Balkonska ograja

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
pozdravljeni mojstri
kaže, da nam bo le uspel spacat fasado skupaj letos.... pa bi pred tem rad poskrbel še za ograjo

stvar sedaj zgleda takole
cam00272-2.jpg


dve šari ceglov + tisti "kolenčni zid" znese 67/68 cm ... se pravi bomo vse skupaj malce zožal s stiroporjem in tako naj bi dvignil ograjo na višino nekje med 100 in 110 cm... kar naj bi bilo OK!?

tako nekako sem/ smo si predstavljali zadevo iz kvadratnih cevi 50x 50x 2,00 mm

cam00272-3li.jpg


dolžina je sedaj 3600 mm bi na vsako stran dali nekje 15 cm stiropor torej bi bila dolžina 3300mm
predvsem me zanimajo ideje fiksiranja stranskih nosilcev v cigle... mislil sem jih malo razbit (notranji del) in zalit z betonom...
jo zmontiram pred fasado ali potem ko bo fasada gotova?
je 3300mm preveč? je potreben še en nosilec v sredini?
bi bile cevi 50x 50x 2,00 mm ustrezne...

nahrung002.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.177
8.957
113
Zavarit ustrezne konzole, ki bodo sidrane v zid in potem bo stiropor to konzolo objel. Iz striopora gleda samo pritrdišče. Pravkar delam tole, čakam na cinkanje potem pa še konzolo pobarvam, kljub temu da ne bo vidna. Jaz sem si sicer samo igrajo malo drugače zamislil,ampak logika sidranja je verjetno ista za vse ograje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Da bi dal okrogle inox cevi ti pa ni?

Vse tri prečke (če jih bo toliko) privariš na ploščato jeklo, ki ima dve do tri luknje za pritrditev. Vijačiš. Nato vse skupaj obdelajo s fasado, da bojo na koncu videti samo prečke.

Kako je z upogibom na taki dolži ne bi vedel...bi moral stestirat če pride do upogiba na taki dolžini (po mojem občutku pride)...in po potrebi vse skupaj prilagoditi..krajšati vmesne palice na pol, ter vmes dati steber.

Druga opcija je, da komplet zadevo fiksiraš vspodnji del preko streh stebričkov..dva na strani, tretjega v sredini. Ta opcija se bo bolje speljala s prtitrditvijo po izvedenei fasadi (motil bo stirpor kot podlaga za skupno višino).


Če bi pozidal tisti del še z eno šaro cegla...?
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Hvala
ne okrogle inox cevi mi ne sedejo in tudi nekako ne paše v celoto, ker je vse pravokotnih/ ostrih oblik
tudi zidal nebi, ker bi potem zaprl preveč dostop svetlobe v mansardo...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
o zmontiram pred fasado ali potem ko bo fasada gotova?
je 3300mm preveč? je potreben še en nosilec v sredini?
Vse montiraj PRED fasado!!!
dolžina 3,300 je preveč. Cevi se bodo upognile, če ne prej pa ko se boš naslonil in "pogledal lepo sosedo"!
evil.gif
Tako da vmes daš še en stebriček.
Fiksiranje v steno, ti je razložil @vincenc. Enoko narediš s fiksiranjem stebrička.
To je po tvoji zamisli.
Meni sami ni všeč tvoja zamislel. Nisem pristaš železnih ograj
evil.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
noo... vsake oči imajo svojega gospodarja. Vsekakor pa (še enkrat) Prej pritrdi vse kar misliš pritrditi v zid in tla. Pri fasadi ti bo vse skupaj s stiroporjem obložil in ne bo nič vidno.
Kasneje, boš v stiropor bolj slabo ali pa nič pritrjeval. Pa tudi poškodoval bi samo fasado.
PS Tudi za žlebe moraš pred zaključnim slojen izvrtati luknje. Če se kaj poškoduje, ti lahko še popravi z zaključnim slojem. (kaj malega)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Ograjo naredi pred fasado, ne pacaj po fasadi.
Ne razbijaj ceglov in betoniraj potem. Ce se bojis da vlozki ne boo prijeli, se dobi masa katero nafilas v namenski perforiran vlozek in zadego.zasravfas potem. Bos najprrz prej steno.podrl kot pa vlozek ven potegnil.

In ja, tudi jaz bi si na sredi privoscil stebricek, pa na racun tega kaj svohnejsega od 50/50 cevi. Meter in pol razpona (polovica tvojega) lepo prenesejo 30/30 cevi tudi ce kak otrok gor stopi.
Razmisli pa zakaj moraj biti v javnih objektih vertikalne "ograje". Ti hos s tvojimi cevmi naredil lepo lojtrico za plezanje otrokom. In ko otrok pride do vrha.... Imam sam tudi tako lojtrico{kupljena starejsa hisa) in bo treba enkrat spremeniti
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
super.
A bo v stiropor oblečen tudi ta poševni beton odspodaj???? Če bo, kolk debeline? Ne vidi se najbolje na sliki, kolk je na zgornjem delu vogal ograje umaknjen od tega betona. Izgleda, kot da ni nič. V tem primeru se ti bo zgornji del ograje v vogalu skril pod stiropor.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
ja, vse bo oblečeno s stiroporjem. z zunanje strani s fasadnim, od spodaj in znotraj pa samo 5cm ali mogoče še manj, samo toliko da se lepo zaključi vse skup
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, zadnji stebriček imaš preblizu zidu, kot ti je Lanos že rekel. Ko boš dal preko stiropor, bo šel stebriček že vanj.
Prestaviti ga ne moreš - spodreži ga pod vrhom in poševno v ročaj, pa bo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
ja, vse bo oblečeno s stiroporjem. z zunanje strani s fasadnim, od spodaj in znotraj pa samo 5cm ali mogoče še manj, samo toliko da se lepo zaključi vse skup

Glede na sliko (če se pravilno vidi) boste spodaj lahko dali kvečjemu 2 cm. Škoda ker nisi vsega skupaj vijačil preko 3 cm stirodurja..tako spodaj kot zgoraj.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
ma ne, saj je bilo namenoma delano tako, da se stranskih nosilcev ne vidi... pridejo samo prečne cevi "v steno"
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
še eno vprašanje se mi poraja sedaj ....
tega balkončka je cca 20m2 bolj kot ne podstreho razen mogoče nekajkrat na leto ob res močnem vetru in deževju malo zamoči notri...

omislili smo si lesen podn na tej terasi pa sem mal študiral in gledal... bi se navadne smrekove dile obnesle za kakih 10+ let?
al bi blo treba macesen al še kaj hujšega gor ruknit?
hvala
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.177
8.957
113
ne, imho, menjaš po 10 letih

je pa boljproblem, ker katerikoli les bo po par letih neugoden za boso nogo...