Ameriški hladilnik Beko GN162420X

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Ima mogoče kdo doma ameriški hladilnik Beko GN162420X in kak ste zadovoljni z njim?

Prebral sem si tudi ALTER temo o ameriških hladilnikih in me zanima tudi, če ima kdo kakšne nove nasvete ali ugotovitve glede teh vrst hladilnikov?

Moram rečt, da sem bil danes pozitivno presenečen, ko sem si premeril notranjost hladilnega dela in videl, da so police celo večje kot od enega drugega Beko navadnega hladilnika v trgovini... Edino, kar me skrbi pri teh hladilnikih je, da ne bom mogel dati pekača (protfona) v hladilnik... Moja pač včasih naredi kako sladico, ki potem mora it počivat v hladilnik... No, saj to še bom doma premeril, če bodo dimenzije ustrezne...

Kaj pa drugače? Kaj vas (že obstoječe kupce side-by-side hladilnikov) moti ali pa se vam zdi super???
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.328
9.063
113
notranje dimenzije so odvisne od Ajev. Manj je plusov večji je. Logično a ne. Drugače pa,maš stekelne police itd..

Mi se potem nismo odliočili,preveč potratni in zavzamejo odločno preveč prostora.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Ima mogoče kdo doma ameriški hladilnik Beko GN162420X in kak ste zadovoljni z njim?

Prebral sem si tudi ALTER temo o ameriških hladilnikih in me zanima tudi, če ima kdo kakšne nove nasvete ali ugotovitve glede teh vrst hladilnikov?

Moram rečt, da sem bil danes pozitivno presenečen, ko sem si premeril notranjost hladilnega dela in videl, da so police celo večje kot od enega drugega Beko navadnega hladilnika v trgovini... Edino, kar me skrbi pri teh hladilnikih je, da ne bom mogel dati pekača (protfona) v hladilnik... Moja pač včasih naredi kako sladico, ki potem mora it počivat v hladilnik... No, saj to še bom doma premeril, če bodo dimenzije ustrezne...

Kaj pa drugače? Kaj vas (že obstoječe kupce side-by-side hladilnikov) moti ali pa se vam zdi super???

jaz ga mam kaj te zanima?

dela, glasn je, dostop do ledomat posode je zajeban, ma filter za vodo, police so steklene, leda ni, osvetlitev je coolska, cena je vrhunska, noter je mrzlo, ledomat je na vratih kar mi je všeč in ne v notranjosti, tač skrin dela, funkcije ma take kot ma, predali se lepo ven vlačijo, kocke leda tudi melje. KO ga moreš nosit je težki, navodila so super, filter za vodo novi je poceni....

crkno še ni, star je pol leta...

načeloma vse OK razn ni znamka za hvalit se...kolko ma + pred A ne vem, vem samo da 1500 eur razlike elektrike do podobnega libhera nebom nikoli porabil ali 1000 eur razlike do Boscha al pa mielkota
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
In kaj je prednost takega hladilnika v primerjavi z običajnim?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Narejen za potrebe Američanov, kjer je nekaj 2L cocacola steklenic čisto običajnega. Pa če bi imel familijo z 6+ člani tudi navadni ni več dovolj
smile-1.gif
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
873
19
18
Ljubljana
kupis hladilnik (ki je samo hladilnik), prostostoject liebherr ima recimo isto 360L prostornine
+
kupis zmrzovalnik kjer izbiras velikost

Kako gre to v "nase" kuhinje, ker v spec. pise da je 72cm globina ?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Jaz gledam na SBS hladilnike tako... Našemu trenutnemu stanju, ko imamo bolj majhen hladilnik (143cm z zmrzovalnikom zgoraj - 189/68 litrov) in samostoječo zamrzovalno omaro na hodniku bi nam ustrezalo, da bi v kuhinji imeli večji hladilni del in tudi večji zamrzovalni del. Zdaj imamo vse tak not natlačeno, da vedno pazim, da kaj ven ne pade... Tako bi nam nekako super ustrezal ravno ameriški hladilnik (z volumnom 368/176 litrov), pa tudi ledomat, oz. hladna voda bi nam ogromno krat prav prišla... Pa tudi "No Frost" mora biti v naslednjem hladilniku oz. zmrzovalniku...

Pa ko sem se pogovarjal z nekaterimi lastniki podobnih hladilnikov, so mi full hvalili nekatere malenkosti, kot npr.: minibar, ledomat, hladna voda, hitro zamrzovalni predal, pa predal za živila (je rekla kolegica, da zelenjava resnično zdrži par dni dlje kot v navadnem hladilniku) ... Saj ne rečem, da brez tega ne bi mogel živeti, samo bi mi te malenkosti dostikrat prav prišle...

