi bila diska ločena - da bi ju lahko uporabljal kot dve ločeni shrambi?
Če ja, kako?