Sušilni stroj

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Riknil 14 let star gorenjev, sem ga podrl in je jermen strgan, na servisu pravijo najmanj 180 eur, bolj verjetno tam okol 250. Za 400-500 pa se menda dobijo novi zelo dobri.

Zdaj ker jaz nimam pojma o tem, me zanima, kaj kupit? Eni konvekcijski eni s toplotno črpalko itd.

Na mimovrste imajo ravno enega Candy v akciji za 450, A++ energetski razred, osnovni gorenje so nekje 250.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
kupi nekaj s čim daljšo garancijo ( v praksi potrebuješ samo 3-4 programe )
stroj s toplotno črpalko se ne izplača

Zakaj se ne izplača? Ta candy ima 40 mesecev in a++ pa je lih 200€ dražji od unih s C ali B energetskim razredom. Edin en gorenje je še za 490 pa ima 5 let garancije.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Pa še kako se izplača, če stoji v majhni kopalnici in nimaš prisilne savne vsakič po sušenju.
Smo imeli obični grelec prej in zdaj par let TČ; ja je bil dražji, nikoli ne bom s porabo profitiral razlike v ceni - ampak vseeno bi takoj spet kupil takega s TČ.
Ni vse v direktnem cvenku. Pa še cunje manj zmatra ker dela na nižji temperaturi.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Riknil 14 let star gorenjev, sem ga podrl in je jermen strgan, na servisu pravijo najmanj 180 eur, bolj verjetno tam okol 250. Za 400-500 pa se menda dobijo novi zelo dobri.

Zdaj ker jaz nimam pojma o tem, me zanima, kaj kupit? Eni konvekcijski eni s toplotno črpalko itd.

Na mimovrste imajo ravno enega Candy v akciji za 450, A++ energetski razred, osnovni gorenje so nekje 250.

Jermen je 10 EUR. Sam zamenjat to pri Gorenjevmu stroju je vesoljski podvig, ker moraš podret stroj na prafaktorje, dobesedno. Enkrat samkrat nikad više.

Kot že rečeno, kupiš nekaj za 300 do 400 EUR, če nimaš zadeve ravno v majhni kopalnici, gledaš, da je A razred in to je to. Če imaš pa zadevo v majhni kopalnici, pol pa le toplotno.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.027
568
113
glej čimdaljšo garancijo, pa da je čimcenejši.
tisto razliko nikoli ne boš spravu noter z TČ, ga pa vzami s TČ, če res nočeš imeti preveč toplo v kopalnici (jaz sem ga zanalašč vzel brez TČ. da mi še kopalnico greje, ker nimam talnega noter).
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Je ze veliko tem o susilnih strojih. S toplotno crpalko manj unici obleke in manj toplote spusca v prostor. Susi pa dalj casa ker susi z nizjo temperaturo in zato porabi manj elektrike.
Ce veliko susis kupi toplotno crpalko ce ne pa navadnega.
Sam sem kupil beko firmo dela dobro in ima 5 let garancije. Verjetno ce bi dal 200 300 eur vec za boljso firmo bi bil verjetno malo tisji pri delovanju in tako dalje... uporabljam pa 2 programa tako da pozabi na programe
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Riknil 14 let star gorenjev, sem ga podrl in je jermen strgan, na servisu pravijo najmanj 180 eur, bolj verjetno tam okol 250. Za 400-500 pa se menda dobijo novi zelo dobri.

Zdaj ker jaz nimam pojma o tem, me zanima, kaj kupit? Eni konvekcijski eni s toplotno črpalko itd.

Na mimovrste imajo ravno enega Candy v akciji za 450, A++ energetski razred, osnovni gorenje so nekje 250.

Jermen je 10 EUR. Sam zamenjat to pri Gorenjevmu stroju je vesoljski podvig, ker moraš podret stroj na prafaktorje, dobesedno. Enkrat samkrat nikad više.

Kot že rečeno, kupiš nekaj za 300 do 400 EUR, če nimaš zadeve ravno v majhni kopalnici, gledaš, da je A razred in to je to. Če imaš pa zadevo v majhni kopalnici, pol pa le toplotno.

Ja vem ker sem moral tri stranice podret, da sem strganega ven dobil, da bi pa novega čez boben bi moral pa verjetno vse sestavne dele razstavit. Sem jim ga kar tam pustil.

Bom verjetno vzel tega gorenje s toplotno ker se kar veliko suši z malimi otroci pa 5 let garancije.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
men je bla pa mala šala takle jermen zamenjat res, da je treba vse podret , ampak probaš če ne rata ga še vedno lahko pelješ na odpad
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
S toplotno črpalko jemlje toploto iz prostora, ter jo seveda odda nazaj (zato se kopalnica ne pregreva..porabi pa stroj del energije za delovanje kompresorja, ki tudi oddaja toploto).

Ne bom trdil..a mislil da če gledaš za razredom A bo to možno zgolj s strojem s toplotno črpalko.

