Kombinirana žaga

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
To ni zajeralna žaga, ampak kombinirana, ker je zgornji del tudi cirkularček.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Zato, ker je zadeva:
- bolj nerodna za uporabljati in posledično bolj nevarna
- že po videzu sodeč veliko manj robustna in natančna

Žal je vedno tako, da zadeva, ki poskuša počet X različnih stvari, posledično počne X stvari slabo...

Npr. "sporks":
grin1.gif


mag-1295222717.jpg
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Boscheva plava linija je professional, kar si ti nalimal je amatersko orodje. Po kateri logiki je boljse to od kombinirane bosch naprave za 700€?

Ne rečem dva plavi bosch ampak tole? Kaj naj bi bilo tu nevarnega? Bolj robustna je einhel?
smile-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Lej sem ti samo svetoval, po lastnih izkušnjah. Svak tišlar ima podobno kombinirano reč, za na teren in sem jo imel že možnost uporabljati.

V glavnem...
Ko jo uporabljaš kot namizno krožno žago, imaš na voljo komično manjhno površino, ki za po vrhu ni z ničemer podprta ob robovih.
Torej je priložnosti za nevarno situcaijo VELIKO več kot pri pravi stabilni namizni žagi.
Ko jo pa uporabljaš kot potezno žago, imaš pa nad listom veliko večjo težo,kot bi bilo potrebno poleg tega, da ti ovira pogled na področje rezanja.

Če se bojiš da je Einhell red krš roba, pa vzemi samo:
Bosch PTS 10: https://www.amazon.de/Bosch-Ti.../dp/B0081C02I4/
ali pa:
Bosch GTS 10 XC: https://www.amazon.de/Bosch-Pr.../dp/B00531AQK0/

pa narediš si še takle voziček in ne rabiš potezne žage:

 

quagga

Pripravnik
4. jul 2015
111
1
18
Ne vem če si od blizu že videl ali uporabil tisto Einhell žago z drugega linka. Jaz sem. Ta reč ni vredna 10 EU, kaj šele 100. Sodi edino v smetnjak, pa tudi če si najmanj zahteven hobist. Prav tako odsvetujem Bosch PTS10 (poglej malo reviewe).

Avtorju, vrzi uč še na Metabo (recimo TS 254). Dokaj solidno orodje, en malček na kitajskim nivojem.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Jaz prej kot namizno iščem zajeralno. Glede na to, da pa pri bajti ni cirkularja namiznega, pa sem gledal tole boschevo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:

Žal je vedno tako, da zadeva, ki poskuša počet X različnih stvari, posledično počne X stvari slabo...

Npr. "sporks":
grin1.gif


mag-1295222717.jpg
za rezance posebej, juho posebej. S strani je pa oštro, tako da je tudi nož
evil.gif

se pa strinjam s razmišljanjem. Tudi tukaj je ogromno alterašev, ki svetujejo v ogromno različnih stvareh, posledično.......
Da ne bom čist off. Kaj pomeni hobi uporaba je stvar posameznika. Natančnost enako.
Nobene informacije ni, kaj bi z njo rezal, kolko....itd. Da enkrat v 5 letih dela 3 minute je lahko tud kakšna za 3,25 evra. Al je važno, da samo odreže.... (ponavadi je tako, pri hobi mojstrih)
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Zadnjič sem iskal poceni zajeralno žago, ker sem imel kup letvic za razrezat in mogoče bi še kdaj v prihodnosti prav prišla.. Med drugim sem si ogledal tudi tisto Einhellovo z linka. Za zjokat. Že nova v trgovini se vsa maje in ima ogromne lufte. Tisto ni vredno 50€, kaj šele 100. Tudi razne Baubau znamke niso bile nič boljše. Na koncu sem nesel mizarju, da je razrezal, ker za spodobno žago bi dal vsaj 200€.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
V razmislek vsem:

1. Ali je res lahko nek "super-duper" in ob tem drag stroj pogoj, da amater (in laik) naredi nekaj profesionalno?
1. Ali lahko mojster nekaj naredi kvalitetno na "kitajskem" stroju?

Ko že omenjate razne 'lufte', natančnost in podobno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Med drugim sem si ogledal tudi tisto Einhellovo z linka. Za zjokat. Že nova v trgovini se vsa maje in ima ogromne lufte.

te lufte se reši z zategovanjem določenih šraufov. Jaz mam Einhellovo (najceneje jih majo v Inposu). Sem jo takrat dokaj nujno potreboval nekega denarja pa ni bilo na voljo in sem vzel kar einhell (je bil nekak najboljši občutek met temu poceni). V trgovini vse majavo, doma sem pa vsak šrauf nastavil, da je se je še vedno mehko premikala ampak ni bilo več majavosti. Potem je zadeva zrezala komplet opaž za 6x9m vlko garažo zunaj oblečeno. Zrezala opaž za znotraj strop oblečt. Zrezala štafle za police in mize. Zrezala štafle in opaž za 5x5 veliko vrtno uto. Zrezala deske in štafle za otroška igrala. Je šlo kar nekaj lesa čez njo.
Ko umre se bo kuplo nekaj bolj poštenega čeprav zaenkrat nad to nimam pripomb.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
ksz...
Če iščemo top zadevo, ki se ne bo majala potem je tole verjetno prava izbira: https://www.amazon.de/FESTOOL-Kapp-Zugs%C3%A4ge-Kapex-KS-120/dp/B0017VL57S/
Samo cena ni ravno za hobi uporabnike...

Jaz že par let doma uporabljam Metabo KGS 254: https://www.merkur.si/delavnica/stroji-in-naprave/zage/krozna-namizna-zaga-metabo-kgs-254-m
Je bila dokaj draga za mojo hobi uporabo ampak Metabo je le (nemška) znamka (vsaj tako sem upravičeval ceno pri nakupu).

Pa jo tudi kdaj potegne v levo ali desno, sploh ko je povsem iztegnjena in če je deska malo bolj debela.

Edit:
Tole Metabo ima mimovrste zadajle za prav smešno nizko ceno: https://goo.gl/LKViiY
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Metabo za 300€ ali bosch professional iz prvega linka za dobrih 400€?

Pa še to: ta boscheva ni potezna. Pač ne more bit ker ima cirkular zgoraj.