Kateri kavni avtomat?

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
Pozdravljeni

Zanima me,če ima kdo doma.Kavni aparat od znamk..Bosch,Siemens,Saeco.In kako je zadovoljen z njim?
Vam bom dal link aparatov.

https://www.ideo.si/kavni_espresso_aparati_in_avtomati/espresso_kavni_aparat_TES60523RW_BOSCH

https://www.ideo.si/kavni_espresso_aparati_in_avtomati/espresso_kavni_aparat_TI305206RW_SIEMENS

https://www.bigbang.si/aparat-za-kavo/hd891709-incanto-saeco-580336

Kok sem se zanimal v trgovinah.Vsak pravi da je najboljši Saeco.Vaše izkušnje?
Hvala.

zmaga.gif
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
Hhahaha
smile-1.gif


Tokrat ne bo Miele.Bolj se nagibam Saeco.Trgovci,mi vsi to znamko priporočajo.Zato me zanima,če ga ima kdo od vas.Če je res tako vrhunski?
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
Baje se po vsaki kuhani kavi,sam sčisti.Cevi noter itd.Kar se pa ostalega pucanja tiče...nimam pojma...
 
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Hhahaha
smile-1.gif


Tokrat ne bo Miele.Bolj se nagibam Saeco.Trgovci,mi vsi to znamko priporočajo.Zato me zanima,če ga ima kdo od vas.Če je res tako vrhunski?


jaz mam čist navadnega saeca in je mammamia. Glede na to da ciljaš na aparate vredne 500 +€ glej tuje trgovine ker mejo dostikrat fajn znižanja. Mediaworld je mel nekaj časa nazaj res hudo znižanje (tudi po nekaj 100 € na mašino)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:

Kok sem se zanimal v trgovinah.Vsak pravi da je najboljši Saeco.Vaše izkušnje?
Hvala.

zmaga.gif

Itak da je. Ne se zafrkavat prosim... pri nas je Saeco pac verjetno dost dobro pokrit, vsi ga imajo in zato hvalijo. Kaj pa zdaj ve prodajalec na beli tehniki kaj je najboljše? Jaz osebno imam ze drugega DeLonghija, so mi vredu sicer pa imas tukaj se tudi ostale znamke ki so definitivno boljse od Saecota npr. Jura? Odvisno seveda koliko si se pripravljen stegniti...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ja so... sploh tiste kjer vse sam štelaš se pravi ne-avtomatske samo tam pa ze mores bit zraven pol barista pa jebat se ti more dat... pa vprasanje kako je pri nas z Gaggio za servise in dele... Saeco, Delonghi, Jura so pokriti...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Znamka nima veze. Če se boš ukvarjal z njim bo kava ok, če misliš 3 kave na dan ven dobit, kdaj pa kdaj pa še to ne, pa raje pozabi ali kupi nekaj na kapsule za 50 eur.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Znamka nima veze. Če se boš ukvarjal z njim bo kava ok, če misliš 3 kave na dan ven dobit, kdaj pa kdaj pa še to ne, pa raje pozabi ali kupi nekaj na kapsule za 50 eur.

Bulšit kar si napisal. Vsi ti avtomati v rangu 500 600 700€ niti niso delani za 20 kav na dan. To ni industrijska opcija, to so hišni aparati. In ja, 3 kave na dan je čist normalna številka za tak avtomat. Ni pa ni jasno, zakaj mora pit drek od kapsul če spije zgolj 2 kavi na dan? A če spijejo doma 20 kav pa si lahko privoščijo kaj boljšega?
confused-1.gif
Skratka nima veze... razlike so, tudi velike, je pa vsak sam tisti ki mora najti eno pravo razmerje od tega kaj vložiš in kaj dobiš ven...
 
