Sušilni stroj

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašal.
Imam Beko DCU8330 sušilni stroj in je do nedavnega delal ok, včeraj pa je po vklopu dokaj hitro začelo smrdeti po zatohlem in kaj kmalu po rahlo zažganem. Ko sem ga odprl je bilo v bobnu zelo vroče in je kar butnila sopara ven. Sušile so se brisače na standardnem programu. Na ekranu ni javilo nobene napake, sem še enkrat vklopil in spet v nekaj minutah zatohel vonj.
Vodo iz posode spraznimo vedno po koncu sušenja, prav tako očistimo filter takoj, ko se perilo posuši, kondenzator pa tudi očistim vsak mesec in v treh letih ni bilo težav.
Ali se je še komu pripetilo podobno, kaj bi lahko bil vzrok?
 
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
-20 do 40
grin1.gif


mene tu nekaj drugega skrbi. . Temp so precej nižje, ko t tiste za delovanjem. Pustimo da deluje od +5, ampak mius pa ne vem no. Že to da bo sušilc izpostaveljn tko nizkim temp je vprašanje, kako bo to na njega vplivalo.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Pragmatično gledano bi se povprečen kupec odločal med:
1. navadnim sušilcem (Nekaj v slogu Beko, 5 let garancije je must za normalnega smrtnika ki ne želi imeti stroškov)
2. sušilcem s TČ.
Razlike:
TČ manj ogreje prostor
TČ manj segreje (in tako manj uniči) cunje - ampak glede na to kaj danes delamo s cunjami (beri mečemo stran vsako sezono) je vprašanje če je to sploh faktor odločanja
TČ pokuri manj elektrike (vzemi tam 3-4 sušenja na teden, pa je razlika zelo navzgor zaokroženo da prišparaš enih 25-30 EUR na leto s TČ kar se tiče elektrike, pa je to zelooo navzgor zaokroženo)
TČ stane 100-150 EUR več
Se pravi ali vzameš Beko brez TČ za 280 EUR ali pa Beko s TČ za 450 EUR. Če se lahko stegneš za enih 150 več potem ponavadi vzame povprečen "zaveden" user tadrago varianto, ampak vedeti je treba da si kar se tiče porabe na nuli po 6. letih, pa že 150€ več moraš odkartat takoj - toliko kot bo štrom dražji v 6. letih bi se tudi obresti za razliko nabralo, hehe.
Torej: če imaš dovolj fedra potem vzameš TČ, če nimaš vzameš brez TČ. ob koncu garancije obeh boš nekje na nuli.
Aja, jaz bi gledal nekaj kar ima vgrajeno zamik vklopa, to je mogoče še kar pomembna zadeva: zvečer opereš, zmečeš v sušilca - ko ta enkrat oddela se cunje po par urah notri zmečkajo, se pravi je fino če jih tople ven pobereš - zato daš zamik vklopa za ene 5-6 ur, zjutraj ko se zbudiš samo ven pobereš, da niso zmečkane.
sarcasm on:
p.s.: aja, pri Miele-tu zgornji izračun ne velja, ta je tolk boljši da te zložene zlikane cunje že v omari čakajo
sarcasm off;
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Poklič jutri servis.In povej kaj se ti dogaja.Da ti ne zagori...
Bom poklical. Sem tako informativno vprašal, če se je še komu to zgodilo in možen vzrok.
Sem pa tudi preventivno izključil sušilec iz vtičnice.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
KarEn

Nam k mamo Miele,nam vsaj v omaro zlož in pospravi.Teb k se tok norca delaš iz nas,k imamo Miele aparate,če si ga ti ne moreš privoščit.Bi ti jih sušilc MIELE,z močnim šusom zmetal v glavo...Tak da bi si zapomnil,če bi še gdaj klatil take brezvezne izpade...in še gdo tuki na forumu...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Kapadimul

Pravilno si se odločil.Da si ga izključil iz vtičnice.Boš vsaj mirno spal.Juter pa poklič na servis,pa boš najbolj vedel na čem si.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Mielefan: ne bodi tako občutljiv, no. Saj zveniš huje kot bi bil lastnik Alfe:). Za večino smrtnikov pač Miele ne posuši toliko bolje kolikor ga plačaš, čisto enostavno (pa bi si upal stavit da večkrat perem in sušim kot ti). Samo napisal sem: 5 let garancije vzameš, pa je samo še elektrika strošek. Pol pa izbiraš ali se ti izide TČ ali raje denar porabiš za kaj drugega. To sem hotel povedati prvemu ki se spraševal kakšen sušilec naj kupi.
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
Ej MieleFan, a si ti resničen človek ali kak bot oz. seminarska naloga na področju umetne inteligence?
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Ker nisem dojel zadnjih postov.

Tašča kupuje sušilca, ima ga na balkonu (ki ni zastekljen). Budget 500-600 eur max. Želje, da je čimbolj varčen, da čimmanj krči oblačila in jih cefra.

Prej je imela enega prastarega, brez TČ.

Je kaj boljšega za ta budget? Je tole sploh lahko na balkonu?
confused-1.gif


https://www.electronic4you.si/bosch-wtw85460-166501.html

Mislim da varčnost in toplotna črpalka pod 0 st.C ne gresta skupaj.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Verjetno imaš zabasan grelec (če nimaš dveh rok, stroj odklopiš od napajanja in odstraniš zadnjo stranico, počistiš in sestaviš).
Sredi cikla je normalno, da je v bobnu vroče in vlažno.

NASVET:
Sušilni stroj je potrebno vsake toliko popolnoma očistit, zračnik med filtrom in kondenzatorjem, posodo za vodo, črpalko, zadnji grelec.
Če ne lahko mucke (tekstilni prah), ki naberejo na grelcu, povzročijo požar.

Kdor ne verjame, naj prižge (obvezno zunaj) pest muck.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Opisani simptomi (ful vroč stroj + malo smrdi po zažganem) so bili pred časom predzadnji simptomi, ki jih je stari sušilec dal od sebe. Zadnji simptomi so bili pa, da je samo še mrzlo pihal. Vzrok je ravno ta, ki ga je @Matko navedel: zabasan grelec se je pregrel in crknil. Na srečo je bila zamenjava smešno poceni ...
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Verjetno imaš zabasan grelec (če nimaš dveh rok, stroj odklopiš od napajanja in odstraniš zadnjo stranico, počistiš in sestaviš).
Sredi cikla je normalno, da je v bobnu vroče in vlažno.

NASVET:
Sušilni stroj je potrebno vsake toliko popolnoma očistit, zračnik med filtrom in kondenzatorjem, posodo za vodo, črpalko, zadnji grelec.
Če ne lahko mucke (tekstilni prah), ki naberejo na grelcu, povzročijo požar.

Kdor ne verjame, naj prižge (obvezno zunaj) pest muck.

Sem danes poklical serviserja in mu povedal simptome sušilca.
Pride še ta teden, da ga očisti-spada pod garancijo, tako je rekel serviser.

Sam bi se lotil čiščenja, če ne bi bilo več garancije, če bi imel stroj lažje dostopen do zadnje strani, nimam 2 levih rok, ampak zaradi operacije hrbtenice ne smem dvigovati težjih bremen še nekaj časa.