Plinske peči za centralno ogrevanje

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Ker je prišel čas, da našo 15 let staro peč Beretta zamenjamo, me zanima ali imate kaj izkušenj z novejšimi plisnkimi pečmi za centralno ogrevanje.

Pri nas bomo preko radiatorjev ogrevali tristanovanjsko dobro izolirano hišo cca 400m2. Bojda se danes ljudje odločajo v glavnem za firmo peči Vaillant, moje vprašanje pa je ali se splača dati več denarja za kakšno še bolj kvalitetno peč. Celoten predračun (peč, neke zadeve v dimniku, skratka vse kar sodi zraven) za Vaillant smo dobili v višini 4.500€, za npr. firmo peči Weishaupt pa 6.700€. Obe znamki imata le 2 leti garancije, ne vem pa ali ima Weishaupt res kaj boljši izkoristek, manj popravil itd.

Po pogovoru s ponudnikom naj bi bil Weishaupt top.

Kaj menite - se splača kupiti dražjo peč, je kdo kupoval pred kratkim in za katero se je odločil?

Hvala.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Kolkko ientole staro priblizno. Na ploscici nisem nasel nobene letnice.
2592658-20170622_161019-1-860x1454.jpg
 

Priponke

  • 2592658-20170622_161019-1-860x1454.jpg
    2592658-20170622_161019-1-860x1454.jpg
    41 KB · Ogledi: 4.292

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Če kaj pomaga: jaz sem dve Immergas-ovi Zeus, stari 10 let, zamenjal za toplotno črpalko (v bistvu vzporedno napeljal visokotemperaturno TČ). Cena cca. 7000 EUR, se v 4. letih prinese notri glede na ceno plina (UNP), občutek v prostorih boljši kot na plinskih pečeh s termostatom (bolj enakomerna temperatura). Tako da mogoče razmisli o taki alternativi, razen če imaš zemeljski plin (tam verjetno cena plina še vedno odnese v korist plinskih peči).
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Če kaj pomaga: jaz sem dve Immergas-ovi Zeus, stari 10 let, zamenjal za toplotno črpalko (v bistvu vzporedno napeljal visokotemperaturno TČ). Cena cca. 7000 EUR, se v 4. letih prinese notri glede na ceno plina (UNP), občutek v prostorih boljši kot na plinskih pečeh s termostatom (bolj enakomerna temperatura). Tako da mogoče razmisli o taki alternativi, razen če imaš zemeljski plin (tam verjetno cena plina še vedno odnese v korist plinskih peči).

Izračun pade, če imaš mestni plin
grin1.gif

No vsaj pri nas, pri talnem ogrevanju in dobri izolaciji.

Pri nas je bila ob nakupu namontirana Beretta. Načeloma z njo v 7ih letih ni bilo okvar, enkrat je šla ekspanzijska, ter pač redni servisi. Je pa z vgrajenim bojlerjem, mislim da je model Exclusive Boiler Green 30. Je pa res, da sem na začetku precej "kurcal" italjane, ampak se je na koncu pokazalo le to, da je bil tisti ki je zadevo nastavljal in nekaj na hitro razložil bolj kot ne pocar. Ko dobiš človeka, ki se spozna na sistem, je kuj lažje
grin1.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
ne pozabitii da naša zakonodaja zahteva samo kondenzacije ke plinske peči !! predlagam pa IMMergas

pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
810
113
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
ne pozabitii da naša zakonodaja zahteva samo kondenzacije ke plinske peči !! predlagam pa IMMergas

pozdrav.gif
Kondenzacijske al s prisilnim vlekom?
Mislim da obstajajo tudi take, ki niso kondenzacijske, ampak vseeno vlečejo zrak od zunaj, ne iz prostora (kar zahteva zakon).
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
ne pozabitii da naša zakonodaja zahteva samo kondenzacije ke plinske peči !! predlagam pa IMMergas

