KLIMA - NAKUP

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Abomination1 pravi:
Vzeto na znanje iz tega foruma, je ceneje imeti dve klimi, kot eno zunanjo enoto + dve notranji?

Zunanje enota potrebuje za delovanje sveži zrak? V stanovanju na balkonu imam klimo. Če bi kdaj balkon želel zastekliti, bi to šlo? Dnevnega prostora seveda nebi širil ven. Zanima me samo, če je dovolj, da je eno okno sredi vročine vseskozi odprto? Ima zunanja enota kakšne druge omejitve?
Zunanja enota mora imeti na razpolago dovolj zraka in temperatura tega zraka ne sme preseči 40...50°C (odvisno od modela). Če boš imel zunanjo enoto v zastekljenem balkonu jo bo grelo sonce in zrak iz klima in se ti lahko zgodi, da ti bo takrat, ko bo najbolj vroče prenehala delovati.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Če še nimaš zastekljeno in planiraš, ter hkrati planiraš tudi klimo..se tako meni da boš lahko odprl okno enega nasproti drugega (idelano drsno) in boš tako klimi omogočil da bo porivala zrak ven - prepih (kot dimnik..vodoraven
wink-1.gif
)

Če bo zgolj eno okno odprto..npr. prednje se bojim da se bo zgodilo kot pravi Telex..v največji vročini se bo ustavila.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.388
9.126
113
Daikina (klimo) dobiš za šenk poleg TČ do konca meseca marca 2017.
wink-1.gif
Tako da mal počakaj in se bodo zadeve prodajale za mali denar.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Daikina (klimo) dobiš za šenk poleg TČ do konca meseca marca 2017.
wink-1.gif
Tako da mal počakaj in se bodo zadeve prodajale za mali denar.

Vir? Sem videl to akcijo na sejmu pri enem od ponudnikov. Dvomim, da to nudijo vsi trgovci in verjetno še to samo za določene modele TČ.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
984
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Daikina (klimo) dobiš za šenk poleg TČ do konca meseca marca 2017.
wink-1.gif
Tako da mal počakaj in se bodo zadeve prodajale za mali denar.

Vir? Sem videl to akcijo na sejmu pri enem od ponudnikov. Dvomim, da to nudijo vsi trgovci in verjetno še to samo za določene modele TČ.

sej verjetno ste že slišali tisto o zastonj kosilu...

Ali popust ali pa "brezplačna" klima
evil.gif
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
rabim eno pomoč. prvič se kupuje klima, o tem pa nimam pojma. lokacija, kjer bo klima montirana je primorska obala. sedaj imamo eno, katera pa počasi izpušča dušo, tako da smo se odločili za zamenjavo.

Dobil sem 2 ponudbi:
- Toshiba TOSHIBA RAS 13BKV-E / RAS 13BAV-E ( klik za cca 540€ + monzaza
-Mitsubishi MSZ-HJ35VA ( klik za cca 545€ + montaza

Večinoma se bo z njo poleti hladilo stanovanje, v prehodnih obdobjih dogrevalo, pozimi pa bo kot pomoč kaminu na pelete.

Katera je v tem primeru boljša? Mogoče kakšna alternativa?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
984
113
Celje
Obišči stran
Oboje je vstopni model. Izberi kaj ti je lepše. Nekih hudih pričakovanj pa ne imeti. Pozimi ob burji ne bo veliko grelo...
Meni je lepša Toshiba, pa sem v osnovi pristaš Mitsubishija
redface-1.gif


Kolk je na vašem koncu montaža?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Jaz sem po ogromno priporocilih vzel spodnji model, ceprav sem najprej hotel nabaviti kaksen bolj estetski model za v novo mansardo.

Naslednji teden mi jo pride kolega se zmontirati in bomo videli potem poleti in naslednjo zimo kako se bo obnesla.

Vsi pa so mi rekli, da je ni boljse klime v tem rangu.

http://www.topeldom.si/klima-n...e/msz-fh35vehz/
mam jaz VE verzijo (do -15) pa sem zadovoljen. pač izgled ni ravno modern ampak dela pa. varčna in tiha.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Cca 60m2. Odprt prostor.

Resno pa razmisljam o FH35VE. Kaj lahko z njo zgresim? Golikor gledam je razlika med to in 35VEHZ razlika v moci. Vetjetno bi bila za primorski kinec VE verzija zadosti?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
984
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Cca 60m2. Odprt prostor.

Resno pa razmisljam o FH35VE. Kaj lahko z njo zgresim? Golikor gledam je razlika med to in 35VEHZ razlika v moci. Vetjetno bi bila za primorski kinec VE verzija zadosti?

S fh serijo ne boš zgrešil. Je top izbira. Cena je pa vseeno precej višja od tvoje izbrane...

Vsa čast za demontažo/montažo za 140€. Samo reči še da je to z računom in ddvjem
smile-1.gif