Kateri kavni avtomat?

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.631
6.434
113
Kakšna pa je kava iz teh Hofer LIdl aparatov, v primerjavi s kavo iz kakšnega kafiča?
Sam trenutno uporabljam kafetijero, in mi je kava zelo všeč. Edino čiščenje je malo zamudno.
Uporabljam pa kavo Escobar.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.330
6.533
113
3 kave že fajn dosežek ja, ponavadi samo zjutraj pade kava, ko pa pride človek domov, pa je itak že prepozno da bi pil pravo kavo, za brezkofeinsko brozgo pa tak vseeno če je aparat ali kapsula
smile-1.gif
no..vikend potem edino, ampak to ne vem če se splača jurija samo za to dat?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.330
6.533
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:

Uporabljam pa kavo Escobar.

Za top kave, kot je escobar (jo melješ sam, vedno svežo?) je seveda edini pravi način avtomat za jurija ali še več. Da bo torej primeren sistem za mletje, predvsem potem čiščenje na nivoju in tudi "zalogovnik".

Sem sam pred leti tudi vedno mlel svežo in kuhal svežo Escobar, ampak potem človek raje nameni ta čas za kaj drugega in se navadi na "kapsule", saj je v igri samo okus, dobrobit kave ostane ne glede na avtomat/ročno kuhanje
smile-1.gif
če je seveda kava primerno hranjena.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.330
6.533
113
Predvsem mora imeti primerno čiščenje, tako sistema za vodo, mleko (če je) in pa tudi mlinček. Če se v mlinčku zaredijo mikroorganizmi tudi sveže mleta kava ne bo več dobra.
Pa tudi mlinček mora biti primerno dober za primerno mletje
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Lej, napisal sem v smislu da se ti za 3 kave na dan najbrž ne ljubi tolk jebat z avtomatom. Folk kupuje avtomate za jurja ker samo pritisneš in ven priteče topshit. Ja. Prvi mesec, potem pa samo še kislca.

Imel sem saecota za 1.200 eur 10 let. Dokler se je uporabljal dnevno smo pili odlično kavo. Potem 2 leti občasno samo še kislco. Potem so se začele okvare. Zaradi preredke uporabe in nazadnje je šel na dinos.

Kakorkoli, ni treba toliko slabe volje stresat in strinjam se da so kapsule shit. Ampak glej, samo pritisneš in imaš kar imaš.

Pa saj to se redno/dnevno uporablja razen ko si na dopustu kje... kava pa ni nek produkt ki se ga navelicas, ali jo pijes ali ne... pac ritual, isto kot gres zjutraj srat
evil.gif
Je pa res da zahteva doloceno vzdrzevanje, skrb, delo ampak meni to ne predstavlja tezave. Cist tako povem za moj avtomat:

Na 1 mesec bi naj notranjo enoto za 10min potopil v vodo in jo spral s curkom, no jaz to naredim nekajkrat na mesec. Enota gre ven na klik, nekaj sekund dela.

Na 2 meseca se prizge lucka za vodni kamen, spustis skoz pac cikel in je to to.

Obrišeš prah ter spraznis spodnjo taso kjer se nabere voda. To je to.

Edino kaj je mogoce malo vec dela pri meni z milkerjem, tam je pac mleko zraven, mlecna mascoba treba veckrat cistit... je pa tako, jaz vseeno teh avtomatov nimam 5 ali 10 let, menjam vseeno prej... ker pac kot si omenim zaradi X dejavnikov postane kava slabsa... Če se splac met tak avtomat? Definitivno ne, je pa fajn
cool-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.330
6.533
113
z mlekom je samo sranje ja, zato sva midva nehala uporabljati ta dodatek
smile-1.gif
naslednji avtomat bo skoraj sigurno brez tega, ker nima smisla.