pozdrav.gif
Kondenzacijske al s prisilnim vlekom?
saj sem napisal SAMO KONDENZACIJSKE te pa so normalno z prisilnim vlekom

pozdrav.gif

Mislim da obstajajo tudi take, ki niso kondenzacijske, ampak vseeno vlečejo zrak od zunaj, ne iz prostora (kar zahteva zakon).
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.244
1.887
113
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
ne pozabitii da naša zakonodaja zahteva samo kondenzacije ke plinske peči !! predlagam pa IMMergas

pozdrav.gif

Kje v SLO lahko kupiš drugačno peč kot kondenzacijsko? Dimnik pa itak koaksialen
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.244
1.887
113
Citat:
Uporabnik Robbit pravi:
Ker je prišel čas, da našo 15 let staro peč Beretta zamenjamo, me zanima ali imate kaj izkušenj z novejšimi plisnkimi pečmi za centralno ogrevanje.

Pri nas bomo preko radiatorjev ogrevali tristanovanjsko dobro izolirano hišo cca 400m2. Bojda se danes ljudje odločajo v glavnem za firmo peči Vaillant, moje vprašanje pa je ali se splača dati več denarja za kakšno še bolj kvalitetno peč. Celoten predračun (peč, neke zadeve v dimniku, skratka vse kar sodi zraven) za Vaillant smo dobili v višini 4.500€, za npr. firmo peči Weishaupt pa 6.700€. Obe znamki imata le 2 leti garancije, ne vem pa ali ima Weishaupt res kaj boljši izkoristek, manj popravil itd.

Po pogovoru s ponudnikom naj bi bil Weishaupt top.

Kaj menite - se splača kupiti dražjo peč, je kdo kupoval pred kratkim in za katero se je odločil?

Hvala.

Če bi rad imel user friendly avtomatiko in peč ki dela, vzami De Dietrich. Po mojih izkušnjah delajo super, tudi support pri uvozniku je tako kot mora biti.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
poznam sicer ne, mi je pa serviser (sam imam beretto) rekel, da de dietrich sodi v sam vrh plinskih kotlov.
 
Citat:
Uporabnik Robbit pravi:
Ker je prišel čas, da našo 15 let staro peč Beretta zamenjamo, me zanima ali imate kaj izkušenj z novejšimi plisnkimi pečmi za centralno ogrevanje.

Pri nas bomo preko radiatorjev ogrevali tristanovanjsko dobro izolirano hišo cca 400m2. Bojda se danes ljudje odločajo v glavnem za firmo peči Vaillant, moje vprašanje pa je ali se splača dati več denarja za kakšno še bolj kvalitetno peč. Celoten predračun (peč, neke zadeve v dimniku, skratka vse kar sodi zraven) za Vaillant smo dobili v višini 4.500€, za npr. firmo peči Weishaupt pa 6.700€. Obe znamki imata le 2 leti garancije, ne vem pa ali ima Weishaupt res kaj boljši izkoristek, manj popravil itd.

Po pogovoru s ponudnikom naj bi bil Weishaupt top.

Kaj menite - se splača kupiti dražjo peč, je kdo kupoval pred kratkim in za katero se je odločil?

Hvala.

vzemi kondenzacijsko peč. Te majo najvišje izkoristke (namreč plini, sploh voda poberejo precej energije da so uplinjeni, tu pa se ne vplinijo, ampak se utekočinijo in ven gre (v obliki plina) kar pač se ne utekoičini) dimnik daš "plastičen", in to je to. Če greješ vodo na plin vzemi pretočni plinski bojler oz glej za kondenzacisjkiimi pečmi, ki imajo pretočne bojlerje že vgrajene
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Joj si zakompliciral višek izobrazbe. Izpušni plini dodatno vodo ogrevajo, to je vsa znanost.

