Knauf in TV nosilec

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Saj na videu vidiš, da ne rabiš nobenih klešč. Odvisno pač, kakšne vijake uporabiš, eni rabijo klešče, drugi ne.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB

Od Fischerja klešče so cenejše. Jih pa rabiš, ker včasih se dibli ne stisnejo in si moraš pomagat s kleščami.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Saj na videu vidiš, da ne rabiš nobenih klešč. Odvisno pač, kakšne vijake uporabiš, eni rabijo klešče, drugi ne.

Jah to sem tudi jaz mislil, pa vsi pravijo drugače; npr. sem bil v Merkurju pa pravi da nujno klešče (vsaj za njihove vijake)...
bonk.gif


Pa to drži preverjeno ? Za 4 vijake se mi nekako ne splača kupovati klešč - kje in kateri se lahko brez klešč ?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz jih imam, ampak sem 80 km iz Lj
rolleyes-1.gif

A boš sidral skozi nosilec? Bo enojni knauf dovolj močan?
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Jaz jih imam, ampak sem 80 km iz Lj
rolleyes-1.gif

A boš sidral skozi nosilec? Bo enojni knauf dovolj močan?

Hmm tisti video zgoraj kaže dokaj enostavno brez vsega
smile-1.gif


Sicer ne vem kaj je zadaj za steno ampak sem 99% prepričan da je dvojni knauf - bo to dovolj (katere vijake pa priporočaš, obi/merkur ali je vseeno)?
Ne vem pa če je zadaj še kak dodaten profil/nosilec, je pa na steni "spodaj" že pripravljen 220V+ antenski priključek
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če je dvojni knauf, bo verjetno v redu, potrebuješ pa tudi vijak za dvojni knauf. Tisti za enojnega je prekratek.

Ni samo televizija s svojo težo, lahko da bo še kdo po njej plezal ...
smile-1.gif
.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.964
113
EU
KSZ.
Imam Hoferjev komplet vijakov s klešči Workzone.
Klešča so za vstavljanje večjega števila vložkov, da ti ni treba vijačt. S klešči primeš glavo vijaka v steni
in stisneš vložek. Ko klešč nimaš popolnoma enako narediš z zategovanjem vijaka, tako da so klešča brez veze za tvojih par vijakov.
Na tvojem mestu bi vijačil nosilec za TV skozi knauf v cigl z daljšim vijakom.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
@gonzo - kaj pa ce ni cegla zadaj?

Drugace tej vijaki iz videa super drzijo, sploh ce je dvojen knauf, sem jih vsaj ene 200 komadov zmontiral v eni prodajalni ko sem dajal gor nosilce za kabelski kanal. Na dvojni knauf in nosilec z dvema vijakoma sem se za foro obesil z rokama in drzi 85kg
smile-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.856
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Saj na videu vidiš, da ne rabiš nobenih klešč. Odvisno pač, kakšne vijake uporabiš, eni rabijo klešče, drugi ne.

Jah to sem tudi jaz mislil, pa vsi pravijo drugače; npr. sem bil v Merkurju pa pravi da nujno klešče (vsaj za njihove vijake)...
bonk.gif


Pa to drži preverjeno ? Za 4 vijake se mi nekako ne splača kupovati klešč - kje in kateri se lahko brez klešč ?
Kupiš, narediš, spraviš v orodje in to je to.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.513
262
113
Pa drzi? Jest nebi zaupal dvojnemu knaufu in 4 sraufom nosilec z roko... Sej ti imas verjetno fiksnega?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.333
971
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Pa drzi? Jest nebi zaupal dvojnemu knaufu in 4 sraufom nosilec z roko... Sej ti imas verjetno fiksnega?

Poskusi enkrat za foro koliko drži ENOJNI knauf. In pri dvojnem res ni straha, če so vijaki pravilni.

Dobro kak res dolgi nosilec in težka TV pa da se še kdo gor obesi bo težava itak pri vseh materialih.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
mogoče ena opazka za vse

knauf ni problem, glejte pa pri nosilcih, zadnje čase imajo 65ke 25+kg, 75ke 35+ kg
večina nosilcev je mislim da rangirana glih okoli 20 +- 2kg, tak da bolj pri nosilcu poglejte da je vredu, sicer verjetno ne bo tv dol padel ampak vseeno
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Točno ti iz videa. Ne se sekirat da ne bo držalo, mene bolj skrbi ponavadi, da bi plato ftrgal s profila - montiral eno Uber staro plazmo 55'' (cca 60kg na uč, dva sva jo na horuk dvignila) z 8 komadi. Nosilec sicer ni šel nikamor, se je pa steni poznalo, da malo niha vse skup
rolleyes-1.gif


Pa mogoče še nasvet: zvrtaš luknjo. odviješ vijak. daš čez nosilec. zategneš. Ker v primeru da se ti kovinski delci zvijejo, šraufa ne boš nikoli več odvil. Držal sicer bo, samo ven ne gre. Bolje da drži z nosilcem kot samo samega sebe
grin1.gif


pa niti dragi niso: klik
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Takšni vijaki se uporabljajo tudi za kuhinje (zgornji elementi). Tudi sam imam 42" TV namontiran s 4 takšnimi vijaki (dvojni knauf) in drži brez težav.

Edino za stiskanje bi toplo priporočal klešče - tam imaš precej več kontrole in se ti ne more zgoditi da bi preveč/premalo stisnil vijak. Stisneš ga seveda tudi z vijačenjem, ampak tam nisi 100% da si ga stisnil do optimalne lege...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Knauf stene drzijo tudi razne umivalnike, visece wc....
Res da se da obicajno zadaj se kaksen ploh ampak..... Wc itd mora drzati 100+ kg.... Umivalnik tudi ce kaksno prislonis....