Drugače pa itak v pravo kavo ne sodi nič, mora biti odlična sama po sebi
smile-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Pozdravljeni

Zanima me,če ima kdo doma.Kavni aparat od znamk..Bosch,Siemens,Saeco.In kako je zadovoljen z njim?
Vam bom dal link aparatov.

https://www.ideo.si/kavni_espresso_aparati_in_avtomati/espresso_kavni_aparat_TES60523RW_BOSCH

https://www.ideo.si/kavni_espresso_aparati_in_avtomati/espresso_kavni_aparat_TI305206RW_SIEMENS

https://www.bigbang.si/aparat-za-kavo/hd891709-incanto-saeco-580336

Kok sem se zanimal v trgovinah.Vsak pravi da je najboljši Saeco.Vaše izkušnje?
Hvala.

zmaga.gif

Sm dak kr nekaj čez roke (dnevna uporaba) reku: Prvo Delonghi, pol pa tak Saeco..

Tale HD8917 mam v firmi, Delonghija pa doma. Delonghi naredi precej bolj gosto peno, ostalo je isti k.

J podoben temu (progremator je mal drugačen) Delonghi

Bosch/Siemens ni napačen sam pop. k puca. Precej bolj štorast.

Kavo bp posod nastaviš v nulo, men je bolj važno kolk je telovadbe pri čiščenju
grin1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Pri meni, razen za posebne priloznosti, se pine kava s hladnim mlekom. Prevec je packarije, ce hoces da je res cisto. So mi sicer tile samocistilni zanimivi, samo nisem se videl takega da res ne bi bilo nekega dodatnega dela. S samo kavi ga prakticno ni
smile-1.gif
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
sam uporabljam saeco aparat 10+ let in nimam ene pripombe.Odsvetujem ti lahko krups aparat,ker sem imel dva , pa oba podn od podna.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Tega sem kupil mesec dni nazaj.Lahko rečem,da je aparat vrhunski.Tud kapsule od bar kave lahko uporabljam.Ravno danes,sem kupil ekspresso kavo.Kot bi si jo v kafiču naročil.
Drgač,imam pa samo nescaffe kave oz kapsule Dolce Gusto.Kave so odlične.Latte macchiato je top.Lepo nardi smetano gosto,v sredini kavo.Na vrhu spet smetano.Sem mislil kupit Saecota.Sem že bil čist odločen.Zdej,ko sem tole nabavil in preizkusil vse kave.Je zakon mašina za ta denar.Tud čiščenja nimaš nč.Vodo ven zliješ...obrišeš aparat in je to to.

https://www.bigbang.si/aparat-za-kavo/movenza-srebrn-ap-za-kav-krups-596135
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
OMG kakšna cena aparata.

Za isto funkcionalnost dobiš Piccola na mimovrste za dobrih 50 EUR.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Tega sem kupil mesec dni nazaj.Lahko rečem,da je aparat vrhunski.Tud kapsule od bar kave lahko uporabljam.Ravno danes,sem kupil ekspresso kavo.Kot bi si jo v kafiču naročil.
Drgač,imam pa samo nescaffe kave oz kapsule Dolce Gusto.Kave so odlične.Latte macchiato je top.Lepo nardi smetano gosto,v sredini kavo.Na vrhu spet smetano.Sem mislil kupit Saecota.Sem že bil čist odločen.Zdej,ko sem tole nabavil in preizkusil vse kave.Je zakon mašina za ta denar.Tud čiščenja nimaš nč.Vodo ven zliješ...obrišeš aparat in je to to.

https://www.bigbang.si/aparat-za-kavo/movenza-srebrn-ap-za-kav-krups-596135

To je aparat na kapsule! Krups/Dolce Gusto...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Sem ga gledu.In mi je bil lepši ta.Zato sem se za tega odločil.Nisem ga pa plačal po redni ceniAmpak so imeli fuul akcijo.
In lahko rečem.Da sem fuul zadovoljen z njim.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.631
6.434
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
OMG kakšna cena aparata.

Za isto funkcionalnost dobiš Piccola na mimovrste za dobrih 50 EUR.

Kakšna pa je razlika med aparatoma Piccolo in Drop? Rezultat se mi zdi da dobiš enak, razen da je Drop bolj sexy.