Pomivalni stroj samo izčrpava vodo

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še nekaj si me spomnil, pri vseh pomivalcih do sedaj nisi mogel normalno govorit zraven ko je pomival, tako glasni so bili. Tega po "družinskem" kosilu napolnim in vklopim, pa se normalno kava pije in klepeta zraven.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Ta moj k sem ga imel 11 let.Je imel 44db.Nemoteč ponoč in podnev.Ta nov pa vidim da ima komaj 40db.Če pa daš na tihi program reimo nočni je komaj 38db.Že pr starem,sem včasih preverjal,če dela.Pr novem bo pa očitno res Super Silence
smile-1.gif
.

Bom poročal,k ga dobim in opravim cikel pomivanja.Pa še osvetljen bo v notranjosti Emotion Light
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik nemenabijat pravi:
Jaz ta model nebi vzel samo zaradi tega, ker po pranju sam odpre vrata, da gre para ven. To sem prakticiral 15 let nazaj, pa sem moral potem menjati pult, ker se je začel napihovat zaradi vlage.

A sušenja se ne da izklopiti? Namreč, na obstoječem Candy-ju imam sušenje izklopljeno, tako da po končanem pranju sam odprem vratca in se čez noč posuši.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
AndY1

Poglej pr temu Gorenje.Kako so kaj košare razporejene.Če se poklopijo vse dol,sploh za velke lonce in podobno.In če so kokr tolk fiksne.Da ni vse razmajano,ko da je že par let delal.Pejt v trgovine in poišči ta model in ga prečekiraj.

To sem tudi že sam razmišljal. Namreč, zdaj na spodnji odlagalnik brez problema dajem piskre, krožnike, tudi ta velike, dajem na zgornjega.
Pri tem gorenju pa izgleda, da zgoraj lahko daš samo male krožnike, spodaj ta velike, za piskre pa zmanjka prostora.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Ravno sem govoril z Boschem.Pr temu novemu pomivalcu.Se spodnja košara vse preklopi dol oz lahk daš vse dol.Tako da je spodaj več kot dovolj prostora za velike lonce in pekače.Itak ni košare za pribor je na vrhu.To je res pomembno,da se vse preklopi dol.
V zgornji baje tudi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
če je perfect dry samo to, da ima zeolith, ne verjemi. to imam jaz in kake plastične posode, kjer notri zmešaš stvari (kvašeno testo, palačinke, saj veš kaj mislim), pa kake pokrove od "taperverja" ipd veselo brišem. pa da nam samo šimfala... vse ostalo mi je super. veliko gre notri, tisti predal posebej za pribor zgoraj mi je top, je tudi tih sam po sebi. vendar, kot pri pralcu in sušilcu ni ponavadi vzrok hrupa mašina, je tudi tu včasih tako. tam mmi zadrge ali kake kovinske cete nabija ob boben, tukaj če ne pazim pri plastčnih kozarčkih (otroških) in jih zakajlam s kako drugo posodo, mi jih meče po stroju, dokler pač se nekam ne zagozdijo.
 
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Gorenjevi pomivalni stroji niso ok?

Naš Candy TC ELECTRONIC 5.20 je začel na dnu vrat kapljati pa sem poskusil očistiti vse gume, ampak starost naredi svoje in očitno so preperele, rezevrnih delov za tako star stroj se ne dobi, tako da sem gledal tega od Gorenja:
http://www.gorenje.si/izdelki/.../gi67260/539006

gorenje ima malo čuden nabor teh zadev:
- imaš brand asko ki je tam kot miele, sa mga pri nas vsaj zaenkrat še ni (kot asko)
- gorenje+ je v bistvu asko, samo logo je drugi. MIslim da za gorenje+ je to edini vir pomivalcev, se jih ne kupuje
- potem maš nekaj lastne proizvodnje (60cm). te prepoznaš ker piše made in slovenia
- otalo je kupljen program in iscer iz strani MIdee (midea), prepoznaš jih po tem da so made in PRC. Nedolgo nazaj se je kupoval en fagor, pa kar nekaj smega. To je mislim da bolj kot ne preteklost


stroj ki ga imaš na linku je kolikor mi je znano njihov produkt, narejen v Sloveniji
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Meni je letos 7 let star elektrolux crknil pa ga nisem šel popravljat. Takrat mislim da je bila cena 550€. Neki so se koleščki na košarah polomili. Pol je nehal sušit, nato je samo še z mrzlo vodo pral.( v času garancije so morali elektroniko menjat) Tipke na stroju so ratale grde (zlizane). Sem šel v Merkur vzel Gorenje za 350€ (rosfrei kad). Opere v manj kot uri, posuši v nulo..opere lepo na tapocen Lidlove tablete. Drugega od stroja tudi ne pričakujem. Po petih letih če crkne grem po novega, ker koliko sem spraševal so stroški popravila takoj 200€.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Pršlo je do spremembe.Sem preklical naročilo Boscha.Kupil bom Miele.In sicer tega k bom dal link.

https://www.miele.at/haushalt/geschirrspueler-1537.htm?mat=10344610&name=G_6730_SC

Ni sicer pr nas dobavljiv.Sm se pozanimal v salonu Miele v Črnučah.Ampak ni problema so rekli.Ga bodo dobavii v roku 5 do 7 delovnih dni.
Če bi kter Miele aparat,k ga pri nas ni.Se obrnite na Miele,in vam bodo zrihtal.Vem,da vas je malo takih za Miele.Pač tisti,k gledate v tej smeri.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Če bi takoj vedu,da zrijtajo tud iz tujine.Sploh nebi po Boschu gledal.Sem pač mislil,da imajo ta model samo za tuji trg,za Slovenijo pa ne.In včeri,mi neki ni dalo mira.Pokličem na Miele in vprašam za ta model.Če ga je možno dol dobit?So rekli seveda sploh ni problema
smile-1.gif
.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.389
9.127
113
dobra odločitev, so ti dali kaj popusta? ponavadi niso fleksibilni in ne j. sistema
wink-1.gif
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
So so...zato sem dobil še večje veselje in ga naročil
smile-1.gif

Skor,da so mi mogli dat popust.Kolk sm jim naredu prometa,bi blo žalostno da neb dobu popusta.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
No, in kok pol tole pride? So pa bolj fleksibilni kot Bosch pol. Meni niso hoteli dobaviti mikrovalovke, ki je ni bilo na slovenski strani. Kakorkoli, povej kako posuši plastične "bazencke", kot v mojih primerih gor napisano. Sej sem se preveč razvadila, ni treba vsega brisat, ampak ko moram pa krpo v roke vzeti je pa vseeno ali 1 ali pa 3 stvari obrišem. To pomeni, da moram vsako pogledat, paziti kako ven vzamem, da ne brišem se česa in potem tiste 2 reči/stroj malo popivnat.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Ko dobim stroj in operem posodo.Sporočim kako je posušil.Ker ima neko Turbo funkcijo sušenja.Bomo vidl.
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113


Kaj takega operi. Na dnu posode ko se "bazen" naredi, pa pokrov ko so vse tiste zareže in vdolbine. Jaz moram ponavadi to brisat.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Ja to ti pa noben pomivalc ne bo posušil,in tolk vode ven spravil iz tistega roba.Imam isto posodo.Zato jo dam vedno poševno...da odteče voda in minimalno ostane za robom.