Kosilnica na nitko

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
kakšen predlog za nakup kosilnice na nitko oz nož?
rabim za košnjo strmega terena..cca 300m2

kaj izbrati?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Včasih so bile kawasaki kose dokaj ugodne in dovolj solidno narejene. Eno imam. Vsak pri hiši sicer raje kosi s 30 let staro stihl, ampak za ceno stihl-a bi par let nazaj lahko kupil skoraj 3 kose s kawaskijevim motorjem.
300 m2 niti ni tako malo za laksarco, če želiš to hitro opraviti. Mogoče lahko pohitriš opravilo z drugo kosilno glavo. Denimo s tako s plastičnimi nožki, če ni preveč ovir.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Pri hiši Honda oznaka 40, dela že 25 let brez posebnosti, Kawasaki 45 stara 15 let, dela BP, Kawasaki 48, stara cca 5 let BP, sam se mi zdi da je švahnejša od 45 in neki čudn mi sedi. Vse so hrbtne. za kosit imam pa skoraj pol hektarja. Kar se kvalitete tiče, mislim, da ni kaj za komentirat.
Odloči se kaj češ, al na rogove al za na hrbet. S tamalimi Štilarcami nimam dobrih izkušenj.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Za Lidlovo bencinarko ti lahko povem, da ti po eni uri skoraj roke odpadejo. Saj se pokosi, ampak to ni to.
 
Nazadnje urejeno:

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Za Lidlovo bencinarko ti lahko povem, da ti po eni uri skoraj roke odpadejo. Saj se pokosi, ampak to ni to.

Mam eno iskrino doma, za v roke, pa je glih za en tegelc pokosit. Če dela 20 min je že veliko.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Odvisno za kaj rabiš. Mam Bauhausovo (Partner) že nekaj let, dela bp. Ni pa to nahrbtna za pokosit pol Tivolija. Tist šavje ob meji, mal grabna in ob kakem robniku pa pokosiš brez problemov.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Vsak ve sam koliko ima za pokosit. Če maš sam mal okol dreves in ob meji, pa en tank ne skuriš, potem ne rabiš mašine za 500 €. Za take malenkosti bi iskal kaj ročnega in poceni. Da se le dobijo deli. Ko jaz dam laksrco na rame, je gor dva tri dni. Meje, vinograd,...rabim moč, ker je trava lahko že velika oziroma gosta in kakovost, ker mašina dela na muč par ur, par tankov brez premora skoraj.
Zato pri meni razne Iskre odpadejo, ravno tako na baterije. Imel sem eno na kabel, a sem jo dal 4 letnemu sinu a je tudi pri njemu zasmrdela.
 

pinKING

Pripravnik
1. sep 2007
516
7
18
ORANGEland
www.trenutkiveselja.si
Citat:
Uporabnik dwight pravi:
Ko sem sam kupoval, sem gledal samo težo kosilnice in pa da je imela ravno gred.
Imam model, podoben temu (predhodni model) http://www.husqvarna.com/si/proizvodi/trimerji/129lk/967193601/
Imam več kot 300 m2 za pokositi in z njo ni nobenih problemov.

Se strinjam z napisanim. Za nagibe oz mnogo detajliranja vedno Loop rocaj. Moc kose pa mora biti "prilagojena" na visino trave, ne toliko na kvadraturo...
Aku od omenjene firme pa lahko naceloma preizkusis pri prodajalcih in bi tudi lahko bila odlicna opcija, samo bo cena ...
Zmogljivosti so fenomenalne. Brez "vonja" in hrupa
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Odvisno od potreb in uporabnika. Jaz lahko delam samo z nahrbtno, tiste ob boku so take, da sem kot alkoholizirana oseba, ko znjo delam.
Imajo pa ali pa so imele nahrbtne kose eno omejitev, ne moreš oziroma ne smeš priključiti vsakega priključka, govorim o okopalnikih in podobnem.
Najbolje, da greš v kako trgovino kjer prodajajo to vrstno robo, pa trgovina naj bo specializirana, ne kak Bauhaus.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Če imaš strm teren, naj bo kosilnica na hrbtu. Sam imam kr oreng breg pa kawasaki opravlja delo že 15 let. Ko crkne grem sam po novga.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Citat:
Uporabnik bula pravi:
Če imaš strm teren, naj bo kosilnica na hrbtu. Sam imam kr oreng breg pa kawasaki opravlja delo že 15 let. Ko crkne grem sam po novga.

A da imaš motorni pogon ko se kotališ v dolino?
evil.gif
Oz. definiraj breg?