Sodelavec vem da je kupil Bekota s toplotno za nekaj pod 500 EUR, kar se meni zdi sprejemljivo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Si predstavljaš pollitrski kozarec za pivo? Ko sem prišel do točke, da sem lahko napeljal nov jermen je bil poln knipingov in raznih vijakov, če jih je pet ostalo v stroju nič ne rečem. Užas, in mi je blo žal da sem se sploh lotil takoj, ko sem videl stanje ostalih delov stroja. Je le trgal 11 let tud po dve žehti na dan, ker smo si ga s taščo delil. No moji in tašči sem rekel, da sestavim, probam in če ne proradi gre direkt na odpad. No in sestavim, celo noben kniping ni ostal v kozarcu, priklopim....tema. Odprem še eno pivo, naložim na rudl in začnem vlečt prot avtu, ko mi neki reče, stari, tri ure si se je.bu s temle a nebi pokrova snel pa še enkrat uč vrgu. Kar tam v garaži snamem pokrov in opazim, da sem en konektor pozabu skupi dat. Stroj proradi, babnicam pa rečem, da ko naslednjič mrkne je to to, gremo po novega in pika.
Čez pol leta usuje programator itak da sta klicali servis in ju je en lokalni serviser nategnil za nov programator, 150 EUR sta dali, pol pa mene poklicali. Seveda je čez pol leta spet stroj mrknil, sem sam klical frajerja, če ga zdaj vzame, ko se je pol leta nazaj šopiril, da ga bo vzel za hčerko, ker je še superduper. Tko tašči spuli vsako leto vsaj 100 EUR za servis 20 let starega pralnega stroja. Stari se me pa na daleč ogiba na ulici, ker sem mu rekel, da stare mame lahko nateguje, mene pa ne bo.
 
Nazadnje urejeno:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
kupi nekaj s čim daljšo garancijo ( v praksi potrebuješ samo 3-4 programe )
stroj s toplotno črpalko se ne izplača

Zakaj se ne izplača? Ta candy ima 40 mesecev in a++ pa je lih 200€ dražji od unih s C ali B energetskim razredom. Edin en gorenje je še za 490 pa ima 5 let garancije.

CANDY JE obup od obupa. sam stran raje beko. kupi s toplotmno črpalko kakega beka, niso dragi, sušiš pri nižjih temp in posledično se cape manj uničujejo, pa štroma skuri manj. Poglej tudi učinkovitost sušenja, ker če je bolj nizka , boš pač sušil malce dlje. da ne bo negodovanja kolk časa suši
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Res je.Candy je živi obup.Imam tud v bloku dve sosede.To tak nabija k centrifugira,da misliš da je potres.Je bratranc imel sušilca Candy.Katastrofa od katastrofe.Sam ga večkrat razstavil in nazaj spacal.
Tako da rajši vzami Beko boš več kot zadovoljen z njim.Poznam kr neki ljudi,k imajo Beko.In so res zelo zadovoljni.

https://www.ideo.si/susilni_st...amp;sortiranje=

Evo ti.Kar tri imaš na kupu po dobri ceni.Eden celo zmagovalec na testu.
smile-1.gif
 
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Res je.Candy je živi obup.Imam tud v bloku dve sosede.To tak nabija k centrifugira,da misliš da je potres.Je bratranc imel sušilca Candy.Katastrofa od katastrofe.Sam ga večkrat razstavil in nazaj spacal.
Tako da rajši vzami Beko boš več kot zadovoljen z njim.Poznam kr neki ljudi,k imajo Beko.In so res zelo zadovoljni.

https://www.ideo.si/susilni_st...amp;sortiranje=

Evo ti.Kar tri imaš na kupu po dobri ceni.Eden celo zmagovalec na testu.
smile-1.gif

candy se ja zaj****l ker je praktično vso proizvidnjo dal na Kitajsko, nekaj je Rusija pa še kak tak jajc. Ker je tako narejen aparat cenejš in v štacuni, četudi gre ven z malo nižjo ceno, profit večji kt če ga dela francesco v monzi. Žal pa niso računali z vpadom kvalitete. Mimgrede v nekatrih pomivalcih so celo Gorenjevi Powerdrive inverter motorji. MIslim da jij oglašujejo kot silenza PowerDrive. Skratka presežek vseh presežkov.
cheer.gif
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
S toplotno črpalko jemlje toploto iz prostora, ter jo seveda odda nazaj (zato se kopalnica ne pregreva..porabi pa stroj del energije za delovanje kompresorja, ki tudi oddaja toploto).

Ne bom trdil..a mislil da če gledaš za razredom A bo to možno zgolj s strojem s toplotno črpalko.

Sodelavec vem da je kupil Bekota s toplotno za nekaj pod 500 EUR, kar se meni zdi sprejemljivo.
Sušilni s toplotno ne jemlje toplote iz prostora.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

confused-1.gif
Od kje jo pa jemlje? Ti veš, kaj je toplotna črpalka?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Da ne boste mislili, da če imate sušilca s toplotno, da bo prostor po končanem sušenju hladnejši. Bo še vedno toplejši kot prej...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
jaz tudi ravno kupujem, za v "utility room", širine za dva klasična stroja.
Tam imam vse od umazanih cunj, manjšega umivalnika za šmiraste roke oprat ipd.
Ker je to v bloku, bom postavil sušilca na pralni stroj, v prostor(čk)u je še ventilator, zvezan na prezračevalni jašek

Ker nočem imeti pregretega prostora bom najverjetneje vzel tegale s TČ:
https://www.mimovrste.com/susilni-stroji/beko-susilni-stroj-dps7405gb5

Gorenje odpade, ker sem 13 let nazaj kupil top linijo vseh naprav za staro stanovanje, pa sem stalno popravljal nekaj (hladilnik 2x, pralni stroj odvijačena utež na bobnu 2x itd.)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Da ne boste mislili, da če imate sušilca s toplotno, da bo prostor po končanem sušenju hladnejši. Bo še vedno toplejši kot prej...

Tega nihče ne trdi. Tudi ne more biti, saj sistem ni perpetuum mobile - pa četudi bi bil !

Gre pa vsekakor ves višek energije s smetmi vred v kanalizacijo, kamor tudi sodi.