Kateri električni radiator.Glamox ali Atlantic

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Za zimo,bi rabil nov električni radiator.Katerega uzet Glamox ali Atlantic?Zanima me,če ima kdo Atlantic k vam bom dal link.Nekateri ga fuul hvalijo.Da ima neke senzorje.Če se 2 minute al kok,ne giblješ v bližini njega.Sam avtomatsko zniža temperaturo za 2c.In da je tudi varčen.

Prosim vaše izkušnje in kaj predlagate?

https://www.merkur.si/ogrevanj...us-ecodomo-1500

Hvala.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Varčen? Toliko kot vsak drug el. radiator.

Če ti je namen to,d a grejo zgolj takrat ko si zraven ostalo je OK čej e hladneje, bo ta opcija izvrstna ker ne bo deloval izven tvoje prisotnosti (vsaj ne na nastavljenem temperaturnem režimu)...torej lahko pričakuješ prihranke na ta konto.
V kolikor ti je želja konstatnih 22 stopinj pa bo poraba pri vseh identična. Različna bo re regulacija, ki bo vplivala na tvoje udobje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Sem šla še na na netu pogledat kaki so tile glamox. Jaz glasujem za glamox. Edina obembe vredna razlika je oblika. Kdo se bo s tistim satjem pri Atlantiku zafrkaval, ko bi treba pucati?!

Vse ostalo je tralala. Vsak električni radiator da toliko od sebe kot prejme. Če bo moral delati konstantno potem je brezveze gnati ga bolj ko je nekdo zraven - to pomeni po službi ob petih. Najprej bo moral nadoknaditi tisto kart je prej pustil da se je sladilo potem močneje greti dalje. V višji tarifi. Če imaš količkaj izolirano masivno zidano hišo/stanovanje je edino varianta, da akomuliras malo toplote čez noč, ko je nizka tarifa. Če je vse staro z original zunanjim obodom pa se to ne.

Varianta 2 kadar se greje direktno na štrom - ir paneli. Mogoče bo treba manj greti za enak občutek toplote.

Naslednjič kupi sušilca brez toplotne črpalke. Veš, kako to pozimi pomaga...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Je izolirano stanovanje in fasada nova z fuul izolacijo.Tako da v tej smeri je ok.
Ma če je orng mrzlo...itak bom dal na več...zmrzoval pa res ne bom.Isto nisem šparal klimo zdej,k je blo tako vroče.Je laufala skoz.
Pač zanima me,primerjava katerega uzet.In izkušnje da se pol lažje odločim.

Sušilca pa nebi več zamenjal za klasičnega.Ker ga teram non stop.Tud čez poletje.Tako da ne pride več klasičen v poštev.Je majhna kopalnica...bi zagrel ziher kot vročinski val zdej k je bil zunaj
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
To je bil joke. S kančkom resnice. Vsaka električna naprava na koncu odda toliko toplote kot jo prejme, vmes pa naredi še kaj drugega. Vse te zadeve vzemi kot mini radiatorje.torej pozimi ni treba težiti otrokom naj luči ugašajo pa tak. Vsaka stvar deluje povsem enako kot radiator, s tem da je vmes se kaka druga korist.

Edino še, če do sedaj nisi bil vajen, se sedaj navadi, če hočeš biti malo varčen - ogrevaj s klimo. Ta je edina izjema med el. napravami. Ko greje, porabi manj kot odda.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Ta klima k sem jo kupil (prenosna),Ne greje.Hladi pa kot fiksna klima.Res je top klima.V tej hudi vročini,mi je brez problema ohladila na 23c če sm jo tak naštimal.

Zato iščem dober električni radiator.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Plan B pa ne pride v upostev: navadna klima ki hladi in greje? Niti ni treba da je kaki presežek, že osnovna bi delala bolje in varcneje. Pozimi in poleti...

Če vztrajaš pri radiatorju - res je vseeno kateri. Glej da bo izi za vzdrževati, imel dolgo garancijo in bo dimenzij takih, da ti lepo piše v zanj namenjen prostor, te zadeve pa bržkone nisi hrupne? Če ne, še to preveri. Pa cena seveda. Tu ni neke znanosti...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
če hočeš biti malo varčen - ogrevaj s klimo. Ta je edina izjema med el. napravami. Ko greje, porabi manj kot odda.
aja..zanimivo..lahko kaj več o temu fenomenu?
smile-1.gif
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Mislim,da bo kr Glamox padu
wink-1.gif
.Še imam malo časa,do začetka kurilne sezone.Mogoče,še dobim kako dobro ponudbo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
če hočeš biti malo varčen - ogrevaj s klimo. Ta je edina izjema med el. napravami. Ko greje, porabi manj kot odda.
aja..zanimivo..lahko kaj več o temu fenomenu?
smile-1.gif
Saj imaš na googlu dovolj napisanega o toplotnih črpalkah
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Ja, gatto, iz nič toplota ne nastane. Sam včasih je treba vire plačat, včasih pa ne. Bo tako bolje?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
res je, fajn pa je, če natančno poveš, kaj si imela v mislih.."klima" ni "toplotna črpalka" in vsak tega ne ve.
wink-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Za zimo,bi rabil nov električni radiator.Katerega uzet Glamox ali Atlantic?Zanima me,če ima kdo Atlantic k vam bom dal link.Nekateri ga fuul hvalijo.Da ima neke senzorje.Če se 2 minute al kok,ne giblješ v bližini njega.Sam avtomatsko zniža temperaturo za 2c.In da je tudi varčen.

Prosim vaše izkušnje in kaj predlagate?

https://www.merkur.si/ogrevanj...us-ecodomo-1500

Hvala.

Vzemi tistega, ki ti je bolj všeč in je cenejši
smile-1.gif
. Varčni električni radiator ne obstaja. Je popolnoma enako "varčen", kot če bi se grel s fenom.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Miele ne izdeluje radiatorjev.Če bi izdelovali,bi zagotovo kupil od njih.Zato sprašujem po drugih znamkah,oz teh dveh k sem jih navedu.Čeprav mi bolj diši Glamox.A ima kdo Glamox doma,kako je zadovoljen?