Nazadnje urejeno:

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
467716-post_slo.gif


Ko par let piješ isto kavo iz kapsul se tudi nažreš istega okusa. Kapsula ima poleg kave sigurno zraven kake dodane ojačevalce okusa.
Pri kavnem aparatu mi je bistveno to, da si lahko kuham različne vrste kav na kakršenkoli način (dolgo, kratko...).
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Kolk eni komplicirate in ne vete kam bi z denarjem...
rolleyes-1.gif


Sem bil prezadovoljen z avtomatom iz Hofera za 40€. Z zajemalko daš kavo v ročko, potlačiš in zapneš v mašino.
Še za čiščenje kamna v cevkah in grelcu ni bil problem mašine razstavit in spucat.
zmaga.gif


Po selitvi pa sem imel mašino v kleti katero je v poplavah zalila voda.
Še danes se mi kolca po dobri kavi (illy, barcaffe...)
cry12bpy.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Kolk eni komplicirate in ne vete kam bi z denarjem...
rolleyes-1.gif


Sem bil prezadovoljen z avtomatom iz Hofera za 40€. Z zajemalko daš kavo v ročko, potlačiš in zapneš v mašino.

.. mašina ki jo omenjaš je super, samo pozabljaš en detalj. Če hočeš res dobro, kaj dobro vrhunsko kavo jo moraš (pravilno) zmlet par minutk prej da dobiš lepo svežo aromo. Tu pa pridemo do tega da imaš vsak dan zjutraj ko hočeš kavico 15 min dela, pol kuhnje zapacane od stresene kave in na koncu še zajebeš mletje in dobiš ven čudno kavo. Tu so avtomati za 500EUR+ zlata vredni ker dobiš točno to kar sem prej omenil ven iz avtomata v minutki.

Skratka tale gizmo je na moji "to buy" listi že nekaj časa, ampak čakam da prej crkne hoferjeva ročka!
grin1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Mater, men se je pa pr temu Hoferju ročka polomila..... Kuhanje espresa je umetnost in si ni težko vzet 15 minut in so del izkušnje. Je pa res, da sem imel čas to počet sam ob vikendih, tko da bi ena taka mašina prišla krepko prav. Mogoče veš če obstaja kaka dobra, ki nima še vse ostale krame okol mleka zraven?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Meni hoferjeva še dela!
10.gif


Glede predlogov sam nisem še nič posebno gledal. Ampak tudi meni je v osnovi pomembno samo to da ima integriran mlinček in samodejno polnjenje. Svinjarijo lahko sam ven stresem, mleka in njegovih funkcij ne rabim, dolžino kave lahko pa tudi sam ročno reguliram. V bistvu temu še najbolj ustrezajo industrijske mašine za kavo ..
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
moja hoferjeva espresso mašin je bila na servisu že 2x, crknit pa kr noče
smile-1.gif
naslednja bo verjetno delonghi
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Lej, napisal sem v smislu da se ti za 3 kave na dan najbrž ne ljubi tolk jebat z avtomatom. Folk kupuje avtomate za jurja ker samo pritisneš in ven priteče topshit. Ja. Prvi mesec, potem pa samo še kislca.

Imel sem saecota za 1.200 eur 10 let. Dokler se je uporabljal dnevno smo pili odlično kavo. Potem 2 leti občasno samo še kislco. Potem so se začele okvare. Zaradi preredke uporabe in nazadnje je šel na dinos.

Kakorkoli, ni treba toliko slabe volje stresat in strinjam se da so kapsule shit. Ampak glej, samo pritisneš in imaš kar imaš.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Meni se tri kave na dan zdi že kar dobro povprečje. Mislim, razen če vam je vsem pitje kave ritual zjutraj in po šihtu... jaz imam hofr (lidl?) mašino na ročko (btw, če gledaš po oznakah je proizvajalec dejansko delonghi) in dela že nekje 5 let. Enkrat sem menjal tesnilo ročke, cena sitnica, to je to. Pred tem sem imel "identično" zadevo, samo od barcafeja, ki je delala +10let, s tem da tam je šlo nekaj okoli grelca in se mi ni dalo popravljat (začel puščat, dihtunge take ni blo za dobit...). In ne menjam "prave" kave za kapsule. Čeprav, se strinjam, da sveže zmleta kava naredi ohoho razlike, mlinčka nimam. Kupim zrnje, zmeljem, po tem si pa iz zaprte vrečke malo po malo (cca 1x na teden) pretresem v priročno posodo, iz katere zajemam kavo. Kavo pa čez teden delam samo zase, ampak obvezno dvojna podaljšana
grin1.gif