Za v pravo strmino so najboljše lahke enoročne (loop) kose (5kg +-). To so 25ccm ali manj prdalice, skoraj obvezno kosiš visoko travo z nožem drugače nikamor ne prideš oz. rabijo full gasu in skurijo tisti rezervoarček na pol ure ali še prej. So dobre tudi za doseganje težko dostopnih predelov ker lahko delaš z njo z eno roko, jo dviguješ, spuščaš in obračaš tako kot ti ustreza ker nisi vezan na noben pas ali pa kaj podobnega.

Če rabiš več moči potem je nahrbtna ok alternativa, ampak daleč od mobilnosti klasične enoročne ... pa še v strmino so malo problematične če obstaja nevarnost zdrsa! Je pa res da vprašanje kaj je za koga strmina, zame so to senožeti kjer rabiš dereze da sploh stojiš!
grims-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.656
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik bula pravi:
Če imaš strm teren, naj bo kosilnica na hrbtu. Sam imam kr oreng breg pa kawasaki opravlja delo že 15 let. Ko crkne grem sam po novga.

A da imaš motorni pogon ko se kotališ v dolino?
evil.gif
Oz. definiraj breg?

Za v pravo strmino so najboljše lahke enoročne (loop) kose (5kg +-). To so 25ccm ali manj prdalice, skoraj obvezno kosiš visoko travo z nožem drugače nikamor ne prideš oz. rabijo full gasu in skurijo tisti rezervoarček na pol ure ali še prej. So dobre tudi za doseganje težko dostopnih predelov ker lahko delaš z njo z eno roko, jo dviguješ, spuščaš in obračaš tako kot ti ustreza ker nisi vezan na noben pas ali pa kaj podobnega.

Če rabiš več moči potem je nahrbtna ok alternativa, ampak daleč od mobilnosti klasične enoročne ... pa še v strmino so malo problematične če obstaja nevarnost zdrsa! Je pa res da vprašanje kaj je za koga strmina, zame so to senožeti kjer rabiš dereze da sploh stojiš!
grims-1.gif

No ja, že spet pametuješ tja v tri dni. Sam imam nahrbtno solo že cca8 let.Zadnja leta kosim na nitko enkrat mesečno in gre kot šus.Strmina ni majhna .Sem imel tako prdulo kot jo opisuješ in je bila dobra le za šenkat.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik bula pravi:
Če imaš strm teren, naj bo kosilnica na hrbtu. Sam imam kr oreng breg pa kawasaki opravlja delo že 15 let. Ko crkne grem sam po novga.

A da imaš motorni pogon ko se kotališ v dolino?
evil.gif
Oz. definiraj breg?

Za v pravo strmino so najboljše lahke enoročne (loop) kose (5kg +-). To so 25ccm ali manj prdalice, skoraj obvezno kosiš visoko travo z nožem drugače nikamor ne prideš oz. rabijo full gasu in skurijo tisti rezervoarček na pol ure ali še prej. So dobre tudi za doseganje težko dostopnih predelov ker lahko delaš z njo z eno roko, jo dviguješ, spuščaš in obračaš tako kot ti ustreza ker nisi vezan na noben pas ali pa kaj podobnega.

Če rabiš več moči potem je nahrbtna ok alternativa, ampak daleč od mobilnosti klasične enoročne ... pa še v strmino so malo problematične če obstaja nevarnost zdrsa! Je pa res da vprašanje kaj je za koga strmina, zame so to senožeti kjer rabiš dereze da sploh stojiš!
grims-1.gif

A kakšna je moja strmina? Tam od 30 do 50 stopinj. Pa nekje 1000 kvadratov. Pa še robidovje rase po terenu. Na začetku sem tudi jaz poslušal moder nasvet, da mora biti kosilnica lahka in sem nabavil 26ccm Jonsered. Zdržala je sam eno sezono, pol je šla pa v večbna lovišča. Enostavno premalo moči in jo morš nonstop terat na polnem gasu . Tudi vso težo imaš na rokah, ker si z jermenom v strmini ne morš nič pomagat Pa noži se tud ne obnesejo, ker mal preveč leti kamenje naokoli. Zdej mam pa tko kot vsi sosedje mal težjo pa precej močnejšo zadevo za na hrbet, pa kar dela in dela, robidovje pa ni več noben problem.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sem imel kitajsko kosilnico za 120eur. Bila je kar mocna pokosil sem z njo bse ampak je pa tresla da so me roke bolele po pol ure kosnje. Sem potem nabavil na bolhi rabljeno tigro za 80eur je razlika kot noc in dan s tole zdaj bi lahko cel dan kosil nic ne trese pa dere se lol manj kot kitajska
smile-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Tko da moj nasvet pri nakupu bi bil da kupite raje rabljeno kosilnico znanega proizvajalca kot kitajske. Pri kitajski je bilo treba tudi nonstop neke vijake zategovati in podobno. Verjetno posledica tresenja.
 
Nazadnje urejeno: