Kateri kavni avtomat?

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:

Kakšna pa je razlika med aparatoma Piccolo in Drop? Rezultat se mi zdi da dobiš enak, razen da je Drop bolj sexy.

exactly
evil.gif


Pa Drop je avtomatski, Piccolo pa ne. Torej moraš stat zraven pa ustavit pretok vode.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Pozdravljeni

Zanima me,če ima kdo doma.Kavni aparat od znamk..Bosch,Siemens,Saeco.In kako je zadovoljen z njim?
Vam bom dal link aparatov.

https://www.ideo.si/kavni_espresso_aparati_in_avtomati/espresso_kavni_aparat_TES60523RW_BOSCH

https://www.ideo.si/kavni_espresso_aparati_in_avtomati/espresso_kavni_aparat_TI305206RW_SIEMENS

https://www.bigbang.si/aparat-za-kavo/hd891709-incanto-saeco-580336

Kok sem se zanimal v trgovinah.Vsak pravi da je najboljši Saeco.Vaše izkušnje?
Hvala.

zmaga.gif
od teh treh po vrstem redu:
TES605 (poglej če dobiš kje siemens TI607) - preizkušena tehnologija, več nastavitvev, ni tolk zajeban za pucat če se uporablja mleko v tetrapaku, dosti programov + prilagodljivi programi (krajša kava, močnejša,...)
TI30x oz. EQ.3 - grelna enota in mlin sta iz EQ.9 serije, ne potrebuje zunanje enote (mleko se speni v šalci), nižji rang kot ostala, manj prilagoditev in programov.
HD89 - spominska funkcija, mal bolj kompleksen za čistit ( posoda za mleko zna biti problem), simpl nastavitve, prilagodljivost programov


sta pa TES6 in EQ.3 razvita in proizvedena v sloveniji
smile-1.gif
 

nevtralec

Pripravnik
6. jan 2014
62
4
8
Saeco je italijansko podjetje in kar se priprave kave tiče so po mojem okusu daleč največji mojstri v pripravi kave.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ksz.......

Nabavil Krupss EA815B70 iz Spar-ja za 299€.

Popije se med 5 in 10 kav dnevno. Mleka in penilnika ne potrebujem, ker se kuha dvojne espresse.

Glede na to, da dosedaj nisem kupoval kave v zrnju, sem za prvič kupil spar premium kavo, pa moram rečt da je končni izdelek zelo zadovoljiv.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Poznam ravno ne, sem pa dost o tej Gaggiji zasledil ko sem kupoval, mislim da ni slaba zadeva. Ampak tukaj moraš malo migat pri tem avtomatu ali...? Ne gre za (one touch) full avtomatiko?
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Čeprav imam sedaj kar nekaj pomiselkov. Berem komentarje na amazonu in niso nič kaj vspodbudni.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik Mr_NO pravi:
Jup, čista klasika, nič avtomatike.

Pri teh klasikah sem dost bral da so določeni avtomati dost dobri vendar moraš bit tudi malo "bariste" če hočeš da je kava dobra. Skratka kaj ti hočem povedat, če se boš ljubiteljsko v to poglobil (nastavitve in ostalo sranje) bo kava dobra, sicer za en drek. Potem ti je avtomatika boljša opcija, brez da se drkaš je kava solidna.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Pozdravljeni

Če koga slučajno zanima Tchibo Cafissimo aparat, popolnoma nov in zapakiran za 50% cene naj me kontaktira.
cafissimo-classic-hot-red.jpg