Hofer IP kamera

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Pri meni je bil problem v resetu modema / routerja od siola. Po resetu sem lahko dostopal do nje.

@sedaj se ukvarjam, kako dobiti statični ip (preko vgrajenega klienta (supranet). Ko vpišem dobljeni naslov v nastavitve se npr preko telefona ne morem povezati na kamero, sam mi napiše zavrnjen dostop....

EDIT: Mogoče kdo ve, kako se povezati preko zunanje mreže na kamero? V zavihku "nastavitve DDNS" sem vpisal podatke, katere sem dobil preko njihove storitve, vendar ko se hočem od zunaj povezati na ta naslov (preko telefona npr) mi napiše "the connection was refused by the host"...

Mogoče kdo ve, če sem kaj pozabil nastavit?
 
Nazadnje urejeno:

Mirage

Pripravnik
30. nov 2007
223
10
18
Si probal vpisat lokalni ip od kamere kot naslov?
Je pa ta uporabniški vmesnik za nadzor precej hroščat. Večkrat se mi zgodi, da mi namesto slike javlja neko Object napako in se stvar obesi. Po ponovnem loginu je spet ok en čas. Napaka se pojavlje v Chromu in v IE.
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

bjani

Pripravnik
25. jan 2010
322
0
16
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Pri meni je bil problem v resetu modema / routerja od siola. Po resetu sem lahko dostopal do nje.

@sedaj se ukvarjam, kako dobiti statični ip (preko vgrajenega klienta (supranet). Ko vpišem dobljeni naslov v nastavitve se npr preko telefona ne morem povezati na kamero, sam mi napiše zavrnjen dostop....

EDIT: Mogoče kdo ve, kako se povezati preko zunanje mreže na kamero? V zavihku "nastavitve DDNS" sem vpisal podatke, katere sem dobil preko njihove storitve, vendar ko se hočem od zunaj povezati na ta naslov (preko telefona npr) mi napiše "the connection was refused by the host"...

Mogoče kdo ve, če sem kaj pozabil nastavit?

pomoje si narobe vpisal naslov ..sem si ravnokar nastavil ta DDNS in se lepo poveže od zunaj ..v bistvu gre povezava na tisti IP, ki ga dobiš tudi ko klikneš na link "http://supracam.net/ip.aspx"

moraš pa po pridobitvi DDNS in nastavitvi le tega nujno ponovno zagnati cam
 
Nazadnje urejeno:

bjani

Pripravnik
25. jan 2010
322
0
16
Citat:
Uporabnik Mirage pravi:
Si probal vpisat lokalni ip od kamere kot naslov?
Je pa ta uporabniški vmesnik za nadzor precej hroščat. Večkrat se mi zgodi, da mi namesto slike javlja neko Object napako in se stvar obesi. Po ponovnem loginu je spet ok en čas. Napaka se pojavlje v Chromu in v IE.
rolleyes-1.gif

ja, sem rešil tako kot si napisal ..z lokalnim IP sem prišel na vmesnik ..tnx

a je kdo že poskusil kak android ali ios app s to cam?
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
ksz

Še vedno imam težavo z dostopom iz zunanjega omrežja. Ponovno zagnal kamero, preveril vpisani zunanji IP, enostavno mi napiše connection was refused by the host.

V nastavitvah imam vpisan xxxxx.supracam.net ter username in pass.

Če pa grem gledati v status naprave (kamere), mi pa pod status DDNS piše: Uspešno

Nič več jasno...
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
No ja, poizkusil z drugim računalnikom preko simoblovega omrežja se povezati na kamero -> zadeva deluje.

Očitno je problem v androidu, saj mi izpiše zgoraj omenjen problem " acssess denied" . Android je verzija 4.1.2 (nekaj o tem našel tudi na googlu). Posledično ne deluje noben app za android.

Ima še kdo podoben problem?
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
jap, sprobal že ene 3 različne. na wifiju delajo lepo, na zunanjem omrežju pa ne...
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
No ja, ugotovil, da se tudi preko Nokie ne morem povezato do kamere, torej problem ni nujno v Androidu. Enostavno mi napiše access denied (to mi napiše preko 3 telefonov preko katerih se poizkušal dostopati do kamere preko xxxxx.supracam.net). Če to poizkusim preko drugega računalnika povezanega v internet preko USB Simobil ključa, zadeva deluje...

Me pa vseeno moti, ker ne morem zadeve pogledati na telefonu ob sproženem alarmu..
 

B81

22. jul 2007
34.461
8.936
113
Dva dni sem poskušal različne nastavitve in zdi se mi, da je problem v portu na routerju, ki ni odprt.
Kakorkoli sem naredil po navodilih routerja, da bi port odprl, mi na tej strani kaže, da je zaprt:
http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

Zdaj pa ne vem, win firewall imam izklopljen, vse ostalo tudi. Poglej tukaj, kaj ti javi.
 

B81

22. jul 2007
34.461
8.936
113
programček za android v tej temi deluje, meni le prek lokalnega omrežja, ne pa od zunaj... na marketu IPC VIEWER.
 
22. jul 2007
12.790
1.310
113
123
od zunaj še nisem probal, ker sem probal samo na tablici na lokalnem, kako pa je pri tebi na wi-fi?
 

B81

22. jul 2007
34.461
8.936
113
Dela. Poskusi s tem programom.

Nastavitve:
Name: Kako si ji dal ime
username: admin
pass: nič, ker ni potrebno

Connection mode:
MANUAL

Manual config
IP: lokalni IP kamere 192.168...... najlažje ga je najt ali v ruterju ali pa v tem priloženem programu zraven kamere, kjer daš najprej iskanje, ko pa najde, pa gumb zgoraj NASLOV (obkljukano Uporabite DHCP)
Port: največkrat je 80, sam sem dal 82.

S temi nastavitvami mi gre v lokalnem omrežju.