Kateri sušilni stroj?

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Pred Mielejem.Sem imel sušilni stroj Aeg T97689IH.Z njim sem bil ZELO zadovoljen.Perilo posuši do suhega.Boben se vrti v obe smeri.Če boš ta model uzel,se ne boš uštel.Ima tudi tihi nočni program.Suši tiho kot miška
smile-1.gif
.Skratka vrhunski stroj.
Je A+++.Učinkovitost sušenja A.
Na ideo.si lahko pogledaš podrobnosti aparata.Ima tud velik 8kg boben.
Kako je z novo serijo Aeg sušilnimi stroji, pa ne vem.

.Razlog,da sem ga zamenjal je bil.Ker sem hotu imet oba stroja Miele.V nasprotnem, bi še ga danes imel.Ker je res bil vrhunski sušilni stroj.Priporočam.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Ne vem kaj mate proti Boshu... meni osebno špila super. Je pa treba vedeti, da bosh v nižje modele vgrajuje dele slabše kvalitete. Tako da se je treba stegnit do višjega srednjega razreda, po možnosti delanega za nemški trg. Pol pa zadeva laufa 10 let+
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Sem 3 leta nazaj gledal,Najvišji rang Bosch in Siemens.Narejena v Nemčiji.Pa sem bil v dvomih glede samo čiščenja.Da se zapaca nekje noter v sušilcu.In da je po garanciji velik strošek itd.Zato sem raj uzel Miele.Sem pa ciljal na Boscha in Siemens.Glede samo čiščenja sem bil v dvomih...Ker sem tud po forumih prebral,kok se jezijo tisti k majo te modele.
Ga ima tud od frenda sestra.Morjo večkrat razdret sušilni stroj,k se neki zapaca noter,in sušilni stroj enostavno počaka in ne dela...

Možno,da so zdej to napako odpravli.Hvala bogu da so...da bodo uporabniki zadovoljni.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz imam Boscha EcoLogixx7 in ne čutim nobene potrebe po čem drugem. Do danes nisem imel prav nobenega problema z njim, suši kot mu jaz rečem in ne kot bi morda on hotel (
smile-1.gif
), boben je ogromen in učinkovit ...
Edino filter za mucke je pa trapasto skonstruiran. Tisto bi pa res lahko bilo bolje rešeno. Pa zbiralnik za kondenz bi moral biti tako, da bi se ga dalo odpreti in v redu očistiti. Sedaj grem z dolgo krtačo noter v kanale ... takole na dve leti se že naberejo rjave usedline.

V vsakem primeru je to dober stroj.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Jap to je res. Sploh glede tegale za kondenz. Si me pa spomnil, da je to edina stvar, ki me moti. Namreč 6 let nazaj itak ni bilo druge variante in mi je bilo vseeno, zdaj pa imam možnost pa ne morem. Namreč da bi kondenz direktno odtekal v odtok, ne v posodo. Imajo to kateri?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Miele ima.Imam v odtok napeljano odvajanje vode.Tako da ne rabim izpraznjevat posode.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
34
48
Ali je možnost, da se posoda v mašini napolni in jo je potrebno med sušenjem izprazniti?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Seveda je možno.Brez problema jo izvlečeš ven in izprazniš.Ne vpliva na delovanje sušilnega stroja.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Pr men,dokler nisem imel speljano ven.Mi je na ekračnku napisalo.Izpraznite posodo za vodo.Sušilni stroj je še vedno neprekinjeno sušil.Določeni sušilni stroji,imajo znak za polno posodo vode.Vsak model in znamka so si različni...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Očitno,nekje zadrži vodo.Ko vstaviš nazaj posodo,takoj črpalka zalaufa in isprazni vodo v posodo.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
34
48
Ne vem ali kaj narobe gledam, ampak meni se zdi tale Electrolux trenutno praktično top buy (5 let garancije):
KLIK

Ima vse programe, ki bi jih človek lahko rabil. 9kg boben. A++ ni najboljše, ampak še vedno zelo dobro. Ima A za sušenje, kar je redko, večina ima B, razen par še dražjih modelov. Edino, kar nima, je fancy LCD zaslon, ampak še navaden. Zanimivo, da 100 eur dražji Electrolux nima nekaj funkcij te mašine, ima pa LCD zaslon in je kar precej dražji zato.

Ceneje bi lahko prišel čez še, če izberem B razred sušenja namesto A, ampak ne vem na kaj ta oznaka dejansko vpliva.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Tudi pri nekaterih Gorenje susilcih imas lahko kondenzat speljan direktno v odtok.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
enako Beko, ali posoda ali pa v odtok
če v odtok, moraš zadaj neko cev stakniti in jo zvezati na odtok
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Citat:
Uporabnik sumica pravi:Ali je možnost, da se posoda v mašini napolni in jo je potrebno med sušenjem izprazniti?
To ima tudi naš beko s toplotno črpalko. Sicer pa ne vem, kaj bi rekel. Da sem super zadovoljen
confused-1.gif
Le kako, če je to šele drugi sušilec v mojem življenju. Kar zavidam tistim, ki so tako izkušeni, da lahko trdijo, da je to, kar imajo super duper ...
Naš suši, to pa je tudi vse. Še zmeraj moraš perilo notri dati, ven pobrati, zložiti, mucke pobrati iz filtra ...
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
ksz

Kaj je razlika med nekim bekom za 500eur in AEG za 800eur, ali pa miele za 1200eur?
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Razlika je verjetno v kvaliteti in funkcijah?

Ko smo pred dvemi leti iskali top price/performance sušilec smo se odločili za Beko s toplotno črpalko, ki je stal okoli 800eur. Z njim nimamo nobenih težav, pralni stroj AEG nam prav tako služi že enajst let, kot tudi BOSCH pomivalc, steklo keramična plošča in pečica. Je pa vse v višjem cenovnem rangu.
zmaga.gif


Upam da bo podobno tudi z novim hladilnikom Beko, prejšnji Candy nam je služil 15let.
tongue-1.gif
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Ze, ampak forumski copatek Mi£e bi rekel, doplacas dva jurja in imas susilc. V njega das mokro perilo in ko konca - neverjetno - je perilo suho. In to vse za samo dva jurja doplacila.