Katera okna za novogradnjo?

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
A lahko prosim malo delite svoje izkušanje s tem katera okna so ok in katera ne?

Trenutno sem dobil podnubo od Ajm in od TipTop. Bom pa kontaktiral še NAGODETI Logatec.

Moji kriteriji:
- PVC
- troslojna stekla
- Ug=0,6 W/m2K
- zunaj antracit siva, znotraj bela

Za vsak nasvet se že v naprej lepo zahvaljujem.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
moj odgovor. Ne šparat na kvaliteti. Pa ojačitve naj bodo močne, ker tale antracit barva je problematična, rado prihaja do deformacij sploh na osončenih straneh in veliki elementi.
Okovje pa tudi glej da bo okrog celega okna in z varnostnimi prijemniki (pilzenkopf oziroma gobasta glava)
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Hvala.
Misliš da se splata vzet take z dodanim ALU pokrivnim profilom? Da zaščiti okna pred vremenskimi vplivi?

Poceni pa vem da ne bo, ker trenutno imam eno ponudbo za 18,000€ (cca 20 PVC oken + 3x balkonska vrata + težke žaluzije)...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Znotraj bela - domnevam da plastika. Ta ne rabi nobene zaščite od zunaj, je pa alu bolj estetski in ne abšlesa. Antracit je pase, btw.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.954
113
ne šparat pri balkonskih vratih... tip plastični dvižno nagibna je bog se usmili.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
... eno ponudbo za 18,000€ (cca 20 PVC oken + 3x balkonska vrata + težke žaluzije)...

Za več kot polovico nižjo ceno smo mi vgradil 21 lesenih oken (Ug = 0,7) pa od tega je 5 balkonskih vrat (troja balkonska z nizkim pragom-dvoja enokrilna in ena dvokrilna) + žaluzije
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
tip plastični dvižno nagibna je bog se usmili.

ktere so to? jaz se spomnim drsno nagibnih in dvižno drsnih sten. res pa je bilo 5 let nazaj in sem lahko da pobrkala kombinacije teh besed ali pa so zdaj še kake nove skovanke, kjer nobena nima nekega smisla za mene. enako za rolete/žaluzije. predokenske, nadokenske...pa nobene niso pred oknom in vse nad.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.954
113
ja, maš prav sem tudi že sam pobrkal. drsno nagibne. Izogib. obvezno. Potem raje klasična krilna vrata, če se že "špara"..
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
zakaj pa?
namreč moram zamenjati eno okno in vrata na teraso in sem najbolj nagibam k tem drsno nagibnim.


sori za off t.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
A lahko prosim malo delite svoje izkušanje s tem katera okna so ok in katera ne?

Trenutno sem dobil podnubo od Ajm in od TipTop. Bom pa kontaktiral še NAGODETI Logatec.

Moji kriteriji:
- PVC
- troslojna stekla
- Ug=0,6 W/m2K
- zunaj antracit siva, znotraj bela

Za vsak nasvet se že v naprej lepo zahvaljujem.
smile-1.gif

No da ti ne bom samo krneki bluzil: sosed ima od AJM pa je zelo zadovoln, tast ima pa MIK Celje (nevem a to še obstaja) pa tudi nima z njimi nobenih težav. Imata pa oba kombinacijo notri bel PVC, zunaj pa Alu (vsak po svojem okusu)
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Jaz imam z Nagodeti zelo dobre izkušnje z okni za celo hišo.
Plastika, noter bela, zunaj siva (malo svetlejša od antracita), troslojna stekla.

Katerakoli težava se je pojavila, so jo odpravili. To sem se med gradnjo bajte naučil ceniti še bolj od dobrih mojstrov, ki se jim skoraj nič ne ponesreči, če pa se, jim je pa težko popraviti.

Vzel sem VEKA (po spominu alphaline) pred tremi leti. Delana so na Poljskem, stekla so (po spominu) Pilkington.

Če te kaj zanima, vprašaj.