Drugače imam dedietrich peč, staro 4 leta enkrat mi je crknil manometer še v garanciji ostalo BP.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
ne pozabitii da naša zakonodaja zahteva samo kondenzacije ke plinske peči !! predlagam pa IMMergas

pozdrav.gif
Kondenzacijske al s prisilnim vlekom?
Mislim da obstajajo tudi take, ki niso kondenzacijske, ampak vseeno vlečejo zrak od zunaj, ne iz prostora (kar zahteva zakon).

Točno tako, ni potrebno, da je dražja kondenzacijska.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Citat:
Uporabnik Robbit pravi:
Ker je prišel čas, da našo 15 let staro peč Beretta zamenjamo, me zanima ali imate kaj izkušenj z novejšimi plisnkimi pečmi za centralno ogrevanje.

Pri nas bomo preko radiatorjev ogrevali tristanovanjsko dobro izolirano hišo cca 400m2. Bojda se danes ljudje odločajo v glavnem za firmo peči Vaillant, moje vprašanje pa je ali se splača dati več denarja za kakšno še bolj kvalitetno peč. Celoten predračun (peč, neke zadeve v dimniku, skratka vse kar sodi zraven) za Vaillant smo dobili v višini 4.500€, za npr. firmo peči Weishaupt pa 6.700€. Obe znamki imata le 2 leti garancije, ne vem pa ali ima Weishaupt res kaj boljši izkoristek, manj popravil itd.

Po pogovoru s ponudnikom naj bi bil Weishaupt top.

Kaj menite - se splača kupiti dražjo peč, je kdo kupoval pred kratkim in za katero se je odločil?

Hvala.

vzemi kondenzacijsko peč. Te majo najvišje izkoristke (namreč plini, sploh voda poberejo precej energije da so uplinjeni, tu pa se ne vplinijo, ampak se utekočinijo in ven gre (v obliki plina) kar pač se ne utekoičini) dimnik daš "plastičen", in to je to. Če greješ vodo na plin vzemi pretočni plinski bojler oz glej za kondenzacisjkiimi pečmi, ki imajo pretočne bojlerje že vgrajene


Večina ima že vgrajene, pretočne boljlerje za sanitarno vodo, po mojih izkušnjah je pa obvezno, da ima peč poleg tega pretočnega bojlerja tudi ne vem, kako bi imenoval bojler v velikosti najmanj 15 pa cca do 25 litrov, ker sicer so zelo velike razlike hipne v temperaturi vode na izhodu, v kolikor peč nima tega. Tako imam sam na vikendu peč Immergas nima neke vodne zaloge samo pretočni bojler z neko minimalno zalogo menda 5 litrov in lahko rečem, da so vseskozi problemi z temperaturo vode, si naštimaš, naslednjo sekundo se skoraj popariš, potem malo zmanjšaš temp. vode in v naslednji sekundi te zalije z mrzlo. Na račun teh stalnih nastavitev vode, gre vsaj 30% vode v nič !!! Doma imam pa plinsko peč, katero zelo priporočam De Dietrich, ki ima mislim, da vgrajeno vodno rezervo bojler 25 litrov in ja pretočni grelnik vode. Tu peč skozi dogreva teh 25 l na pravo temp in , ko enkrat nastaviš temp. vode je ta stabilna, ni nihanj ipd. Torej peči samo z minimalnim nekaj literskim pretočnim bojlerjem, so morda res bolj ekonomične na porabo, pa veliko manj na porabo vode in skrajno neprijazne do uporabnika. Ne vem govorite o nekih visokih zneskih za Plinsko peč, nekako , kot vem nekih 15 kw, zelo solidne, naj bi bile krepko pod 2 t eur, vidim pa tu v temi že zneske za toplotne črpalke.

Pa še to , razmislite o kombinaciji toplotne črpalke in plinske peči, vse v eni napravi, prve serije pred leti so bile menda polom, sedaj so pa menda odlične po navedbah uporabnikov in prodajalcev, če pa ve , kdo kaj več tudi mene zanima........