Omenjen hladilnik bi me stal malenkost več kot 700 eur. Ko gledam druge hladilnike (hladilnik zgoraj, zamrzovalnik spodaj), se cene gibljejo vsaj nekje med 400-500 eur, pa še zamrzovalni del nam je v teh hladilnikih premali... Tako da se mi zdi ta sideBySide hladilnik zelo soliden nakup...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Jaz bi še pogledal francoskega, tisti imajo tako, da je zgoraj hladilnik, spodaj frižer, kar je meni osebno bolj praktično. so pa enako prostorni kot ameriški.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.833
3.854
113
Pa sej tavisoki kombinirani hladilniki 200+cm imajo ponavadi tudi 350l+ hladilnega prostora in tam malo čez 100l zamrzovalnega. Kar rabiš imaš pri roki, tisto razkosano kravo pa daš v posebej skrinjo!
tongue-1.gif


Osebno vem da imam raje visok hladilnik (najboljše če pride do zgornjega nivoja kuhinjske omarice) ki pade v gabarite kuhnje (60 širina). Izraba prostora je precej boljša za "naše" kuhinje.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Jaz bi še pogledal francoskega, tisti imajo tako, da je zgoraj hladilnik, spodaj frižer, kar je meni osebno bolj praktično. so pa enako prostorni kot ameriški.

Se absolutno strinjam. Tudi sam sem začel z iskanjem klasičnega ameriškega, pa sem ob lazenju po trgovinah ugotovil da je takšna razporeditev bistveno bolj praktična. Sedaj imam Beko gne114212x. Ne bi zamenjal. Je pa treba opozoriti, da dosti prodajalcev tudi hladilnikom s tem francoskim layoutom pravijo kar ameriški hladilnik. Ne vem kaj je prav.

ameriski-hladilnik-beko-gne-114612x_1836729_.jpg
15741756-55832_2.jpg
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Tavisoki hladilniki pa tudi stanejo nekje toliko kot ta ameriški... Pa moja je velika 151cm... Tudi zato bi nam ustrezal ta ameriški... ;-) Hehehe...

Francoski hladilniki pa stanejo tudi ogromno več - nekje 1500eur... Imajo pa tudi ponavadi predale v zamrzovalnem delu, kar bi bilo super...

Glede zamrzovalnega dela pri ameriških mi je tudi en minus, da ni predalov (no, trije mali) ampak večino zamrzovalnega dela so police...
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
To je to ja, top zadeva, bi imel tudi sam, če bi bil prostor.

Edino kar eni rabijo pa tu manjka, je ledomat
smile-1.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Tavisoki hladilniki pa tudi stanejo nekje toliko kot ta ameriški... Pa moja je velika 151cm... Tudi zato bi nam ustrezal ta ameriški... ;-) Hehehe...

Francoski hladilniki pa stanejo tudi ogromno več - nekje 1500eur...

Ne drži. Tale ki ga imam jaz se dobi za 1100. Samo malo je treba tečnarit.
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
43
tudi sam bi imel ameriški hladilnik a sem se odločil, da bo tak brez dispenzerja vode in ledomata...imamo enega v firmi in je bila že 2x poplava.

Tko, da mi ni tok nujno to imet in da riskiram poplavo v hiši.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Itak je boljše brez, pa še prostora je potem znotraj več, ker ledomat kar zavzame prostor.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
959
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Jaz bi še pogledal francoskega, tisti imajo tako, da je zgoraj hladilnik, spodaj frižer, kar je meni osebno bolj praktično. so pa enako prostorni kot ameriški.

Se absolutno strinjam. Tudi sam sem začel z iskanjem klasičnega ameriškega, pa sem ob lazenju po trgovinah ugotovil da je takšna razporeditev bistveno bolj praktična. Sedaj imam Beko gne114212x. Ne bi zamenjal. Je pa treba opozoriti, da dosti prodajalcev tudi hladilnikom s tem francoskim layoutom pravijo kar ameriški hladilnik. Ne vem kaj je prav.

ameriski-hladilnik-beko-gne-114612x_1836729_.jpg
15741756-55832_2.jpg

Na to foro je zadnjič v leclercu kupila tašča, pa ne vem če je bil več kot 800. Zgleda isti hehe
grin1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.328
9.063
113
važno da bo imela kaj noter dat
wink-1.gif
, na koncu je v vsakem trenutku pol vsebine hladilnika za stran vržt, pač potrošniška družba. Okej, če pir noter zložiš pol je neka poanta, drugače pač ne.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB

Je nekaj na tem.

Stremimo k čim večjemu hladilniku, ga naložimo do vrha in preden lahko vse pojemo, moramo četrtino vrečt med biološke.

Manjši je hladilnik, bolj gospodarno delamo ( kuhamo, nabavljamo.....)