Voda iz talnega odtoka zaradi pralnega stroja

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Konec meseca sem se preselil v "novo" stanovanje (blok je star pet let).

Že prvi teden sem opazil, da je po pranju cunj iz talnega odtoka (ki je dva metra stran od pralnega stroja) prišlo nekaj vode. Ne veliko, morda pol deci, toliko, da se okrog odtoka vidi vodo, ki stoji tam.

Je lahko vzrok, da je odtok le zamašen? Kaj vse bi bilo lahko narobe že pri konstrukciji vodovodne napeljave (ne vem, morda ima ves blok ta problem
rolleyes-1.gif
)?

(Mimogrede, recimo na vsakih 10 pranj se pralni stroj ustavi sredi pranja in izpiše en error. Naslednjič ga moram pofotkati in poiskati, če ima kaj zveze z odvodom vode iz stroja...)

Hvala vsem za nasvet
zmaga.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.805
113
Ali je zamašen..odpri ga in ga očisti z zajlo na kateri imaš na koncu krpo...oz. dobš namenske zadeve za to.

Druga opcija pa je da ni odtok v pravem nagibu in voda posledično počasneje odteka...kar se da rešit s sifonov z loputo..ki preprečuje vodi da bi se dvignila...a error stroja to ne bo rešilo.

Tako da...najprej štartaj s čiščenjem cevi.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
prvo kot prvo, PS se nikoli ne veže preko talnega sifona .Prihaja večja količina vode iz PS-sa ki pa je sifon ne more prebaviti. Lahko čistiš sifon in odtok kolko ti paše pa ne boš nič rešil. Edina varianta je da sifon blindiraš. Sifoni se več sploh ne vgrajujejo v kopalnice,ne vem zakaj je tu vgrajen,verjetno projektant ni bil vštric z časom .
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Hvala vsem
zmaga.gif


Jurga: Torej to pomeni, da je konstrukcija odotokov zagotovo napačna? Če odtok PS ne bi bil vezan na talni sifon ne bi moglo priti do pojavljanja vode iz talnega sifona?

Kako pa se rešuje možnost izliva vode v kopalnici, če nimaš talnega sifona? Samo z višjim pragom?
confused-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Meni je pralni stroj izpisoval da se preveč peni, pa ceprav na koncu ni bilo več čistila.

Na koncu smo ugovotili, da se je nabralo las in ostale svinjarije pri kolenu gibljive cevi, tam kjer pride privijačeno v steno. Notri je bila taka kepa las da voda seveda ni mogla odteči.

Za hec odklopi gibljivo cev iz stene in jo daj v umivalnik ter poženi stroj, verjetno da errorja ne bo, posledično imaš verjetno težavo z kakšnim zamašenim odtokom.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Hvala vsem
zmaga.gif


Jurga: Torej to pomeni, da je konstrukcija odotokov zagotovo napačna? Če odtok PS ne bi bil vezan na talni sifon ne bi moglo priti do pojavljanja vode iz talnega sifona?

Kako pa se rešuje možnost izliva vode v kopalnici, če nimaš talnega sifona? Samo z višjim pragom?
confused-1.gif

vsi pralni stroji imajo varovanje pred izlitjem vode ,v glavnem mi že leta ne delamo talnih sifonov v kopalnicah ,že dolgo delam po Avstriji pa ne vgrajujemo sifonov. Pri pipah in ostalih armaturah pa ni skoraj možnosti da bi tekla voda tam kjer ni treba. Če pa je že talni sifon pa ni pretočni.
pozdrav.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Hvala vsem
zmaga.gif


Jurga: Torej to pomeni, da je konstrukcija odotokov zagotovo napačna? Če odtok PS ne bi bil vezan na talni sifon ne bi moglo priti do pojavljanja vode iz talnega sifona?

Kako pa se rešuje možnost izliva vode v kopalnici, če nimaš talnega sifona? Samo z višjim pragom?
confused-1.gif

vsi pralni stroji imajo varovanje pred izlitjem vode ,v glavnem mi že leta ne delamo talnih sifonov v kopalnicah ,že dolgo delam po Avstriji pa ne vgrajujemo sifonov. Pri pipah in ostalih armaturah pa ni skoraj možnosti da bi tekla voda tam kjer ni treba. Če pa je že talni sifon pa ni pretočni.
pozdrav.gif

Ne morem se strinjati. Primer izpred enega meseca: spustila gibljiva opletena cevka od bojlerja, posledično konkretno namočena 3 stanovanja v vertikali.

Talni sifon je čisto v redu stvar, pod pogojem da tudi ploščice visijo tja in ne stran od njega, kar sem tudi že videl...
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Hvala vsem
zmaga.gif


Jurga: Torej to pomeni, da je konstrukcija odotokov zagotovo napačna? Če odtok PS ne bi bil vezan na talni sifon ne bi moglo priti do pojavljanja vode iz talnega sifona?

