Pralni stroj, boben drsa ob tesnilo?

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Je mel ze kdo podoben primer kot je na sliki? Boben pralnega stroja je drsal ob tesnilo med pranjem in ga malenkost stopil (mmm smrad je bil nepopisen
smile-1.gif
)
Zdej pucam zadevo in vrtim boben na roke pa nikjer ne drsa. Je mozno da je bil to pac splet okoliscin oz. malo zavihano tesnilo in bo zdaj ok? Stroj je star 3 leta in drugace dela vse ok.

 

joza_gulikoza

Zelenc'
20. avg 2017
3
0
1
Upam, da bo kaj pomagalo.... če sem se že registriral na Alter zaradi tega
wink-1.gif


Jaz sem imel identični problem. Proti koncu centrifuge (najvišji, 1400rpm) se je pojavil smrdeč vonj po plastiki in na mestih nekoliko razcefrana plastika tesnila. Če si na suho vrtel boben ni bilo nič za opzaiti, boben ni nič ružil ali kaj opazno se premikal. Eskperimentirati se mi ni dalo, zato sem takoj poklical servis (zato pa je garancija). Serviser je sicer prvič pregledal stroj (ležaji ok), zamenjal tesnilo ter celo vrata (dizajn naj bi vplival na to, da se perilo bolje odbija od vrat), pod sumom vzroka, da se je perilo zapletlo med boben in tesnilo.

No, po prvem pranju se je napaka ponovila. Na 1400rpm (v naloženem stroju! na suho je delovalo bp)se je tesnilo ponovno "zažgalo". Tokrat so majstri odpeljali stroj (dobil nadomestnega), zamenjali vse živo (no zamenjali so celo grupo - boben) in mi potem pripeljeali stroj nazaj. Od takrat (1.5 leta) stroj dela bp. Res pa je da nekoliko bolj pazimo koliko je naložen, ter bolj poredko uporabljamo najvišjo centrifugo (je 1200 rpm čisto dovolj).

Se pa gre za Gorenje W9845I (kao top-of-the-line model). V treh letih je bila to edina (seveda resna) okvara. Čez Gorenje servis (v garanciji) pa tudi nimam pripomb.

Tko da ja ... pri meni ni šlo za enkratni dogodek ampak za kr resno okvaro ... zdej kaj točno niti ne vem več, ampak glede na to da so mi praktično pol stroja zamenjal je mogla bit kombinacija večih faktorjev. Če ima stroj garancijo, mislim da ni kaj za razmišljat.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
o hvala za hitri odziv, ce pritisnem na boben se ne povesi, je pa reza okoli bobna vecja na vrhu kot spodaj, zgleda kot da je boben cel za par mm povesen (nevem ali je ze od prej tako) lufta ni nobenega lezaj se ne slisi in boben se lepo vrti.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.390
4.376
113
49
Na sončni strani ALP
To mi je delal nov Candy. 3x na servisu, nikoli niso odkrili napake...
Odnos serviserja pa za skozlat. Imam še fotografije nekje kaj je naredilo s cunjami.

Še danes ne vemo kaj je bilo in se tudi ne pojavlja več...
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
sem snel gumo jo ocistil in z roba bobna spucal zatopljene delce, dal skupaj in po 4. pranjih vse ok
smile-1.gif

Lahko je pac enkrat nekaj zapelo za rob gume in ko se je koscek nalepil na boben je potem toliko bolj drsalo. Zdej bomo mal spremljal po vsakem pranju to je pa to.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

shocked-1.gif
Ne verjamem da si to storil. Če znaš gumo zmontirati, ne razumem, zakaj si okoli problema šel Alter spraševati.

confused-1.gif
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
haha Demz ne rabis verjet ampak ce v6 motor razdrem ga predelam in dirkam z njim bom pa tud stroj porihtal. Vprasal sem pa zaradi izkusenj drugih da si naredim neko predstavo kaj bi lahko se bilo.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Jaz sem z Gorenjem, nehal pred 25 leti, ko na top modelu stroja, nisem mogel v trgovini odpreti vrat in vprašam prodajalca, kako to, da ne gre ne meni ne ženi in mi odgovori, ja a ne veste tule malo pobrusite tale jeziček zatič vrat, pa bo šlo, zdaj je pa treba malo bolj na trdo.....

No takrat o Gorenju nisem hotel več slišati in takrat kupil Candy, ki ga tudi ne bi več kupil imam pa sedaj 15 let Electroluxe in nobene čudne napake, kaka pumpa, kaka elektro ključavnica, vendar čudnih napak tipa Gorenje, pa res ni.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Ja no, v 25 letih so se pa tudi menda kaj naučili.

V 25 letih, - kdo? Gorenje? Gorenje je to znal že pred 50 leti, le da je danes pozabil ... zaradi šparanja
crazy1.gif
.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Je pa tudi vprašanje, kako opere. Tastar boben izpred 30 let ali tanovi.
Pred kakimi 15 leti sem šel na boscha in je bila v tistem hipu razlika proti gorenju tolikšna, da niti ne pomislim ne več nanj.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.023
567
113
Evo po 7,5let se je poslovil pralni stroj Gorenje. Predzadnje pranje je neki poknalo v njem in zasmrdelo ( kot da bi pocila manjsa petarda), sem ga izklopu pa nisem nasel napake, potem eno pranje je bilo vse ok, danes zjutraj pa nikakor ni hotelo izklopit vode. Grem gledat pa cela kopalnnica pod vodo teklo je pa na spodnji strani vrat ven. Kot da bi vrata poknala.

Ima kdo idejo ali se to splaca popravljat ali picim jutri po novega? Ce ne, kaj naj vzamem? Pogoj je 5let garancije, 30 ali 40, 60 in 95stopinj program, pa da je cimcenejsi
smile-1.gif
(dva mala otroka)

Hvala in lp
M.