Kako pa se rešuje možnost izliva vode v kopalnici, če nimaš talnega sifona? Samo z višjim pragom?
confused-1.gif

vsi pralni stroji imajo varovanje pred izlitjem vode ,v glavnem mi že leta ne delamo talnih sifonov v kopalnicah ,že dolgo delam po Avstriji pa ne vgrajujemo sifonov. Pri pipah in ostalih armaturah pa ni skoraj možnosti da bi tekla voda tam kjer ni treba. Če pa je že talni sifon pa ni pretočni.
pozdrav.gif

Ne morem se strinjati. Primer izpred enega meseca: spustila gibljiva opletena cevka od bojlerja, posledično konkretno namočena 3 stanovanja v vertikali.

Talni sifon je čisto v redu stvar, pod pogojem da tudi ploščice visijo tja in ne stran od njega, kar sem tudi že videl...

tak ti bom rekel ! tudi koplanico je trega vzdrževati in tu pa tam kaj menjati čez par let
tudi pri avtu je treba narediti servise .Talni sifoni pa so že preteklost v kopalnici .če pa je že kot sem prej napisal ne sme biti pretočni .to je vse ne bi pa več debatiral o tem

pozdrav.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Hvala vsem
zmaga.gif


Jurga: Torej to pomeni, da je konstrukcija odotokov zagotovo napačna? Če odtok PS ne bi bil vezan na talni sifon ne bi moglo priti do pojavljanja vode iz talnega sifona?

Kako pa se rešuje možnost izliva vode v kopalnici, če nimaš talnega sifona? Samo z višjim pragom?
confused-1.gif

vsi pralni stroji imajo varovanje pred izlitjem vode ,v glavnem mi že leta ne delamo talnih sifonov v kopalnicah ,že dolgo delam po Avstriji pa ne vgrajujemo sifonov. Pri pipah in ostalih armaturah pa ni skoraj možnosti da bi tekla voda tam kjer ni treba. Če pa je že talni sifon pa ni pretočni.
pozdrav.gif

Ne morem se strinjati. Primer izpred enega meseca: spustila gibljiva opletena cevka od bojlerja, posledično konkretno namočena 3 stanovanja v vertikali.

Talni sifon je čisto v redu stvar, pod pogojem da tudi ploščice visijo tja in ne stran od njega, kar sem tudi že videl...

tak ti bom rekel ! tudi koplanico je trega vzdrževati in tu pa tam kaj menjati čez par let
tudi pri avtu je treba narediti servise .Talni sifoni pa so že preteklost v kopalnici .če pa je že kot sem prej napisal ne sme biti pretočni .to je vse ne bi pa več debatiral o tem

pozdrav.gif

Pozabil napisati da je bila novogradnja, vseljeno cca 1 leto. Je pa en catch - bojlerja ni priklapljal vodovodar ampak lastnik 1000kunstler...
rolleyes-1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Naj bodo še tako staromodno, a iz lastnih izkušenj nikoli kopalnice brez odtoka.
wink-1.gif
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Kam se vgradi po novem sifon, ce se talni ne uporablja vec?
V garažo.
smile-1.gif

Najbolj estetsko je drugače da se naredi tuš s kanaleto in padec proti tušu.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.266
1.932
113
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Hvala vsem
zmaga.gif


Jurga: Torej to pomeni, da je konstrukcija odotokov zagotovo napačna? Če odtok PS ne bi bil vezan na talni sifon ne bi moglo priti do pojavljanja vode iz talnega sifona?

Kako pa se rešuje možnost izliva vode v kopalnici, če nimaš talnega sifona? Samo z višjim pragom?
confused-1.gif

vsi pralni stroji imajo varovanje pred izlitjem vode ,v glavnem mi že leta ne delamo talnih sifonov v kopalnicah ,že dolgo delam po Avstriji pa ne vgrajujemo sifonov. Pri pipah in ostalih armaturah pa ni skoraj možnosti da bi tekla voda tam kjer ni treba. Če pa je že talni sifon pa ni pretočni.
pozdrav.gif

Samo tako za info. Zakaj ne pretočnega šifona na recimo umivalnik. Resno vprašam.
Jaz sicer ne vidim smisla sifona če je v kopalnici kanaleta in ustrezni nakloni, ampak določene stranke izrecno zahtevajo sifon
 
Nazadnje urejeno:

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Jaz sem tudi dal sifon v kopalnico ob prenovi. Sem ga pa "skril" pod umivalnik, in se sploh ne vidi in ni moteč. Je pa tam v primeru kaksne nesrece, pa upam, da ga nikoli ne bom rabil zaradi kakšne poplave.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Citat:
Uporabnik onlyme pravi:
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Kam se vgradi po novem sifon, ce se talni ne uporablja vec?
V garažo.
smile-1.gif

Najbolj estetsko je drugače da se naredi tuš s kanaleto in padec proti tušu.

Ja, ampak nekje mora bit sifon, da ne smrdi iz kanalizacije. Res me zanima kako se to resi